romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

ZÁZNAM: Kapela Kale na společném koncertu festivalů ARA FEST a KHAMORO

10.7.2021 11:02

V pátek 9. 7. 2021 festivaly ARA FEST a KHAMORO zavítaly do Rokycan, kde od 17 hodin na Masarykově náměstí zahrála skupina Kale. Koncert moderoval Michal Miko a romská internetová televize ho vysílala v přímém přenosu. Kromě skupiny Kale zahrál i Mário Bihári se skupinou Bachtale Apsa a Bárou Hrzánovou a vystoupil rokycanský taneční a pěvecký soubor Loľi Ruža.

Letošní ročník festivalu ARA FEST 2021 vyvrcholí dnes od 16 hodin ve Smetanových sadech koncertem populárních romských zpěváků a hudebníků – Gipsy Brothers s Davidem Krausem, Gitana, Lomnické čhave, Funky Brothers a Roman Zorba Band.

Plzeňský festival romské kultury ARA FEST pořádá ARA ART v Plzni od roku 2017. Jeho vznik byl reakcí na absenci romské kultury v místě, kde žije velice početná romská komunita. Pořadatelé festivalu chtějí návštěvníkům poskytnout vhled do různých oblastí světa současné romské kultury.

Festival KHAMORO, který v roce 2021 slaví své 23. výročí, se pravidelně koná v Praze. Do Plzeňského kraje se poprvé vydal v roce 2015 při oslavách Plzně, Evropského hlavního města kultury. V Rokycanech se představil poprvé díky spolupráci s organizací ARA FEST. 

ryz, th, LC
Přečteno: 1689x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Koncert, Přímý přenos, Hudba, ARA ART, Festival, KhamoroHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo