romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Premiér Nečas na odchodu?

Praha, 2.11.2012 12:15, (ROMEA)
Cyril Koky. Foto: Archiv Romea.cz
Cyril Koky. Foto: Archiv Romea.cz

Všichni dobře sledujeme skomírání současné vládní koalice, kterou vede premiér Nečas. Vláda pod jeho vedením začala s velkým étosem bojem proti korupci a klientelismu, zaváděním reforem a snížením deficitu státního rozpočtu.

Vláda, která měla většinu 118 poslanců v Poslanecké sněmovně, tento potenciál absolutně promarnila. Ministři se v této vládě střídali jak na běžícím pásu.

Dennodenně slýcháváme ze sdělovacích prostředků o různých zlodějinách a korupci, a v kontextu této divočiny, která u nás panuje, lidé od politiků neslyší pomalu nic jiného než strašení Řeckem a bankrotem veřejných financí.

Jakékoliv reformy, které různé vlády všude na světě chtějí zavádět, musejí umět veřejnosti důkladně a citlivě vysvětlovat. Zásadní reformy nejdou přece dělat násilně proti lidem, to nemusí vždy dobře dopadnout.

Totální debakl vládní koalice a - zejména ODS - v krajských a senátních volbách tomu všemu nasvědčuje. Lidé si zkrátka nechtějí utahovat opasky, když všude kolem nás dochází k mrhání penězi daňových poplatníků.

Pokud bych hodnotil kroky premiéra Nečase coby šéfa Rady Vlády ČR pro záležitosti romské menšiny, jeho působení budí spíše rozpaky, než velké uznání. Až na jeho velmi kultivované a diplomatické vystupování nic zásadního bohužel nepředvedl. Zkrátka neublížil ani neuškodil.

Pro tuto vládní koalici zdárné řešení integrace romských komunit do společnosti není bohužel zásadní prioritou číslo jedna. A tak, kdyby přece jenom skončila éra premiéra Nečase a jeho vlády, nebyla by to pro Českou republiku žádná katastrofa.

Přečteno: 834x
 

Kam dál:

Štítky:  

PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo