romea - logo
22. září 2019 (neděle)
svátek má Darina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Krok duchcovských a ústeckých sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS

Praha, 26.11.2014 16:20, (ROMEA)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)

Všichni s úžasem a v přímém přenosu sledujeme rozpor mezi vedením ČSSD a ústeckou krajskou ČSSD ohledně uzavření koalice s extremisty z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově.

Starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (stále ještě ČSSD) v televizi prohlásil: "Není proč místní organizaci v Duchcově rušit nebo vylučovat členy za to, že šli do koalice s legitimní stranou, která je uznaná státem.“

Toto vyjádření od pana starosty my přijde poněkud alibistické. Každý kdo jen trochu sleduje politické dění kolem sebe, dobře ví jakou politiku DSSS provádí. To, že DSSS není zákonem zakázána přece ještě neznamená, že je to zcela důvěryhodný politický subjekt s kterým lze uzavírat povolební koalice. Je potřeba se zejména podívat na reálnou politiku, kterým se toto uskupení vyznačuje.

Pokud pan starosta a lidé z ústecké krajské organizace ČSSD tyto rozdílí nevidí nebo nechtějí vidět, tak nemají dle mého názoru v politice co pohledávat. Je přece nanejvýš zcela jasné, že žádná demokratická politická strana nevyjednává a nezve do koalice na jakékoliv úrovni obdobná politická uskupení.

Krok duchcovských sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS na komunální úrovni. Pokud komunální politici ČSSD akceptují rétoriku DSSS a nepřipadá jim to jako vážný problém, tak je to pro naší společnost, ale zejména pak pro voliče ČSSD velmi varovný signál. To se pak klidně může stát, že některým ústeckým sociálním demokratům by ani za mák nevadilo uzavřít případnou koaliční smlouvu s DSSS třeba po krajských volbách. Přece nemůže platit pravidlo, že do koalice půjdeme s kýmkoliv, třeba i s čertem, ďáblem jen když nám to zaručí posty a prebendy.

Je velmi smutné, že se nikdo z ústecké krajské organizace ČSSD nenašel, který by spojení ČSSD a DSSS v Duchcově nahlas odsoudil. Místo toho její představitelé raději přistoupili na tupou obhajobu stanov strany. Proto je velmi důležité, když předseda ČSSD veřejně deklaruje, že spojení ČSSD a DSSS nepřidá v úvahu.

Autor je politolog, člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje

Přečteno: 1555x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, ČSSD, Duchcov, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo