romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Miro Bartoš, člen opery J.K. Tyla, si zahrál v pohádkovém představení Žvanivého slimejše

Plzeň, 29.9.2014 15:15, (ROMEA)
Protagonisté inscenace Žvanivého slimejše. V kostýmu slimejše sedí na zemi Miro Bartoš. Foto k článku: Veronika Kačová
Protagonisté inscenace Žvanivého slimejše. V kostýmu slimejše sedí na zemi Miro Bartoš. Foto k článku: Veronika Kačová

V neděli 28.září na Malé scéně Nového divadla v Plzni děti společně se svými rodiči mohli spatřit pohádku pro malé i velké o Žvanivém slimejšovi. O hudební nastudování a klavírní doprovod se postarala Ivana Janečková, režie, společně se scénou a kostýmy patřila Lilce Ročákové Rybařové, dramaturgie Zbyňkovi Brabecovi. Žvanivého slimejše si zahrál člen opery J.K. Tyla Miro Bartoš.

A o čem vyprávěla veselá pohádka? O starém manželském páru, mořském slimejšovi a opici - o věčné touze po mládí, síle a kráse. Jednoaktová opera čerpá námět z moudrosti východoasijských pohádek.

A jaký měl Miro z představení pocit?

,,Jsem rád, že mě divadlo opět oslovilo ke spolupráci na projektu ,opera dětem´, kdy se snažíme na tomto žánru zainteresovat dětského posluchače a vychovávat si tak budoucí generace návštěvníků a milovníků opery. Těší nás enormní zájem jak z minulých projektů dětí a rodičů, škol..., kdy jsme uvedli opery jako Mozartova Bastiena a Bastienky či Dvořákovu Rusalku. Včerejší premiéra opery Žvanivýho slimejše byla vyprodána a my měli radost, že se představeni líbilo, že děti zaujalo. Potěší vás, když slyšíte z publika zpětnou reakci, když se diváci smějí. Vnímáme tento počin jako veliký přínos a pro dnešní dobu. Sám jsem se na premiéru velmi těšil a jak to tak bývá, jsem rád, že jsme úspěšně odehráli první představení. Těšíme se na další diváky a jejich rozzářená očka a úsměvy.‘‘

Tuto akci podpořilo Ministerstvo kultury, Plzeňský kraj, město Plzeň.

Přečteno: 826x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

divadloHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo