romea - logo
24. září 2020 (čtvrtek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze na Novodvorské se chystá velký Romský bašavel

30.6.2020 10:57
Romský bašavel na Novodvorské.
Romský bašavel na Novodvorské.

Praha 4 a iniciativy Khamoro o.p.s, a Romské Akce pořádají Romský bašavel. Ve své pozvánce zvou všechny zájemce, aby přišli dodatečně oslavit Mezinárodní den Romů a užili si příjemný večer plný zpěvu, tance a hudby.

Bašavel proběhne ve středu 22. července od 17.00 do 22.00 hodin v Kulturním cetru Novodvorská, ulice Novodvorská 1013/151, Praha 4.

Vstup na akci je zdarma!

Akci moderuje Emil Voráč z chodovské organizace Khamoro, známé zejména svou péčí o děti a mladé Romy.

Z kapacitních důvodů je nutné vyplnit krátký formulář, kterým se na akci registrujete. Pro registrované je vstup na akci umožněn od 16:30. Registrační formulář najdete zde: https://forms.gle/5nqE7J3FL3TVozDZ9. Pro neregistrované je vstup umožněn od 17.00.

Vystoupí a zahrají:
Jan Bendig
Ondra Gizman
Krumlov Band
Roman Lega Duo Praha
Sam Roma Písek

Přečteno: 991x
 

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Kultura, BašavelHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo