romea - logo
14. listopadu 2019 (čtvrtek)
svátek má Sáva
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Krok duchcovských a ústeckých sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS

Praha, 26.11.2014 16:20, (ROMEA)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)

Všichni s úžasem a v přímém přenosu sledujeme rozpor mezi vedením ČSSD a ústeckou krajskou ČSSD ohledně uzavření koalice s extremisty z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově.

Starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (stále ještě ČSSD) v televizi prohlásil: "Není proč místní organizaci v Duchcově rušit nebo vylučovat členy za to, že šli do koalice s legitimní stranou, která je uznaná státem.“

Toto vyjádření od pana starosty my přijde poněkud alibistické. Každý kdo jen trochu sleduje politické dění kolem sebe, dobře ví jakou politiku DSSS provádí. To, že DSSS není zákonem zakázána přece ještě neznamená, že je to zcela důvěryhodný politický subjekt s kterým lze uzavírat povolební koalice. Je potřeba se zejména podívat na reálnou politiku, kterým se toto uskupení vyznačuje.

Pokud pan starosta a lidé z ústecké krajské organizace ČSSD tyto rozdílí nevidí nebo nechtějí vidět, tak nemají dle mého názoru v politice co pohledávat. Je přece nanejvýš zcela jasné, že žádná demokratická politická strana nevyjednává a nezve do koalice na jakékoliv úrovni obdobná politická uskupení.

Krok duchcovských sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS na komunální úrovni. Pokud komunální politici ČSSD akceptují rétoriku DSSS a nepřipadá jim to jako vážný problém, tak je to pro naší společnost, ale zejména pak pro voliče ČSSD velmi varovný signál. To se pak klidně může stát, že některým ústeckým sociálním demokratům by ani za mák nevadilo uzavřít případnou koaliční smlouvu s DSSS třeba po krajských volbách. Přece nemůže platit pravidlo, že do koalice půjdeme s kýmkoliv, třeba i s čertem, ďáblem jen když nám to zaručí posty a prebendy.

Je velmi smutné, že se nikdo z ústecké krajské organizace ČSSD nenašel, který by spojení ČSSD a DSSS v Duchcově nahlas odsoudil. Místo toho její představitelé raději přistoupili na tupou obhajobu stanov strany. Proto je velmi důležité, když předseda ČSSD veřejně deklaruje, že spojení ČSSD a DSSS nepřidá v úvahu.

Autor je politolog, člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje

Přečteno: 1565x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, ČSSD, Duchcov, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo