romea - logo
17. července 2019 (středa)
svátek má Martina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Krok duchcovských a ústeckých sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS

Praha, 26.11.2014 16:20, (ROMEA)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)
Cyril Koky (FOTO: ROMEA TV)

Všichni s úžasem a v přímém přenosu sledujeme rozpor mezi vedením ČSSD a ústeckou krajskou ČSSD ohledně uzavření koalice s extremisty z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově.

Starosta Duchcova Zbyněk Šimbera (stále ještě ČSSD) v televizi prohlásil: "Není proč místní organizaci v Duchcově rušit nebo vylučovat členy za to, že šli do koalice s legitimní stranou, která je uznaná státem.“

Toto vyjádření od pana starosty my přijde poněkud alibistické. Každý kdo jen trochu sleduje politické dění kolem sebe, dobře ví jakou politiku DSSS provádí. To, že DSSS není zákonem zakázána přece ještě neznamená, že je to zcela důvěryhodný politický subjekt s kterým lze uzavírat povolební koalice. Je potřeba se zejména podívat na reálnou politiku, kterým se toto uskupení vyznačuje.

Pokud pan starosta a lidé z ústecké krajské organizace ČSSD tyto rozdílí nevidí nebo nechtějí vidět, tak nemají dle mého názoru v politice co pohledávat. Je přece nanejvýš zcela jasné, že žádná demokratická politická strana nevyjednává a nezve do koalice na jakékoliv úrovni obdobná politická uskupení.

Krok duchcovských sociálních demokratů je velmi nebezpečný. Legitimizuje politiku DSSS na komunální úrovni. Pokud komunální politici ČSSD akceptují rétoriku DSSS a nepřipadá jim to jako vážný problém, tak je to pro naší společnost, ale zejména pak pro voliče ČSSD velmi varovný signál. To se pak klidně může stát, že některým ústeckým sociálním demokratům by ani za mák nevadilo uzavřít případnou koaliční smlouvu s DSSS třeba po krajských volbách. Přece nemůže platit pravidlo, že do koalice půjdeme s kýmkoliv, třeba i s čertem, ďáblem jen když nám to zaručí posty a prebendy.

Je velmi smutné, že se nikdo z ústecké krajské organizace ČSSD nenašel, který by spojení ČSSD a DSSS v Duchcově nahlas odsoudil. Místo toho její představitelé raději přistoupili na tupou obhajobu stanov strany. Proto je velmi důležité, když předseda ČSSD veřejně deklaruje, že spojení ČSSD a DSSS nepřidá v úvahu.

Autor je politolog, člen Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a koordinátor pro romské záležitosti a integraci cizinců Středočeského kraje

Přečteno: 1554x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

DSSS, ČSSD, Duchcov, Extremismus, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo