romea - logo
18. února 2020 (úterý)
svátek má Gizela
Loading
rozšířené vyhledávaní

František Kostlán: Poznej jeden rozdíl mezi francouzskými a českými politiky ve vztahu k vlastním občanům

Praha, 21.2.2013 11:45, (ROMEA)
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek
František Kostlán. Foto: Lukáš Houdek

To je opravdu zajímavé: jeden výrok šéfa americké firmy Titan International Maurice Taylora o pracovní morálce francouzských zaměstnanců továrny Goodyear vzbouřil pomalu celou Francii.

Taylor napsal francouzské vládě, že "francouzští zaměstnanci dostávají vysoké mzdy, ale pracují jen tři hodiny. Mají hodinové přestávky na svačinu a na oběd, mluví tři hodiny a pracují tři." A dodal, že již nemá zájem o francouzské dělníky a zachraňovat továrnu ve Francii, proto ji zavře.

Ihned se ozval francouzský ministr reindustrializace Arnaud Montebourg, který podle agentury AFP vyhlásil Taylorovi válku:

"Vaše extremistická a urážející slova svědčí o naprosté neznalosti naší země. Buďte si jistý, že nechám kompetentní francouzské vládní úřady zdvojnásobit kontroly vámi dovážených pneumatik," varoval ve středu Montebourg šéfa firmy Titan International. Ministr také připomenul, že ve Francii úspěšně působí mnoho amerických firem a že francouzský výrobce pneumatik Michelin je světoznámý a rentabilní.

Ozval se i představitel francouzské odborové ústředny CGT Mickael Wamen, který řekl, že Taylor patří spíš do psychiatrické léčebny než do čela mezinárodní společnosti.

Tak mě napadá, kam mizejí čeští demokratičtí politici, když někdo paušálně označuje Romy za lenochy. Neřku-li, když někdo o Romech hovoří jako o nepřizpůsobivých či  rovnou jako o parazitech. Že by narozdíl od svých francouzských kolegů netušili, jak se v takových případech mají zachovat? 

Kde byli například premiér Petr Nečas či první místopředseda vlády Karel Schwarzenberg, když známý rasista senátor Doubrava posílal "na Cikány armádu", když hlásal, že "Cikáni považují práci za nejhorší možný způsob obživy," že jsou líní se učit a nikdo jim nebrání v přístupu ke vzdělávání, či dokonce, že incest je u Romů naprosto běžnou záležitostí. Že by byli nedoslýchaví?

Přečteno: 1342x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, Romové, Rasismus, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo