romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

David Beňák: Americká zkušenost (den osmý) - Kalamazoo

Kalamazoo, Michigan, 25.1.2013 15:48, (ROMEA)
David Beňák
David Beňák

David Beňák, Patrik Banga a David Tišer mají možnost díky programu International visitor leadership program (IVLP) získávat zkušenosti ve Spojených státech amerických. Návštěva USA bude trvat cca 3 týdny a navštíví několik amerických měst, kde se budou setkávat se zástupci organizací, které realizují zajímavé projekty v oblasti lidských práv, práce s komunitou či v prosazování práv menšin.

Server Romea.cz vám přináší další část Amerického deníku, který pro nás připravuje David Beňák.

Americká zkušenost: Den osmý

Program pokračoval v Kalamazoo ve státě Michigan. Město s 80.000 obyvateli. Na programu byla návštěva oddělení veřejné bezpečnosti města Kalamazoo (Public Safety Department). Na tomto oddělení je zajímavé to, že jako jediné v USA spojuje práci policistů, hasičů a první pomoci. Takže každý policista má v kufru oblek hasiče a všichni policisté jsou proškoleni na poskytnutí první pomoci. Tento model zdůvodňují tím, že jim to umožní mít více policistů na ulici a efektivnější využití finančních prostředků. Mají také oddělení, které se věnuje práci s obyvateli.

Práci s komunitou tu myslí velmi vážně, stejně jako tomu bylo ve Washingtonu DC. V tomto ohledu máme hodně nedostatků. Mají pracovnici pro komunikaci s obyvateli (jejich slovy komunitou). Snaží se trvale budovat důvěru. To jim pak pomáhá při objasňování kriminality a jejímu předcházení.

Také jsme navštívili Africkou metodistickou církev (African Methodistic Episcopal – Fresh Fire Church) a Islámské centrum. Obě návštěvy měly specifický charakter. Ukázali nám, že víra či církev může sehrát pro rozvoj konkrétní lokality důležitou roli. V Kalamazoo vznikla i aliance různých církví, v rámci které se dělají společné akce a probíhá výměna informací.

Přečteno: 829x
 

Kam dál:

Štítky:  

US, USA, David Beňák, Americký deníkHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo