romea - logo
22. října 2019 (úterý)
svátek má Sabina
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Premiér Nečas na odchodu?

Praha, 2.11.2012 12:15, (ROMEA)
Cyril Koky. Foto: Archiv Romea.cz
Cyril Koky. Foto: Archiv Romea.cz

Všichni dobře sledujeme skomírání současné vládní koalice, kterou vede premiér Nečas. Vláda pod jeho vedením začala s velkým étosem bojem proti korupci a klientelismu, zaváděním reforem a snížením deficitu státního rozpočtu.

Vláda, která měla většinu 118 poslanců v Poslanecké sněmovně, tento potenciál absolutně promarnila. Ministři se v této vládě střídali jak na běžícím pásu.

Dennodenně slýcháváme ze sdělovacích prostředků o různých zlodějinách a korupci, a v kontextu této divočiny, která u nás panuje, lidé od politiků neslyší pomalu nic jiného než strašení Řeckem a bankrotem veřejných financí.

Jakékoliv reformy, které různé vlády všude na světě chtějí zavádět, musejí umět veřejnosti důkladně a citlivě vysvětlovat. Zásadní reformy nejdou přece dělat násilně proti lidem, to nemusí vždy dobře dopadnout.

Totální debakl vládní koalice a - zejména ODS - v krajských a senátních volbách tomu všemu nasvědčuje. Lidé si zkrátka nechtějí utahovat opasky, když všude kolem nás dochází k mrhání penězi daňových poplatníků.

Pokud bych hodnotil kroky premiéra Nečase coby šéfa Rady Vlády ČR pro záležitosti romské menšiny, jeho působení budí spíše rozpaky, než velké uznání. Až na jeho velmi kultivované a diplomatické vystupování nic zásadního bohužel nepředvedl. Zkrátka neublížil ani neuškodil.

Pro tuto vládní koalici zdárné řešení integrace romských komunit do společnosti není bohužel zásadní prioritou číslo jedna. A tak, kdyby přece jenom skončila éra premiéra Nečase a jeho vlády, nebyla by to pro Českou republiku žádná katastrofa.

Přečteno: 820x
 

Kam dál:

Štítky:  

PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo