romea - logo
20. ledna 2021 (středa)
svátek má Ilona

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Současná romská literatura se představí v kavárně Potrvá

Praha, 19.3.2013 9:58, (ROMEA)
Roman Erös (FOTO: Koštování)
Roman Erös (FOTO: Koštování)

V pražské divadelní kavárně Potrvá proběhne ve čtvrtek 21. března od 20h další díl literárního kabaretu Koštování, tentokrát bude hlavním tématem romská literatura. Jako speciální host vystoupí Roman Erös, básník, textař a držitel Ceny Karla Hynka Máchy.

Název dalšího pokračování literárního kabaretu Koštování je Černobílý svět. Večer bude věnovaný současné romské literatuře a představí talenty, naděje i zaběhnuté autory tohoto opomíjeného proudu české kultury.

Jako hlavní host vystoupí Roman Erös, jenž za debut Cadik získal v roce 2008 Cenu Karla Hynka Máchy. Během večera dále vystoupí Lucie Kováčová, Iveta Kokyová a dívčí vokální sbor Carillon, který zazpívá romské lidové písně.

Co je Koštování?

Literární kabaret, kde můžete ochutnat literaturu všech žánrů i podob. V šedesáti minutách vystoupí dva až tři začínající spisovatelé a přečtou něco ze své tvorby, chybět nebude ani živá hudba.

Vstup na akci je zdarma.

Marek Pros
Přečteno: 596x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Roman Erös, Koštování, romská literaturaHLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo