romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze dnes vystoupí kytarový flamencový génius, třináctiletý Amós Lora

Praha, 5.11.2012 9:39, (ROMEA)
Amós Lora.
Amós Lora.

V pražském Paláci Akropolis dnes v rámci festivalu Kytara napříč žánry vystoupí za doprovodu kapely třináctiletý španělský kytarista Amós Lora. Hudebník označovaný již od dětství za flamencový zázrak a kytarového génia na festivalu předvede autentickou atmosféru Andalusie, kolébky flamenca. Pražský koncert se zároveň stane scénou pro natáčení dokumentu o této kytarové hvězdě s názvem Děti flamenca režisérky Kateřiny Hagerové.

Návštěvníci koncertu uslyší skladby, které Amós Lora v dubnu letošního roku zařadil na své debutové album Cerro Negro, jehož obsah je podle hudebních odborníků blízký tvorbě vyzrálých mistrů v oboru.

Na kytaru začal Lora hrát ve třech letech, první veřejné vystoupení následovalo o rok později, v sedmi jej čekal koncert v kultovním flamencovém podniku Casa Patas v Madridu, v jedenácti pak vlastní krátký koncert věnovaný legendárnímu Paco de Lucíovi. Kromě jeho osobního učitele, španělského kytaristy Tomatita, který se představil na Kytaře napříč žánry v roce 2004, jsou mu největšími flamencovými učiteli španělští Romové a autentické prostředí andaluské ulice.

"Zkušenějšími a o generace staršími kytarovými mistry obdivovaný Amós, jehož hudební styl by se dal zařadit na pomezí flamenca a jazzu, předvede v Paláci Akropolis i množství vlastních komponovaných skladeb, které má ve svých pouhých třinácti na kontě. Během večera rovněž vystoupí flamencová skupina La Magia del Flamenco," uvedl pořadatel festivalu Stanislav Barek.

Již 15. ročník festivalu Kytara napříč žánry otevřel 14. října koncert domácí flamencové jedničky Petra Víta, k němuž se přidaly jeho děti, v další části programu se divákům představil nadžánrový australský kytarista Michael Fix.

Festival se v Praze a na dalších místech koná do 17. listopadu.

Více informací o koncertech, které se konají v Praze, Benešově, Černošicích, Chýni, Dolní Poustevně, Varnsdorfu, Pardubicích a po několika letech také na území Německa, je k dispozici na www.kytaranapriczanry.cz.

Přečteno: 604x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Koncert



HLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky







..
romea - logo