romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V IQ testu neselhala, naopak - patří k nejchytřejším lidem na světě.

Essex, 7.8.2015 10:48, (ROMEA)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)

Dvanáctiletá romská studentka Nicole Barr se stala internetovou senzací, když v testech inteligence organizace Mensa předčila o dva body Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga. Se skóre 162 se zařadila mezi absolutní špičku - lidí jako ona je v celé populaci pouhých 0.005 procent. Dívka z britského Essexu je dcerou silničáře Jima Barra a od chvíle, co byly zveřejněny výsledky testu, se podle jeho slov stala v romské komunitě "tématem číslo jedna".

Podle Jima se Nicole jako mimořádný talent projevovala už od dětství - počítat a následně i sčítat začala v pouhých dvou letech. V budoucnu by Nicole ráda pracovala jako dětská lékařka, případně vynalezla nový lék. "Jisté je, že dokáže přemýšlet nekonvenčně," komentuje její plány pyšný otec.

"Umí se na problém podívat z nové perspektivy i v okamžicích, kdy si nad ním dospělí marně lámou hlavu," dodává a upozorňuje také na to, že Nicoliny výsledky jasně dokazují, že výjimečný vědecký talent není výsadou jediné skupiny, ale může se vyskytnout v jakékoli skupině lidí bez ohledu na jejich sociální zázemí. "To, že jsem na dceru hrdý, ovšem nesouvisí v první řadě s výsledky testu. Byl jsem na ni stejně pyšný už před nimi," uzavírá Jim Barr.

Přečteno: 5563x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Osobnosti, informování o Romech, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo