romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Kostlán: ČSSD ztrácí preference. To je dobrá zpráva

4.11.2016 16:08
František Kostlán.  Foto: Archiv Romea.cz
František Kostlán. Foto: Archiv Romea.cz

ČSSD se podle průzkumu STEM dostala až na třetí místo ve volebních preferencích, za ANO a komunisty. V říjnu by získala jen 14,4 procenta. Takové průzkumy musíme samozřejmě brát s rezervou, spolehnutí na ně příliš není, ale na menší radost to vystačí. Sociální demokracie si o nezájem voličů říká téměř s každým důležitým rozhodnutím, které prosazuje či provádí, snad s výjimkou školství, které začíná díky ministryni Valachové šlapat. Propad preferencí je proto v tomto případě dobrou zprávou. Mimo jiné totiž znamená i to, že porušování lidských práv, politika tvrdé ruky, podlézání druhým, manipulace a demagogie se nevyplácí ani v politice. Dejme si pár příkladů, začněme u toho nejaktuálnějšího.

Dalajláma není Henlein

Průzkum proběhl poté, kdy čtyři nejvyšší ústavní činitelé a ministr zahraničí - Zeman, Sobotka, Štěch a Hamáček a Zaorálek - znovu ukázali, že čínští autoritáři z Číny jsou jim milejší než vlastní národ. Servilita jejich prohlášení pobouřila nejen politickou opozici, ale i občanskou společnost. Na jejich straně stojí jen pročínští a proruští trollové na internetu a komunisté - jak také jinak, když chování ČSSD a Zemana je na úrovni toho komunistického. Komunisté během své vlády ponížili Československa na jednu z vazalských provincií Sovětského svazu (Ruska), o totéž v čínské podobě se nyní snaží ČSSD a hradní mocipán.

Při svých výmluvách, že nejde o lokajství, ale o státotvornost, a při napadání druhých, se zmíněná "čínská pětka" neštítila skutečně ničeho. Jejich demagogie vyvrcholila Zaorálkovým přirovnáním, že setkání českého ministra kultury Hermana s dalajlámou je stejné, jako by se setkal se sudetoněmeckým předákem Konrádem Henleinem. Zaorálek se za to sice později omluvil, ale i tak svým trapným chováním nechtěně zdůraznil, že nemá žádné argumenty, které by mohly přesvědčit ostatní, že nešlo o podlézavost vůči čínským komunistům.

Vláda i prezident tvrdí, že Česká republika má s Čínou uzavřené strategické partnerství. To je další propagandistická polopravda. Český parlament žádný takový dokument neposuzoval a tudíž ani neratifikoval. Mezinárodní dohody přitom ratifikovat musí, jinak neplatí. Žijeme v parlamentní demokracii - a kdo ji obchází, zavádí tu jiný systém, nedemokratický.

ČSSD společně se Zemanem je schopna a ochotna ponížit vlastní národ a zaprodat lidská práva za pár kšeftů pro některé oligarchy, v čele s PPF a J&T. Myslím, že je načase, aby dalajláma znovu přijel do České republiky a aby ho znovu přijali demokratičtí politici. To bych rád viděl, co by s tím čínská pětka provedla tentokrát. Lze snad být ještě podlézavější?

Tibetské vlajky dolů

Ono ponižování vlastních občanů kvůli čínské libovůli začalo už při návštěvě čínského prezidenta v ČR letos v březnu. Vzpomeneme si jistě na lež, kterou šířili ministr Chovanec (ČSSD) s policejním prezidentem Tuhým, že tehdy se policisté, až na jednu výjimku, chovali správně, přiměřeně a profesionálně. Již druhý policista přitom potvrdil, že to bylo jinak. 

V dubnu napsal v Respektu  jeden z policistů mimo jiné i toto: „Zaráží mě četnost informací směřujících k operačnímu důstojníkovi a týkajících se například vyvěšování tibetských vlajek. Zní to, jako bychom si konečně definovali nepřítele.“

Podle čerstvého zjištění serveru Echo24 další policista potvrdil, že při návštěvě čínského prezidenta měli přikázáno hlídat, aby někde nevisely tibetské vlajky: „Policejní špičky patrně nemluvily pravdu, když prohlašovaly, že během březnové pražské návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga nedostali policisté pokyn k odstraňování tibetských vlajek… Podle zjištění deníku Echo24.cz policistům na Praze 1 takový úkol ve skutečnosti svěřen byl. Jeden z tamních policistů uvedl, že měl ohlídat, aby tibetské vlajky nebyly vyvěšovány na určitých místech.“

Tuhý a ředitel Útvaru pro ochranu ústavních činitelů Jiří Komorous byli za dobré zvládnutí této akce dokonce povýšeni do generálských hodností. Absurdistán v praxi: odměněni byli dva policisté, kteří by v normální zemi již nebyli ve svých funkcích kvůli svým prohřeškům vůči ústavě a občanským právům.

S dětmi do vězení

Vzpomeneme si snad ještě, kterak ministr vnitra Chovanec zavíral do vězení (detence v Bělé) lidi, kteří nic neprovedli - uprchlíky, včetně dětí. Zavřel je na pár týdnů, za tento pobyt od nich vybral peníze, a pak je dovezl na vlak do Německa, kam od začátku směřovali. A jistě nezapomeneme ani na to, jak ho tehdy vehementně hájil nejen premiér Sobotka, ale celá ČSSD. Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku však nyní znovu potvrdil, že taková praxe je nepřijatelná. Rozhodl, že vnitro musí z bělé do druhého dne propustit arménskou rodinu s těhotnou ženou a ročním dítětem.

„Pobyt rodiny s malým dítětem v uprchlickém táboře s třemi řadami plotů, ostnatých drátů a všudypřítomnou policejní ostrahou podle soudu porušuje článek 3 Evropské úmluvy o lidských právech, tedy zákaz mučení, ponižujícího a nelidského zacházení nebo trestání. Pro ČR je to po roce již druhý případ, kdy Evropský soud pro lidská práva nařizuje české vládě propustit z detence rodinu s dětmi. První rozhodnutí se týkalo loni v říjnu afghánské rodiny držené rovněž v detenci v Bělé. Ministerstvo vnitra tehdy rodinu také hned propustilo, avšak tvrdilo, že nešlo o reakci na rozhodnutí soudu. Pominuly prý důvody pro její zajištění,“ píše server Aktuálně.cz.

Ano, Chovanec je neomylný, rodiny, které soud nařídil pustit sice propustí, ale ne proto, že tak soud rozhodl. Nejspíš proto, že je světoznámý lidumil.

Doufejme v trend

Policie pod vedením ministra ČSSD evidentně nefunguje, jak má. Kupříkladu: dodnes nebyl vyšetřen únorový žhářský útok na sociální centrum Klinika, které různí xenofobové nemají právě v lásce. V poslední době to vidíme to i na vyšetřování smrti Roma v žatecké pizzerii, o němž panují oprávněné pochybnosti.

O tom, že ČSSD je možná ještě více rasistická a xenofobní než sekta zvaná ODS jsem psal nejednou, například zde. Nejen vzhledem ke všemu výše jmenovanému tedy doufejme, že při radikálním snížení preferencí pro ČSSD jde o trend, a že tato strana brzy spadne pod deset procent, kamsi vedle ODS. Země by si bez zasahování těchto dvou stran do politiky hluboce oddechla.

Přečteno: 1241x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČSSD, Volby, dalajlamaHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo