romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PŘÍMÝ PŘENOS: Koncert Vano Bamberger Band na Khamoru 2022

31.5.2022 15:28

Světový romský festival Khamoro dnes pokračuje koncertem v klubu Jazz Dock, který opět hostí romské jazzové hudebníky nejvyšší kvality. V úterý večer zahraje skupina Vano Bamberger Band z Německa. ROMEA TV odvysílá přímý přenos celého koncertu.

Německé uskupení Sinti Romů Vano Bamberger & Band patří mezi stálice největších jazzových pódií. Srdcem kapely je trojice bratrů Vano, Donani a Terrangi, úžasných kytaristů, kteří spojili síly s vynikajícím polským jazzovým houslistou Siergiem Wowkotrubem a osvědčeným českým kontrabasistou Antonínem Šturmem.

"Těšit se můžete nejen na osvědčené hity praotce tohoto žánru, Django Reinhardta, ale i originální skladby, které svým instrumentálním zpracováním diváka neustále překvapují," píší organizátoři festivalu Khamoro.

Skupina má na svém kontě stovky velmi úspěšných vystoupení po celém světě a také několik významných ocenění. Sólista Vano Bamberger v roce 2014 obdržel velmi prestižní Main-Kinzig Culture Prize za mimořádný umělecký přínos.

Událost je financována z Fondů EHP 2014 - 2021, program Kultura, Odborem regionální a národnostní kultury Ministerstva kultury České republiky, magistrátem Hlavního města Prahy, Bader Philanthropies, Inc., Městskou částí Praha 5, Česko-německým fondem budoucnosti a Velvyslanectvím Spolkové republiky Německo.

Přečteno: 580x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Khamoro, Jazz Dock, Koncert, Hudba, FestivalHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo