romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Americká zkušenost (3. díl) - Ministerstvo zahraničí, Světová banka a NHL

Washington, 18.1.2013 16:33, (ROMEA)
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)

David Beňák, Patrik Banga a David Tišer mají možnost díky programu International visitor leadership program (IVLP) získávat zkušenosti ve Spojených státech amerických. Návštěva USA bude trvat cca 3 týdny a navštíví několik amerických měst, kde se budou setkávat se zástupci organizací, které realizují zajímavé projekty v oblasti lidských práv, práce s komunitou či v prosazování práv menšin.

Server Romea.cz vám přináší další část Amerického deníku, který pro nás připravuje David Beňák.

Americká zkušenost: Den třetí

Včerejší program byl zajímavý tím, že jsme navštívili Ministerstvo zahraničních věcí a Světovou banku. Setkání s pracovníky se pracovníky obou institucí byla poměrná krátká, ale velmi zajímavá. Ministerstvo zahraničních věcí má přehled o tom, co se v České republice děje.

Zpráva o stavu lidských práv, kterou každoročně USA vydává je sepisována s velkým nasazením. Pracovníci mají všechny relevantní informace. Bylo příjemné setkat se s někým, komu je realita České republiky v mnohých ohledech známa, zvláště pokud se jedná o situaci Romů.

V sídle Světové banky jsem měl stejné pocity jako na Ministerstvu zahraničních věcí. Pracovníci měli přehled o situaci v ČR i na Slovensku. Před několika měsíci Světová banka zpracovala Analýzu ekonomické a sociální politiky ve vazbě na inkluzi Romů.
Obě instituce se o postavení Romů zajímají. Každý jiným způsobem.

Po skončení programu jsem se dostal čirou náhodou na veřejný trénink hokejového týmu NHL Washington Capitals. Určitě o sobě nemůžu říci, že bych byl zapálený fanoušek hokeje. Udělalo to na mě dojem a atmosféra v hale dostane snad každého. Bylo tam tisíci lidí od těch nejmenších prťat pro seniory. Atmosféra byla úžasná.

vcm_s_kf_repr_630x471.jpg
Na tréninku Washington Capitals (FOTO: David Beňák)

Přečteno: 1134x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Americký deníkHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo