romea - logo
21. září 2021 (úterý)
svátek má Matouš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Mezinárodní konference o romské literatuře v rámci Světového romského festivalu Khamoro 2020

4.12.2020 9:59

Letošní specifický ročník Světového romského festivalu Khamoro dnes zakončí Mezinárodní konference o romské literatuře. Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice se letošní ročník festivalu konal poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září a druhá zakončená konferencí proběhla na přelomu listopadu a prosince. Mezinárodní konferenci lze sledovat i na zpravodajském serveru Romea.cz.

Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Diváci budou moci akci podpořit dobrovolným příspěvkem. Vybrané finance následně podpoří vzdělávání romských dětí v České republice.

Khamoro (romsky „sluníčko“) je největší a nejznámější profesionální romský festival na světě. V Praze ho už od roku 1999 pořádá spolek Slovo 21 a Studio Production Saga, s.r.o. Khamoro nabízí každoročně jedinečné koncerty romských kapel z celého světa, výstavy, filmové projekce, taneční workshopy i odborné semináře a konference.

Přečteno: 576x
 

Kam dál:

Štítky:  

Literatura, Khamoro, KulturaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo