romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Cyril Koky: Protiromské demonstrace jsou útokem na základy demokracie, nelze beztrestně lynčovat celou skupinu lidí

24.8.2013 19:10
Cyril Koky
Cyril Koky

Současná protiromské nálady a demonstrace v jednotlivých městech nejsou pouze útokem neonacistů na Romy, ale i bezprecedentním útokem na základy demokratického státu. Nelze připustit, aby jedna nebo druhá skupina lidí byla beztrestně lynčována.

V České republice žije odhadem 250 tisíc Romů z toho v sociálně vyloučených lokalitách asi 70 - 80 tisíc Romů a nelze přece konstatovat, že tato skupina lidí brutálním způsobem ohrožuje tento stát. Jistě v těchto lokalitách jsou problémy, to nikdo nezakrývá, ale to je věcí samospráv, Policie ČR a dalších státních orgánů, aby vše důrazně řešili.

Současný stav je do jisté míry zapříčiněn mimo jiné i frustrací nespokojných lidí z politiků, z korupce, trafik a klientelismu při rozkrádaní miliard na veřejných zakázkách a Romové jsou snadný terč a ventil zároveň. To, co by měli řešit politici na všech úrovních, se snaží řešit extrémisté a to je velmi zlé! Bohužel se k nim přidávají i obyčejní lidé. Jsme v situaci, kdy se široká veřejnost už vůbec nestydí jít v davu společně s neonacisty na Romy.

Značné protiromské nálady ve společnosti mohou mimo jiné zapříčinit další možnou vlnu migraci mnoha romských rodin do západních zemích EU. V této souvislosti jsme již začátkem tohoto měsíce adresovali dopis kancléři prezidenta republiky o zprostředkování schůzky s prezidentem republiky. Současně se obracíme na předsedu vlády ČR, aby po dobu svého mandátu učinil veškeré opatření ke zklidnění situace a zároveň přijal konkrétní kroky a opatření k naplňování vládní strategie integrace Romů do společnosti.

Přečteno: 1240x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Rasismus, Pochod, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo