romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

David Beňák: Americká zkušenost (3. díl) - Ministerstvo zahraničí, Světová banka a NHL

Washington, 18.1.2013 16:33, (ROMEA)
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)
Budova Světové banky ve Washingtonu (FOTO: Shiny Things, Wikimediä Commons)

David Beňák, Patrik Banga a David Tišer mají možnost díky programu International visitor leadership program (IVLP) získávat zkušenosti ve Spojených státech amerických. Návštěva USA bude trvat cca 3 týdny a navštíví několik amerických měst, kde se budou setkávat se zástupci organizací, které realizují zajímavé projekty v oblasti lidských práv, práce s komunitou či v prosazování práv menšin.

Server Romea.cz vám přináší další část Amerického deníku, který pro nás připravuje David Beňák.

Americká zkušenost: Den třetí

Včerejší program byl zajímavý tím, že jsme navštívili Ministerstvo zahraničních věcí a Světovou banku. Setkání s pracovníky se pracovníky obou institucí byla poměrná krátká, ale velmi zajímavá. Ministerstvo zahraničních věcí má přehled o tom, co se v České republice děje.

Zpráva o stavu lidských práv, kterou každoročně USA vydává je sepisována s velkým nasazením. Pracovníci mají všechny relevantní informace. Bylo příjemné setkat se s někým, komu je realita České republiky v mnohých ohledech známa, zvláště pokud se jedná o situaci Romů.

V sídle Světové banky jsem měl stejné pocity jako na Ministerstvu zahraničních věcí. Pracovníci měli přehled o situaci v ČR i na Slovensku. Před několika měsíci Světová banka zpracovala Analýzu ekonomické a sociální politiky ve vazbě na inkluzi Romů.
Obě instituce se o postavení Romů zajímají. Každý jiným způsobem.

Po skončení programu jsem se dostal čirou náhodou na veřejný trénink hokejového týmu NHL Washington Capitals. Určitě o sobě nemůžu říci, že bych byl zapálený fanoušek hokeje. Udělalo to na mě dojem a atmosféra v hale dostane snad každého. Bylo tam tisíci lidí od těch nejmenších prťat pro seniory. Atmosféra byla úžasná.

vcm_s_kf_repr_630x471.jpg
Na tréninku Washington Capitals (FOTO: David Beňák)

Přečteno: 1101x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

USA, Americký deníkHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo