romea - logo
25. února 2020 (úterý)
svátek má Liliana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Král flamenca Paco de Lucía navštívil Prahu ve vrcholné formě

Praha, 27.6.2012 12:06, (ČT24)

Jeden z nejvýznamnějších žijících světových hudebníků Paco de Lucía, označovaný za krále flamenka, zavedl 26. června zaplněný Velký sál pražské Lucerny do pestrého světa rytmů. Vystoupení kytaristy a jeho skupiny, který se do metropole vrátil po dvou letech od vyprodaného koncertu v pražském Obecním domě, často přerušoval nadšený aplaus a výkřiky z publika.

"Mám pocit, že tento večer jsem zastihl Paca de Lucíu v jeho vrcholné formě. Na jeho koncertech jsem byl několikrát, ale tento byl výjimečný. Napadá mě několik slov: napětí, uvolnění, tanec, hudba, zvíře, pižmo, smrt, nebo flamenco, to všechno se na pódiu dneska dělo," uvedl pro ČT24 hudební publicista Martin Starý.

Letos pětašedesátiletý Paco de Lucía, vlastním jménem Francisco Sánchez Goméz, zahájil vystoupení sám instrumentální skladbou pouze se svou akustickou kytarou. Od druhé skladby se k němu přidali další spoluhráči a jejich emocemi prodchnuté písně v typickém španělském stylu gradovaly rytmickým tleskáním. "Paco de Lucía předvedl, že jeho někdy zcela improvizační až chaotické vystoupení dostalo řád. Mělo začátek, konec, gradaci i uvolnění, zkrátka mělo dramaturgii, která nenechala posluchače na chvíli být," dodal pro ČT24 Starý.

>>> CELÝ ČLÁNEK ČTĚTE ZDE

vrf, ČT24
Přečteno: 603x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Španělsko, TanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo