romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Guylla Banga: „Čehůni“ přejeli v derby Slováky

Praha, 16.11.2012 10:06, (ROMEA)
Gyulla Banga
Gyulla Banga

V mém posledním příspěvku jsem odhadoval, že přátelský zápas mezi Česko-Slovenskem neskončí příliš velkým rozdílem. Očekával jsem tuhý boj, kde své umění předvedou především defenzivní řady.
Omyl! Kdo sledoval první poločas bratrovražedné bitvy, zřejmě zíral, jako pes, který toužebně očekává, co mu páníček hodí za dobrotu pod stůl. „Čehůni“ dle plánu postavili čtyři debutanty, ovšem již při pohledu na sestavu a rozestavení jsem si říkal, že by přece jen to mohl nakonec být pěkný zápas.

Sotva sudí písknul do píšťalky, první výborná kombinační akce, ze strany přilétl parádně načechraný centr od pravého beka Gebreho a Lafata slovenskému brankáři nedal šanci! 
„Určitě se teď stáhnou a budou hrát na jistotu“ pomyslel jsem si. Druhý omyl! Celý tým účinně presoval, nedával soupeři vůbec prostor k rozehrávce, útočníci se poctivě vraceli, záložníci často odzbrojovali Slováky svým pohybem, utkání se hrálo ve vysokém tempu. Nevěřil jsem vlastním očím, proto jsem pro jistotu přepnul televizi na jiný program a zpět, abych se přesvědčil, jestli jsem se náhodou nespletl (měl jsem pocit, že se dívám na úplně jinou, než českou reprezentaci).

A za chvíli dostal slovenský gólman další „banán“. Další krásná akce, sparťanský debutant Krejčí po levé straně zesměšnil slovenského beka, napálil míč do ohně a Lafata vstřelil druhou branku!
Po druhém gólu bych se ani nedivil, kdyby to v klidu dohráli. Ovšem čeští fotbalisté předvedli něco, co jsem naposledy viděl, když hrál ještě Nedvěd a spol. a trenérem nebyl nikdo jiný, než velký „Kleky Petra“. Aktivita, snaha o kombinační hru, chuť hrát, prostě fotbal, na který českém provedení možná všichni fanoušci zapomněli.

Druhý poločas jsem již neviděl, protože jsem musel pracovně odejít. Každopádně, pokládám si otázku, tak jako většina z nás. Sakra, co se to zase stalo? Jak je to možné? Nechci nějak snižovat finskou reprezentaci, ale myslím, že Slovensko je jiný level. Proč takhle nehráli proti Bulharům, nakonec i proti Maltě? Jistě, maltský mančaft také dostal tři fíky, ale s výkonem, který jsem viděl včera to nelze vůbec srovnávat. Sice to byl jen přátelský zápas, ale to byl s Finy také.

Škoda, že Křetínského taška je momentálně zajímavější, než úvahy nad středeční bitvou. Moc jsem si jich nepřečetl. Nováčci ukázali, že věty typu „postrádáme kvalitu, chybí nám hráči“ se nezakládají na pravdě. Minimálně Krejčí měl v áčku být dávno, ten se dlouho neohřeje ani ve Spartě. Je vidět, že když se chce, tak to jde. Komu včera chyběl Rosický? Darida s Dočkalem ukázali své kvality, dokonce i Plašil sehrál dobrou partii. Nebyl to kvalifikační duel, což je škoda.

Otázkou je, co bude dál. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Každého, včetně mě zajímá, co bude s trenérem Bílkem. Pokud o jeho osudu měl rozhodnout středeční zápas, tak má flek jistý. Mám pouze obavy, že to dopadne tak, jako vždy. Reprezentanti se z toho nějak vylížou, vedení vyhodnotí, že je to vlastně úspěch, všichni zatleskají, jak zapracovali nové adepty do tymu a tím to skončí. Katastrofální hra a špatné výsledky se budou střídat s povinnými body, které budou k postupu stačit. Když jsem totiž viděl, co předvádí Bulhaři, náš potencionální soupeř o druhé místo ve skupině (trenér od začátku prohlašuje, že nepočítá s tím, že by mohli italské „áčko“ porazit), tak jim to opravdu nakonec vyjde. Postup na MS bude úspěch. Ale obávám se, že teprve tam by to mohla být fakt ostuda. Stačí si vzpomenout na Ghanu, ty nám dali lekci! Africké nebo Asijské týmy již dávnou nejsou jen do počtu.

Kdyby do konce kvalifikace český celek předváděl takový výkon, jako včera, tak to by byla jiná. To bychom se všichni předváděli, na koho více napsat oslavný článek. Jenže, každý trenér má své ovečky, svůj systém a tudy vlak nejede. Takže, obávám se, že to byl nakonec pouze klasický duel, kde se něco vyzkouší a tím to končí.
Škoda, ve středu kluci v Olomouci fakt váleli, to byl po době fotbal, na který se dalo dívat!

Přečteno: 1066x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Slovensko, KopanáHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo