romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Militantní bulharští nacionalisté v českém parlamentu aneb s kým se stýkají členové českých islamofobních hnutí a stran?

8.11.2016 13:00
Demonstrace islamofobů 17. 9. 2016 na Václavském náměstí (FOTO: Archiv Romea.cz)
Demonstrace islamofobů 17. 9. 2016 na Václavském náměstí (FOTO: Archiv Romea.cz)

Několika protiislámských demonstrací pořádaných koncem letošního léta se po boku českých islamofobních hnutí účastnili také členové bulharské krajně nacionalistické strany Shipka a bulharských paramilitárních jednotek známých jako Vojenský svaz Vasila Levského.

Tyto jednotky jsou proslulé tím, že jejich militantně odění, noži, pepřovými spreji a obušky ozbrojení členové pořádají na bulharsko-tureckých hranicích hony na uprchlíky, kteří se snaží dostat přes Bulharsko dále do Evropy. V Bulharsku údajně pořádají výcvikové tábory pro domobrany z ostatních evropských zemí.

Členové bulharské krajně nacionalistické strany Shipka letos v červnu navštívili poslaneckou sněmovnu, kde se společně fotili po boku předsedy hnutí Úsvit Miroslava Lidinského a prvního místopředsedy hnutí Úsvit Marka Černocha.

Tohoto vystoupení se zúčastnila i zástupkyně německého hnutí PEGIDA, Tatjana Festerlingová, která se ve vojenském oblečení po boku bulharských extrémistů známých jako Vojenský svaz Vasila Levského, právě na bulharsko-tureckých hranicích nedaleko města Malko Tarnovo účastnila honů na uprchlíky. Na videích z těchto honů na "vetřelce", jak jsou bulharskou domobranou uprchlíci nazýváni, jsou často vidět brutální akce bulharských pravicových extrémistů v černým kuklách stojících nad spoutanými a vyděšenými lidmi ležícími na zemi, na něž je křičeno: "Okamžitě zpátky do Turecka!"

Z Bulharské delegace se vystoupení ve sněmovně účastnili mimo jiné Julian Ivanov, Ognjan Sarafov a Světlozar Minov. Julian Ivanov s páskou se znakem bulharského nacionalistického hnutí Shipka patřil též mezi řečníky na velké Svatováclavské demonstraci pořádané dne 28. 9. 2016 na náměstí Míru v Praze hnutím Úsvit v kooperaci se spolkem Blok proti Islamizaci (BPI). Ivanov má jak napojení na příslušníky České domobrany, tak též kontakty na zástupce německého islamofobního hnutí PEGIDA. Za zajímavost určitě stojí, že Ivanov na svém Faceboku sdílí příspěvky zvoucí na akce pořádané 20. dubna  ̶  (v den výročí narození Adolfa Hitlera.) Tento muž také řečnil na demonstraci hnutí PEGIDA v Německu.

Členka České domobrany, která na Facebooku vystupuje pod přezdívkou Ashur Nanok, na internetu pořádá sbírky na nákup zimního oblečení pro jednotky bulharské domobrany. Mezi její přátele na Facebooku patří pravicový politolog Petr Hampl a kandidátka na prezidentku proslulá svými výroky odmítající míšení ras, Jana "Ýngland" Hrušková (mimo jiné řečníci z demonstrace proti EU, která byla na Václavském náměstí 17. 9. 2016), dále militantní neonacista ze spolku W.P.E.P. (White Power Evropští Patrioti), Jaromír Pytel a v neposlední řadě muž, který řečnil na Svatováclavské demonstraci v Praze a na demonstracích hnutí PEGIDA v Německu, Julian Ivanov.

Ashur Nanok se ve vojenském oblečení pravidelně účastní protiislámských demonstrací v Čechách, ale i např. v Drážďanech v Německu. Demonstrací se zúčastňuje po boku militantně oblečeného neonacisty z Kolína, Radka Horyny.

Radek Horyna se po boku zhruba 25 neonacistů z českého ultranacionalistického militantního hnutí Odinovi vojáci na Demonstraci proti EU, pořádané 17. 9. 2016, snažil vyprovokovat konflikt se skupinou antifašistů a anarchistů, kteří na demonstraci přišli vyjádřit svůj nesouhlas. Dále se účastnil Svatováclavské demonstrace dne 28. 9. 2016 na náměstí Míru.

Radek Horyna patří mezi velké obdivovatele neonacisty a zakladatele britské White power skupiny Screwdriwer (Šroubovák) Iana Stuarta Donaldsona, který tragicky zahynul v roce 1993 (Ian Stuart Donaldson je hudební ikonou současných neonacistů a jeho hudba inspiruje mnoho skupin White power hudby).

O Donaldsonovi na svém Facebooku Horyna píše: "Dnes je to 23 let, co nás navždy opustil náš bratr a bojovník Ian Stuart Donaldson. Tvůj odkaz žije dál. Kéž by jsi tu byl a vedl nás v boji za naši věc, národy a náš lid. Vzhlížíme k branám Valhalli a vzpomínáme s bolestí v srdci. Tvůj odkaz žije dál. NEZAPOMENEM".

VIDEO

Přečteno: 2386x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pegida, Úsvit, Blok proti Islamizaci, Blok proti Islámu, Uprchlíci, Bulharsko, Neonacismus, Adolf Hitler, Domobrana, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo