romea - logo
17. ledna 2021 (neděle)
svátek má Drahoslav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Denisa Havrľová: Musíme všichni společně protestovat, nikdo nemá právo vzít jinému život!

23.10.2016 18:28
Denisa Havrľová (FOTO: Karol Súdor)
Denisa Havrľová (FOTO: Karol Súdor)

Život je to nejcennější, co nám dali naši rodiče. Každý rodič miluje své děti nezištně a nepodmíněně. Nejsem matkou a tak se nevím až tak vcítit do pocitu a smutku rodičů, Miroslava Demetera, který zemřel tak mladý.

Nebyla to autonehoda ani zákeřná nemoc. Byli to lidé, jejichž nenávist a rasové předsudky zastínily jejich zdravý rozum? Člověk se liší od zvířat hlavně tím, že má mozek, který nám umožňuje tvořit a hlavně nám dává možnost volby mezi dobrem a zlem.

Přečetla jsem si o tomto neštěstí několik vyjádření a uvědomuji si stále více jaké je to těžké žít s tváří Roma, Romky. Vždy se snažím najít v člověku to dobré. Smrt mladého chlapce, kterého zřejmě zbili na smrt a policejní složky ještě daly svůj poslední úder by nás bohužel mělo probudit z naivity, že se bojuje dostatečně proti rasismu. Měli bychom dát jasný vzkaz všem, že to co se stalo v Žatci nemůžeme tolerovat!

Měli by se spojit nejen Romové a aktivisté, ale i politici a vyjádřit tak rázně NE rasismu.

Tady už nejde o to jestli to byl Rom, v první řadě to byl člověk a nikdo nemá právo vzít mu život jen proto, že se rozhodl vzít právo do svých rukou.

Žijeme v demokratické zemi a proto očekávám, že tento případ usmrcení bude vyšetřen a pachatelé spravedlivě odsouzeni.

Přeji si, aby na připravované demonstraci vznikl řetěz, kde budou společně protestovat Romové a neromové.

Jde přece o všechno co nám život ve svobodné zemi nabízí a to právo na život společně bez rozdílu pleti, národnosti a etnicity. V první řadě jsme lidé a tak bychom se měli i chovat.

Rodičům projevuji upřímnou soustrast a věřím, že jednou odpustí pokud se to vůbec dá.

Denisa Havrľová
Přečteno: 13724x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Smrt Roma v Žatci, úmrtí, Životní tragédie, VraždaHLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo