romea - logo
25. září 2020 (pátek)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Čeněk Růžička: Když bude třeba, ubráníme se. Co ale naše děti? Běžte volit!

Praha, 22.10.2013 10:49, (ROMEA)
Čeněk Růžička (vpravo) s romským aktivistou Jozefem Mikerem z Krupky. (FOTO: František Kostlán)
Čeněk Růžička (vpravo) s romským aktivistou Jozefem Mikerem z Krupky. (FOTO: František Kostlán)

Romové, předpokládám, že si všímáte jak o nás velká část politických kandidátů v televizních debatách hovoří, jaká v televizních debatách tzv. odborníci na Romy navrhují řešení našeho života a všimněte si, že to jsou téměř všechno řešení volající po silových opatřeních - zvýšíme počty policistů v ulicích, najmeme policejní asistenty, do problémových lokalit zavedeme kamery.

A jistě registrujete jak volební kandidáti podporují starosty měst a obcí  v přijímání protiústavních vyhlášek omezujících náš svobodný život, a jak podporují zakládání tzv. domobran. A přesto, že většina z nás žije pod hranicí chudoby, volají po zpřísnění vyplácení sociálních dávek. Je evidentní, že tito kandidáti bez jakéhokoli studu zneužívají voleb špiněním Romů, na což velká část většiny slyší a tak se do sněmovny nejspíš dostanou.

Romové, srovnejme si minulé volební kampaně do sněmovny s tou dnešní a vyjde nám, že těch, kteří vyrukovali s nepoměrně ostřejší volební protiromskou kartou je mnohem víc. Nepochybujme o tom, že již v šuplíku mají připraveny zákony, které budou vychytrale nepřímo cílit na to, abychom se z této země vystěhovali. V lepším případě nás donutí přežívat na okrajích měst, z dosahu očí většiny, kde budeme žít život srovnatelný s životem lidí třetího světa (mnozí z vás ho žijí již teď).

My dospělí to se skřípěním zubů ještě nějak přetrpíme. Co ale naše děti.? Jak se vypořádají se svojí budoucností.? Kdo jim podá ruku a pomůže jim nalézt cestu, která je z bludného kruhu vyvede? Takové, kteří by to dokázali znám a já musím říct, jsem jedním z nich.

Nám romským volebním kandidátům nechybí odvaha vstoupit do tohoto nepřátelského prostředí a případné fantazírující poslance vrátit zpátky do reality. Svoji angažovanost a odvahu prokazujeme tím jak se k potřebným chováme, tím, že nesledujeme naše osobní zájmy, když pomáháme tam kde jiní ne. Tím, že nebalíme svoji kritiku poměrů do mnohdy nesrozumitelných pozlátkových frází. A třeba ji prokazujeme i tím, že jsme čitelní a je nám doufám rozumět.

Romové, blíží se den, kdy si ve volbách uvědomíme jak velkou máme moc, když spolurozhodneme o tom, kdo se dostane do poslanecké sněmovny, kdo bude vytvářet a hlasovat zákony, které nám život budou ovlivňovat na velmi dlouhou dobu. My romští kandidáti, protože jsme jedněmi z Vás, soucítíme s Vaším osudem a známe Vaše touhy.

Podstatná většina z Vás nemá přístup k internetu. Proto se naléhavě obracím na ty z Vás, kteří máte tu možnost si můj apel přečíst. Upozorňujte Romy, se kterými se setkáte na hrozby, které nás čekají, pokud si naše záležitosti nezačneme rozhodující měrou řešit samy. Vzájemně se informujme o romských volebních kandidátech, kteří chtějí ohlídat a případně korigovat antisociální zákony z poslaneckých lavic. Kteří se za Vás postaví vždy, když budou Vaše lidská práva porušena.

Vyzvěte Romy, ať jdou k volbám a v krajích kde Romové kandidují volí Romy. Romští kandidáti Strany rovných příležitostí (SRP) kandidují na kandidátní listině Strany zelených (SZ). V Praze kandiduje Standa Tišer, v Ústeckém kraji Jozef Miker a Štefan Tišer, v Jihočeském Eliška Hartlová , v Moravskoslezském Antonie Burianská a Elena Gorolová, v Libereckém kraji Emílie Horáčková a v Královehradeckém já, Čeněk Růžička na 4 místě.

Je důležité, abyste k volbám ve dnech 25. nebo 26. října šli a dali nám svůj hlas zakroužkováním našeho pořadového čísla na kandidátní listině. Tam kde nekandidujeme, volte Zelené. Zvolíte li v námi neobsazených krajích Zelené, jako byste volili nás.

Děkujeme Vám

Savo Rom le Romen navolinel, našavel peskery pativ!

Přečteno: 2203x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby 2013, Strana rovných příležitostí, Strana rovných příležitostí, Strana zelených, Strana zelenýchHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo