romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Muzikál Superstar company se dnes představí v Národním divadle

Praha, 4.12.2013 11:17, (ROMEA)
Foto: Lukáš Houdek
Foto: Lukáš Houdek

Představení původního muzikálu Superstar company se koná dne 4. 12. 2013 v 19.00 hodin na Nové scéně Národního Divadla Praha za přítomnosti Kolegia pro udílení cen Thálie, jmenované prezidiem Herecké asociace.

Jedná se o moderní hru, která pobaví, ale také vás chytí za srdce. Muzikál pod režií Vojtěcha Lavičky byl premiérově uveden 27. 5. 2013 v divadle v Korunní ulici v Praze na Vinohradech.

Autorem hudby je mladý romský hudební skladatel Tomáš Kačo. Námět vyšel od známého scénáristy a textaře Jana Krůty, který se spolu s Vojtěchem Lavičkou a Pavlínou Matiovou podílel i na scénáři a některých textech písniček. Zpívá se většinou v romštině a autorem romských textů je Emil Baláž - člen romského souboru ČIilágos. Choreografii vytvořil tanečník a choreograf Michal Šaray. V tomto muzikálu se mezi romskými studenty Mezinárodní konzervatoře Praha představí známé osobnosti jako jsou například: Valérie Zawadská, Lucie Kožinová, Filip Cíl, Martina Balogová atd.

Mezi studenty Mezinárodní konzervatoře Praha se objevují také zvučná jména. Například Jan Bendig, Eva Burešová, Pavlína Matiová a další. Děj muzikálu pojednává o bývalých soutěžících talentových soutěží, které osloví jistý režisér a chce jim dát první a poslední šanci. Sám je na tom dost bídně, ale věří, že to s těmito ,,superstár " dotáhne do Lucerny, nebo třeba na Brodway. Odehraje se zde několik love story, nějaká ta intrika a jak to všechno dopadne? Přijďte se podívat a uvidíte. Kapacita divadla je 500 míst.

Hrají:
Valérie Zawadská, Jan Bendig, Eva Burešová, Filip Cíl, Vojtěch Lavička, Pavlína Matiová, Jitka Matiová, Mária Bikarová, Pavlína Danková, Radek Molnár, Roman Hanák, Kristina Hasikova, Roman Mátl, Marcel Buka, Michal Šaray

Režie: Vojtěch Lavička
Námět: Jan Krůta
Scénář: Vojtěch Lavička, Pavlína Matiová, Jan Krůta
Hudba: Tomáš Kačo
Sbory, překlad písní: Emil Baláž
Choreografie: Michal Šaray
Producent muzikálu: JUDr. Emil Ščuka

VIDEO

Přečteno: 1170x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Superstar Company, Hudba, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo