romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Zabavené česko-romské vlajky vrátili umělci. Neporušil zákon

Praha, 26.1.2015 23:00, (ROMEA)

Příběh uměleckého projektu Výběrové řízení na česko-romskou vlajku, která se konala v létě roku 2013 na vltavském nábřeží dr. Edvarda Beneše v pražské venkovní galerii Artwall, skončil zastavením obou přestupkových řízení, které byly vedeny proti jejímu autorovi Tomášovi Rafovi.

„Zaráží mě to, že opět vznikly diskuse, které jsou evidentně podněcované ultrapravicovými skupinami, protože stále hovoří o tom, že se jedná o ohrožení státnosti České republiky nebo státního symbolu. Projekt byl antirasistický a chtěl podpořit jednotu všech obyvatel České republiky“ řekl pro server Romea.cz Rafa.

„Téma je velmi aktuální, vidíme sami, co se děje v Německu, že jsou organizované protesty proti multikulturní společnosti. Ale vidíme, že přijde 5000 lidí na jednu stranu – proti multikulturní společnosti, ale 30 000 za ni. Těšilo by mě, kdybychom něco takového viděli i v České republice, respektive i na Slovensku – že nám záleží na spolužití a společné budoucnosti založené ne na násilí, ale na pochopení,“ uvedl.

Přečteno: 1383x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Česko-romská vlajka, Soud, Kultura, Tomáš RafaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo