romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Krok duchcovských a ústeckých sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS

Praha, 26.11.2014 16:20, (ROMEA)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)

Všichni s úžasem a v přímém přenosu sledujeme rozpor mezi vedením ČSSD a ústeckou krajskou ČSSD ohledně uzavření koalice s extremisty z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově.

Starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (stále ještě ČSSD) v televizi prohlásil: "Není proč místní organizaci v Duchcově rušit nebo vylučovat členy za to, že šli do koalice s legitimní stranou, která je uznaná státem.“

Toto vyjádření od pana starosty my přijde poněkud alibistické. Každý kdo jen trochu sleduje politické dění kolem sebe, dobře ví jakou politiku DSSS provádí. To, že DSSS není zákonem zakázána přece ještě neznamená, že je to zcela důvěryhodný politický subjekt s kterým lze uzavírat povolební koalice. Je potřeba se zejména podívat na reálnou politiku, kterým se toto uskupení vyznačuje.

Pokud pan starosta a lidé z ústecké krajské organizace ČSSD tyto rozdílí nevidí nebo nechtějí vidět, tak nemají dle mého názoru v politice co pohledávat. Je přece nanejvýš zcela jasné, že žádná demokratická politická strana nevyjednává a nezve do koalice na jakékoliv úrovni obdobná politická uskupení.

Krok duchcovských sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS na komunální úrovni. Pokud komunální politici ČSSD akceptují rétoriku DSSS a nepřipadá jim to jako vážný problém, tak je to pro naší společnost, ale zejména pak pro voliče ČSSD velmi varovný signál. To se pak klidně může stát, že některým ústeckým sociálním demokratům by ani za mák nevadilo uzavřít případnou koaliční smlouvu s DSSS třeba po krajských volbách. Přece nemůže platit pravidlo, že do koalice půjdeme s kýmkoliv, třeba i s čertem, ďáblem jen když nám to zaručí posty a prebendy.

Je velmi smutné, že se nikdo z ústecké krajské organizace ČSSD nenašel, který by spojení ČSSD a DSSS v Duchcově nahlas odsoudil. Místo toho její představitelé raději přistoupili na tupou obhajobu stanov strany. Proto je velmi důležité, když předseda ČSSD veřejně deklaruje, že spojení ČSSD a DSSS nepřidá v úvahu.

Autor je politolog, člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje

Přečteno: 1577x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, ČSSD, Duchcov, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo