romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dan Přibáň k útoku v Nice: PR strachu, o tom to celé je...

17.7.2016 10:05
Dan Přibáň, novinář, režisér a cestovatel (FOTO: Repro Youtube.com)
Dan Přibáň, novinář, režisér a cestovatel (FOTO: Repro Youtube.com)

Když chcete být vidět, musíte být v médiích, když chcete být v médiích, musíte být vidět. K čemu jsou všechny teroristické útoky? K vyhlazení nepřátel? Ne. Teroristům je jasné, že nemají šanci vést, natož vyhrát klasickou válku. Jde o šíření strachu a podněcování nenávisti.

Co uděláte, když nemůžete mít klasickou reklamu na svůj „produkt“, ale chcete být vidět? Musíte jít médiím na ruku. Když o sobě chce dát vědět zapomenutá celebrita „omylem“ se nechá vyfotit nahá, když chce být vidět terorista, zabíjí. Zbytek už není na něm… koneckonců to také málokdy přežije. Není to ani na Islámském státu, Al Kajdě ani na jiných organizacích sdružujících psychopaty, zbytek je na médiích.

Čím větší publicita, tím lepší PR strachu. Proto jsou tyhle činy pořád šílenější a šílenější, aby médiím stálo za to se jim věnovat. Je samozřejmé, že o tom, co se stalo v Nice, se nedá neinformovat. Ale zatímco velká média informují víceméně věcně a fakticky, „bojovníci“ proti islámu (a „alternativní“ média) nešetří nenávistí. Ochotně ji posílají dál, násobí ji a šíří na všechny strany. A o to jde. Čím více „bojovných“ článků, tím silnější je kýžený efekt, kdy v očích mnohých za tím opět stojí všichni muslimové světa.

Atentáty jsou krmivem pro "bojovníky" proti islámu. Oni jsou hlavní cílovou skupinou, protože oni nejlépe šíří PR strachu. Jen to nechtějí vidět. Nechtějí vidět, že hlavním důvodem takových šílených činů, je živení nenávisti. Nenávisti vyrobené na míru pro ně…. A oni ji nasávají, nechávají se v ní utvrzovat, posílají ji dál a potvrzují atentátníkům, že to má smysl, že další podobná zvrácenost vzbudí další nenávist... nenávist a strach. Obecný plíživý strach, univerzální strach z muslimů, který je stejně iracionální, jako strach ze tmy.

Až moc lidí se nechává tím strachem unášet. Nezamyslí se proč, k čemu to celé může být. Až moc lidí opakuje, co jim říkají „bojovníci“ proti islámu, aniž by se zamysleli ...třeba nad tím, že mezi oběťmi islamistů je dalece nejvíc muslimů, že kdo není s teroristy, je proti nim, že v nejkrvavější válce s nimi jsou samotní muslimové. A „bojovníci“ proti islámu si neuvědomují zásadní věc - čím víc budou kolektivní vinou obviňovat všechny muslimy, tím víc těch radikálních zahnaných do kouta většinovou společností bude. Teroristé chtějí více radikálů, „bojovníci“ proti islámu se jim o ně postarají. Stačí jim jen dodat „munici“ a tou jsou útoky, jako ten v Nice. Čím víc lidí bude nenávidět muslimy, tím spokojenější teroristé budou.

Je na čase si konečně uvědomit, že islamističtí teroristé jsou ve válce s islámem, takže pokud bojujete s islámem, bojujete po jejich boku. A to snad nechcete. Bojujte za kritické myšlení, rozlišujte mezi vrahy a oběťmi, přestaňte konečně hrát podle pravidel těch extremistických zmr..!

Dan Přibáň
Přečteno: 2482x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Islám, Nenávist, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo