romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Československá romská unie: Pomoc válečným uprchlíkům je naše morální povinnost, odmítáme rétoriku, že nám budou brát práci

16.3.2022 20:49
Ilustrační FOTO: DIKK.nu
Ilustrační FOTO: DIKK.nu

Podle Československé romské unie je naší morální povinností poskytnout útočiště a bezpečí ukrajinským válečným uprchlíkům. Unie také odmítá rétoriku, že uprchlíci budou brát občanům ČR práci.

"Tito lidé prchají ze země zmítané válkou, aby zachránili život sobě a svým dětem, a Československá romská unie rozhodně odmítá rétoriku, že uprchlíci budou brát českým občanům práci a snižovat jejich sociální status," uvádí Československá romská unie v prohlášení, které zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Prohlášení Československé romské unie

Československá romská unie jednoznačně a razantně odsuzuje agresivní invazi ruské armády na Ukrajinu, vnímá tento válečný akt jako bezprecedentní porušení mezinárodního práva a zločin proti míru. Útoky na civilní cíle zcela odporují Ženevské dohodě.

„Na Ukrajině se bojuje za celou Evropu, za demokracii a za naši svobodu. Vladimír Putin je válečný zločinec a musí se za své zločiny zodpovídat!“

Československá romská unie plně podporuje postoj české vlády k pomoci ukrajinským válečným uprchlíkům, je naší morální povinností poskytnout jim útočiště a bezpečí. Tito lidé prchají ze země zmítané válkou, aby zachránili život sobě a svým dětem, a Československá romská unie rozhodně odmítá rétoriku, že uprchlíci budou brát českým občanům práci a snižovat jejich sociální status.

Věříme, že nás tito uprchlíci posílí hlavně morálně a uvědomíme si, že pomáhat je lidské. Československá romská unie se zároveň aktivně podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům a bude pomáhat, dokud bude zapotřebí.

Přečteno: 1249x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Prohlášení, Uprchlíci, Válka, Migrace, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo