romea - logo
21. ledna 2020 (úterý)
svátek má Běla
Loading
rozšířené vyhledávaní

Čeněk Růžička: Když bude třeba, ubráníme se. Co ale naše děti? Běžte volit!

Praha, 22.10.2013 10:49, (ROMEA)
Čeněk Růžička (vpravo) s romským aktivistou Jozefem Mikerem z Krupky. (FOTO: František Kostlán)
Čeněk Růžička (vpravo) s romským aktivistou Jozefem Mikerem z Krupky. (FOTO: František Kostlán)

Romové, předpokládám, že si všímáte jak o nás velká část politických kandidátů v televizních debatách hovoří, jaká v televizních debatách tzv. odborníci na Romy navrhují řešení našeho života a všimněte si, že to jsou téměř všechno řešení volající po silových opatřeních - zvýšíme počty policistů v ulicích, najmeme policejní asistenty, do problémových lokalit zavedeme kamery.

A jistě registrujete jak volební kandidáti podporují starosty měst a obcí  v přijímání protiústavních vyhlášek omezujících náš svobodný život, a jak podporují zakládání tzv. domobran. A přesto, že většina z nás žije pod hranicí chudoby, volají po zpřísnění vyplácení sociálních dávek. Je evidentní, že tito kandidáti bez jakéhokoli studu zneužívají voleb špiněním Romů, na což velká část většiny slyší a tak se do sněmovny nejspíš dostanou.

Romové, srovnejme si minulé volební kampaně do sněmovny s tou dnešní a vyjde nám, že těch, kteří vyrukovali s nepoměrně ostřejší volební protiromskou kartou je mnohem víc. Nepochybujme o tom, že již v šuplíku mají připraveny zákony, které budou vychytrale nepřímo cílit na to, abychom se z této země vystěhovali. V lepším případě nás donutí přežívat na okrajích měst, z dosahu očí většiny, kde budeme žít život srovnatelný s životem lidí třetího světa (mnozí z vás ho žijí již teď).

My dospělí to se skřípěním zubů ještě nějak přetrpíme. Co ale naše děti.? Jak se vypořádají se svojí budoucností.? Kdo jim podá ruku a pomůže jim nalézt cestu, která je z bludného kruhu vyvede? Takové, kteří by to dokázali znám a já musím říct, jsem jedním z nich.

Nám romským volebním kandidátům nechybí odvaha vstoupit do tohoto nepřátelského prostředí a případné fantazírující poslance vrátit zpátky do reality. Svoji angažovanost a odvahu prokazujeme tím jak se k potřebným chováme, tím, že nesledujeme naše osobní zájmy, když pomáháme tam kde jiní ne. Tím, že nebalíme svoji kritiku poměrů do mnohdy nesrozumitelných pozlátkových frází. A třeba ji prokazujeme i tím, že jsme čitelní a je nám doufám rozumět.

Romové, blíží se den, kdy si ve volbách uvědomíme jak velkou máme moc, když spolurozhodneme o tom, kdo se dostane do poslanecké sněmovny, kdo bude vytvářet a hlasovat zákony, které nám život budou ovlivňovat na velmi dlouhou dobu. My romští kandidáti, protože jsme jedněmi z Vás, soucítíme s Vaším osudem a známe Vaše touhy.

Podstatná většina z Vás nemá přístup k internetu. Proto se naléhavě obracím na ty z Vás, kteří máte tu možnost si můj apel přečíst. Upozorňujte Romy, se kterými se setkáte na hrozby, které nás čekají, pokud si naše záležitosti nezačneme rozhodující měrou řešit samy. Vzájemně se informujme o romských volebních kandidátech, kteří chtějí ohlídat a případně korigovat antisociální zákony z poslaneckých lavic. Kteří se za Vás postaví vždy, když budou Vaše lidská práva porušena.

Vyzvěte Romy, ať jdou k volbám a v krajích kde Romové kandidují volí Romy. Romští kandidáti Strany rovných příležitostí (SRP) kandidují na kandidátní listině Strany zelených (SZ). V Praze kandiduje Standa Tišer, v Ústeckém kraji Jozef Miker a Štefan Tišer, v Jihočeském Eliška Hartlová , v Moravskoslezském Antonie Burianská a Elena Gorolová, v Libereckém kraji Emílie Horáčková a v Královehradeckém já, Čeněk Růžička na 4 místě.

Je důležité, abyste k volbám ve dnech 25. nebo 26. října šli a dali nám svůj hlas zakroužkováním našeho pořadového čísla na kandidátní listině. Tam kde nekandidujeme, volte Zelené. Zvolíte li v námi neobsazených krajích Zelené, jako byste volili nás.

Děkujeme Vám

Savo Rom le Romen navolinel, našavel peskery pativ!

Přečteno: 2190x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby 2013, Strana rovných příležitostí, Strana rovných příležitostí, Strana zelených, Strana zelenýchHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. V pátek své vyjádření zaslal další člen Rady vlády Tomáš Ščuka, který se vyjádřil také proti setrvání Válkové ve funkci. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo