romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

František Štván: Senátor Doubrava je pro mne tuzemský ekvivalent župana Kotleby

Praha, 1.12.2013 1:12, (ROMEA)
Jaroslav Doubrava, senátor (Severočeši.cz)
Jaroslav Doubrava, senátor (Severočeši.cz)

Jsem přesvědčený, že se v každé sociální skupině, tedy i mezi senátory, najdou zištní vychytralci. Senátor Doubrava (Severočeši.cz) mezi ně rozhodně patří. Ačkoliv musí vědět, že je naše společnost ve velkém a dlouhodobě rozkrádána politicko-ekonomickými mafiemi, tak se vychytrale vytasil s "reportáží", jak to dle jeho osobní zkušenosti chodí na sociálce.

Svým potencionálním voličům na jedné straně představil etnicky čistou matku nemocného dítěte, neboť nezmínil její národnost, která prý do doby než bude podrobena úřední prověrce své skutečné sociální potřebnosti nemá v podstatě na nic nárok, a na druhé straně, řečeno jeho slovy, cikánku, která si prý po usednutí v čekárně okamžitě sundala zlaté prsteny a čas si krátila telefonováním z mobilu za dvacet tisíc. Tím potencionálním voličům hrdinně ukázal, že jím senátorsky "korektně" etnicky pojmenovaní nepřizpůsobiví vědí jak na to.

Pan senátor je podle mého soudu stejně fikaný jako slovenský extremista Kotleba, neboť místo legislativní iniciativy a pranýřování skutečných ekonomických škůdců naší společnosti, což bohužel jen na oko dělá většina politiků, předkládá svým obdivovatelům, přesněji řečeno stejným srabům jako je on, kteří si troufnou jen na bezvýznamné řadové občany, etnického nepřítele, na kterém dokazuje, že toto etnikum zneužívá sociální systém tak sofistikovaně, že na chudáky z řad dolních deseti milionů "původních obyvatel" a jejich nemocné děti už nic nezbude.

Aby bylo jasno. Byť si tento příběh podle mne senátor Doubrava vykrášlil k obrazu svému, pak připouštím, že se stát mohl. To však neznamená, že se smířím s jeho mimořádně škodlivým lovem voličských hlasů na principu šíření etnické nenávisti. Povinností všech politiků by podle mého soudu měl být nekompromisní boj proti politicko-ekonomickým mafiím a cílené legislativní bezmocnosti, díky které u nás chybí peníze na vše smysluplné a státotvorné. Jsem bezvýhradně přesvědčený, že jestli něco naše společnost nepotřebuje, tak zbabělé politiky, kteří loví voličské hlasy u zbabělých občanů, kteří si 24 roků nechají od horních deseti tisíc kálet na hlavu. O to víc si bohužel troufnou, zřejmě aby si mohli myslet, že zbabělí nejsou, na paušální etnickou nenávist. K vylepšení života jim to v žádném případě nepomůže. Ba naopak, neboť zvolí politiky jako je senátor Doubrava, kteří se skutečnou zlodějnou nic dělat nechtějí, neboť jim na získání politického vlivu (platu senátora) stačí pohodlné ukazování na nepřizpůsobivé etnikum.

Psáno pro server Vaševěc.cz, publikováno se souhlasem autora

František Štván
Přečteno: 2098x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, SenátHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo