romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Dan Přibáň k útoku v Nice: PR strachu, o tom to celé je...

17.7.2016 10:05
Dan Přibáň, novinář, režisér a cestovatel (FOTO: Repro Youtube.com)
Dan Přibáň, novinář, režisér a cestovatel (FOTO: Repro Youtube.com)

Když chcete být vidět, musíte být v médiích, když chcete být v médiích, musíte být vidět. K čemu jsou všechny teroristické útoky? K vyhlazení nepřátel? Ne. Teroristům je jasné, že nemají šanci vést, natož vyhrát klasickou válku. Jde o šíření strachu a podněcování nenávisti.

Co uděláte, když nemůžete mít klasickou reklamu na svůj „produkt“, ale chcete být vidět? Musíte jít médiím na ruku. Když o sobě chce dát vědět zapomenutá celebrita „omylem“ se nechá vyfotit nahá, když chce být vidět terorista, zabíjí. Zbytek už není na něm… koneckonců to také málokdy přežije. Není to ani na Islámském státu, Al Kajdě ani na jiných organizacích sdružujících psychopaty, zbytek je na médiích.

Čím větší publicita, tím lepší PR strachu. Proto jsou tyhle činy pořád šílenější a šílenější, aby médiím stálo za to se jim věnovat. Je samozřejmé, že o tom, co se stalo v Nice, se nedá neinformovat. Ale zatímco velká média informují víceméně věcně a fakticky, „bojovníci“ proti islámu (a „alternativní“ média) nešetří nenávistí. Ochotně ji posílají dál, násobí ji a šíří na všechny strany. A o to jde. Čím více „bojovných“ článků, tím silnější je kýžený efekt, kdy v očích mnohých za tím opět stojí všichni muslimové světa.

Atentáty jsou krmivem pro "bojovníky" proti islámu. Oni jsou hlavní cílovou skupinou, protože oni nejlépe šíří PR strachu. Jen to nechtějí vidět. Nechtějí vidět, že hlavním důvodem takových šílených činů, je živení nenávisti. Nenávisti vyrobené na míru pro ně…. A oni ji nasávají, nechávají se v ní utvrzovat, posílají ji dál a potvrzují atentátníkům, že to má smysl, že další podobná zvrácenost vzbudí další nenávist... nenávist a strach. Obecný plíživý strach, univerzální strach z muslimů, který je stejně iracionální, jako strach ze tmy.

Až moc lidí se nechává tím strachem unášet. Nezamyslí se proč, k čemu to celé může být. Až moc lidí opakuje, co jim říkají „bojovníci“ proti islámu, aniž by se zamysleli ...třeba nad tím, že mezi oběťmi islamistů je dalece nejvíc muslimů, že kdo není s teroristy, je proti nim, že v nejkrvavější válce s nimi jsou samotní muslimové. A „bojovníci“ proti islámu si neuvědomují zásadní věc - čím víc budou kolektivní vinou obviňovat všechny muslimy, tím víc těch radikálních zahnaných do kouta většinovou společností bude. Teroristé chtějí více radikálů, „bojovníci“ proti islámu se jim o ně postarají. Stačí jim jen dodat „munici“ a tou jsou útoky, jako ten v Nice. Čím víc lidí bude nenávidět muslimy, tím spokojenější teroristé budou.

Je na čase si konečně uvědomit, že islamističtí teroristé jsou ve válce s islámem, takže pokud bojujete s islámem, bojujete po jejich boku. A to snad nechcete. Bojujte za kritické myšlení, rozlišujte mezi vrahy a oběťmi, přestaňte konečně hrát podle pravidel těch extremistických zmr..!

Dan Přibáň
Přečteno: 2461x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Terorismus, Islám, Nenávist, Násilí, Násilí z nenávistiHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo