romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Drahomír Radek Horváth: Šílená kauza Trmice

Trmice, 6.7.2012 9:23, (ROMEA - AKTUALIZOVÁNO 21:44)
Místo činu. Zastávka, na které bylo matce ukradeno dítě. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)
Místo činu. Zastávka, na které bylo matce ukradeno dítě. (FOTO: Drahomír Radek Horváth)

V Trmicích na Ústecku došlo k velice zvrácené události. Matce bylo ukradeno dítě z kočárku. Mám v Trmicích spoustu známých a přátel, ať už jde o kolegy z práce, jednoho zastupitele, či předsedu jedné neziskové organizace. V první chvíli, když jsem se dozvěděl, co se v této malé obci stalo, jsem pocítil nepříjemnou úzkost u srdce a bylo mi jasné, že i moji trmičtí přátelé musí být zděšeni. Většina z nich má tak jako já malé děti a tak jsem okamžitě vyrazil do Trmic. Pohovořit s místními obyvateli navštívit zmíněné přátele a poslechnout si očité svědky.

Když hovořím se známými, přáteli, ale i cizími lidmi tak sice pozoruji, že se v popisu toho jak se věc udála, celkem, rozcházejí, ale není se co divit, většina těch se kterými o věci mluvím, má informace z druhé ruky. Všichni jsou však z této události naprosto šokováni, nechápou, jak se toto může stát a pochopitelně soucítí s matkou, která se stala obětí útoku.

Mezi lidmi panuje několik verzí toho, jak se to celé stalo. Způsob provedení se trochu liší od toho, jak ho prezentují rozličná media. Někdo tvrdí, že auto, přijelo na zastávku, z něj vystoupil muž a vytrhl dítě z kočárku, nasedl do auta a odjel. Já slyšel několik takových verzí, mezi nimi i tu, že muž na zastávce vytrhl matce dítě a běžel s ním asi 100 metrů do přilehlé ulice, kde na něj čekalo auto s komplicem (ženou). Věřím tomu, že policie operuje i s touto verzí, která není mediálně příliš šířena. Všechny dostupné informace však hovoří o tom, že se muž dítěte zmocnil násilím a to navzdory odporu matky. Také se očití svědci shodují na tom, že mluvil německy. Otázkou je proč se tomu tak stalo. Psychický dopad na všechny rodiče v Trmicích je zjevný. Nejspíš si každý říká: “To je strašné, mohlo to být moje dítě.“

Najde se však i spousta internetových cyniků, kteří se domnívají, že Romové své děti prodávají často a takto jenom zakrývají nechutný kšeft. Je mi z takového názoru na zvracení.

Dále jsem se nesetkal v Trmicích s názorem, že by v tom měl mít prsty otec dítěte. Otcem dítěte je dle dostupných informací přímo od rodiny Rom, který je stálým partnerem matky unesené holčičky. Sice opět internetový chytrolíni tvrdí, že otec je cizinec, který unesl vlastní dítě. Ze zdrojů blízkých rodině je však patrno, že otcem dítěte je skutečně Rom.

To samé zaznívá i na adresu rodiny, která spíše pátrá na vlastní pěst paralelně s policisty a dokonce nabídli i výkupné za unesené dítě. V Trmicích s nimi každý soucítí, ale internet je naopak plný spekulací o jejich obchodních aktivitách a trestu za dluhy, které údajně mají. Na místě jsem se s takovým názorem však nesetkal.

Proč se tedy něco takového stalo, se dozvíme nejspíš, až po té co orgány činné v trestním řízení tuto kauzu vyšetří a zjistí pachatele. Tehdy teprve bude motiv jasný. Do té doby by to chtělo více důstojnosti v internetových diskuzích na toto téma a hlavně více soucitu s nebohým dítětem a jeho matkou.

Přečteno: 4548x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Kriminalita, Únos holčičky v TrmicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo