romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

V IQ testu neselhala, naopak - patří k nejchytřejším lidem na světě.

Essex, 7.8.2015 10:48, (ROMEA)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)
Nicole Barr (FOTO: Jim Barr)

Dvanáctiletá romská studentka Nicole Barr se stala internetovou senzací, když v testech inteligence organizace Mensa předčila o dva body Alberta Einsteina i Stephena Hawkinga. Se skóre 162 se zařadila mezi absolutní špičku - lidí jako ona je v celé populaci pouhých 0.005 procent. Dívka z britského Essexu je dcerou silničáře Jima Barra a od chvíle, co byly zveřejněny výsledky testu, se podle jeho slov stala v romské komunitě "tématem číslo jedna".

Podle Jima se Nicole jako mimořádný talent projevovala už od dětství - počítat a následně i sčítat začala v pouhých dvou letech. V budoucnu by Nicole ráda pracovala jako dětská lékařka, případně vynalezla nový lék. "Jisté je, že dokáže přemýšlet nekonvenčně," komentuje její plány pyšný otec.

"Umí se na problém podívat z nové perspektivy i v okamžicích, kdy si nad ním dospělí marně lámou hlavu," dodává a upozorňuje také na to, že Nicoliny výsledky jasně dokazují, že výjimečný vědecký talent není výsadou jediné skupiny, ale může se vyskytnout v jakékoli skupině lidí bez ohledu na jejich sociální zázemí. "To, že jsem na dceru hrdý, ovšem nesouvisí v první řadě s výsledky testu. Byl jsem na ni stejně pyšný už před nimi," uzavírá Jim Barr.

Přečteno: 5509x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zahraniční, Osobnosti, informování o Romech, Velká BritánieHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo