romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Slož to! Iniciativa proti násilí z nenávisti hledá HateFree Song

3.6.2015 10:03
Máte kapelu a píšete si vlastní skladby? Vadí vám nenávist a násilí v reálném životě i na internetu? Chcete s tím něco udělat? Výzva SLOŽ TO! vám dává možnost se vyjádřit
Máte kapelu a píšete si vlastní skladby? Vadí vám nenávist a násilí v reálném životě i na internetu? Chcete s tím něco udělat? Výzva SLOŽ TO! vám dává možnost se vyjádřit

HateFree Culture vyhlašuje otevřenou výzvu SLOŽ TO! pro sólové i skupinové hudební interprety, kteří ve své tvorbě reflektují témata jako je rasismus, xenofobie, extrémní nacionalismus, pravicový radikalismus, násilí z nenávisti, předsudky, vzájemné soužití, respekt a nedostatek tolerance vůči příslušníkům menšin, subkultur nebo jiných sociálních skupin. Autorům nejlepší skladby bude poskytnuto zázemí pro natočení profesionálního videoklipu.

Skladby by měly mít potenciál téma citlivě otevřít, tlumit napětí a konflikty ve společnosti a přispívat k dobrému soužití.

Zájemci mohou své nahrávky posílat do 31. července na adresu song@hatefree.cz. Třem vybraným interpretům bude poskytnuto materiální i odborné zázemí pro natočení singlů přihlášených skladeb v nahrávacím studiu, vítězi pak k natočení profesionálního videoklipu, který na podzim premiérově uvede TV Óčko. Jména vítězů, které vybere porota složená ze zástupců pořadatele, TV Óčko a vybraných etablovaných hudebních interpretů, budou známa v druhé polovině září.

Výzva SLOŽ TO! je součástí celostátního projektu HateFree Culture, který reaguje na dlouhodobý nárůst negativních postojů vůči některým skupinám obyvatel ČR – Romům, muslimům, cizincům a dalším menšinám - a zvyšující se toleranci vůči radikálním a násilným řešením. Působí zejména na sociálních sítích, kde se snaží rozšiřovat relevantní informace a vyvracet kolující hoaxy. Mimo jiné také provozuje značku HateFree Zone, síť míst bez násilí a nenávisti, ke které se přihlásilo už na 70 míst v rámci celé ČR, mezi nimi například kavárny, divadla, galerie, ale také sportoviště, kostel nebo komunitní zahrada.

Není to poprvé, kdy se projekt snaží tato palčivá témata otevírat skrz umění. Začátkem roku HateFree Culture vyhlásila ve spolupráci s centrem DOX otevřenou výzvu pro výtvarné umělce. Do té se přihlásilo 238 umělců a umělkyň s celkem více než šesti stovkami děl. Vybrané projekty se v průběhu léta a na podzim představí ve více jak 20 regionálních městech Česka, v lednu příštího roku pak DOX chystá rozsáhlou výstavu na toto téma.

Projekt HateFree Culture realizuje Agentura pro sociální začleňování, jeden z odborů Úřadu vlády ČR. Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.

Tisková zpráva Agentury pro sociální začleňování
Přečteno: 826x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

HateFree Culture, Hudba, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo