romea - logo
22. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Cecílie
Loading
rozšířené vyhledávaní

František Kostlán: Poznej jeden rozdíl mezi francouzskými a českými politiky ve vztahu k vlastním občanům

Praha, 21.2.2013 11:45, (ROMEA)
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek

To je opravdu zajímavé: jeden výrok šéfa americké firmy Titan International Maurice Taylora o pracovní morálce francouzských zaměstnanců továrny Goodyear vzbouřil pomalu celou Francii.

Taylor napsal francouzské vládě, že "francouzští zaměstnanci dostávají vysoké mzdy, ale pracují jen tři hodiny. Mají hodinové přestávky na svačinu a na oběd, mluví tři hodiny a pracují tři." A dodal, že již nemá zájem o francouzské dělníky a zachraňovat továrnu ve Francii, proto ji zavře.

Ihned se ozval francouzský ministr reindustrializace Arnaud Montebourg, který podle agentury AFP vyhlásil Taylorovi válku:

"Vaše extremistická a urážející slova svědčí o naprosté neznalosti naší země. Buďte si jistý, že nechám kompetentní francouzské vládní úřady zdvojnásobit kontroly vámi dovážených pneumatik," varoval ve středu Montebourg šéfa firmy Titan International. Ministr také připomenul, že ve Francii úspěšně působí mnoho amerických firem a že francouzský výrobce pneumatik Michelin je světoznámý a rentabilní.

Ozval se i představitel francouzské odborové ústředny CGT Mickael Wamen, který řekl, že Taylor patří spíš do psychiatrické léčebny než do čela mezinárodní společnosti.

Tak mě napadá, kam mizejí čeští demokratičtí politici, když někdo paušálně označuje Romy za lenochy. Neřku-li, když někdo o Romech hovoří jako o nepřizpůsobivých či  rovnou jako o parazitech. Že by narozdíl od svých francouzských kolegů netušili, jak se v takových případech mají zachovat? 

Kde byli například premiér Petr Nečas či první místopředseda vlády Karel Schwarzenberg, když známý rasista senátor Doubrava posílal "na Cikány armádu", když hlásal, že "Cikáni považují práci za nejhorší možný způsob obživy," že jsou líní se učit a nikdo jim nebrání v přístupu ke vzdělávání, či dokonce, že incest je u Romů naprosto běžnou záležitostí. Že by byli nedoslýchaví?

Přečteno: 1339x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Romové, Rasismus, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo