romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V IQ testu neselhala, naopak - patří k nejchytřejším lidem na světě.

Essex, 7.8.2015 10:48, (ROMEA)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)

Dvanáctiletá romská studentka Nicole Barr se stala internetovou senzací, když v testech inteligence organizace Mensa předčila o dva body Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga. Se skóre 162 se zařadila mezi absolutní špičku - lidí jako ona je v celé populaci pouhých 0.005 procent. Dívka z britského Essexu je dcerou silničáře Jima Barra a od chvíle, co byly zveřejněny výsledky testu, se podle jeho slov stala v romské komunitě "tématem číslo jedna".

Podle Jima se Nicole jako mimořádný talent projevovala už od dětství - počítat a následně i sčítat začala v pouhých dvou letech. V budoucnu by Nicole ráda pracovala jako dětská lékařka, případně vynalezla nový lék. "Jisté je, že dokáže přemýšlet nekonvenčně," komentuje její plány pyšný otec.

"Umí se na problém podívat z nové perspektivy i v okamžicích, kdy si nad ním dospělí marně lámou hlavu," dodává a upozorňuje také na to, že Nicoliny výsledky jasně dokazují, že výjimečný vědecký talent není výsadou jediné skupiny, ale může se vyskytnout v jakékoli skupině lidí bez ohledu na jejich sociální zázemí. "To, že jsem na dceru hrdý, ovšem nesouvisí v první řadě s výsledky testu. Byl jsem na ni stejně pyšný už před nimi," uzavírá Jim Barr.

Přečteno: 5733x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Osobnosti, informování o Romech, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo