romea - logo
22. října 2021 (pátek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzikál Superstar company se dnes představí v Národním divadle

Praha, 4.12.2013 11:17, (ROMEA)
Foto: Lukáš Houdek
Foto: Lukáš Houdek

Představení původního muzikálu Superstar company se koná dne 4. 12. 2013 v 19.00 hodin na Nové scéně Národního Divadla Praha za přítomnosti Kolegia pro udílení cen Thálie, jmenované prezidiem Herecké asociace.

Jedná se o moderní hru, která pobaví, ale také vás chytí za srdce. Muzikál pod režií Vojtěcha Lavičky byl premiérově uveden 27. 5. 2013 v divadle v Korunní ulici v Praze na Vinohradech.

Autorem hudby je mladý romský hudební skladatel Tomáš Kačo. Námět vyšel od známého scénáristy a textaře Jana Krůty, který se spolu s Vojtěchem Lavičkou a Pavlínou Matiovou podílel i na scénáři a některých textech písniček. Zpívá se většinou v romštině a autorem romských textů je Emil Baláž - člen romského souboru ČIilágos. Choreografii vytvořil tanečník a choreograf Michal Šaray. V tomto muzikálu se mezi romskými studenty Mezinárodní konzervatoře Praha představí známé osobnosti jako jsou například: Valérie Zawadská, Lucie Kožinová, Filip Cíl, Martina Balogová atd.

Mezi studenty Mezinárodní konzervatoře Praha se objevují také zvučná jména. Například Jan Bendig, Eva Burešová, Pavlína Matiová a další. Děj muzikálu pojednává o bývalých soutěžících talentových soutěží, které osloví jistý režisér a chce jim dát první a poslední šanci. Sám je na tom dost bídně, ale věří, že to s těmito ,,superstár " dotáhne do Lucerny, nebo třeba na Brodway. Odehraje se zde několik love story, nějaká ta intrika a jak to všechno dopadne? Přijďte se podívat a uvidíte. Kapacita divadla je 500 míst.

Hrají:
Valérie Zawadská, Jan Bendig, Eva Burešová, Filip Cíl, Vojtěch Lavička, Pavlína Matiová, Jitka Matiová, Mária Bikarová, Pavlína Danková, Radek Molnár, Roman Hanák, Kristina Hasikova, Roman Mátl, Marcel Buka, Michal Šaray

Režie: Vojtěch Lavička
Námět: Jan Krůta
Scénář: Vojtěch Lavička, Pavlína Matiová, Jan Krůta
Hudba: Tomáš Kačo
Sbory, překlad písní: Emil Baláž
Choreografie: Michal Šaray
Producent muzikálu: JUDr. Emil Ščuka

VIDEO

Přečteno: 1234x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Superstar Company, Hudba, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo