romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

František Štván: Senátor Doubrava je pro mne tuzemský ekvivalent župana Kotleby

Praha, 1.12.2013 1:12, (ROMEA)
Jaroslav Doubrava, senátor (Severočeši.cz)
Jaroslav Doubrava, senátor (Severočeši.cz)

Jsem přesvědčený, že se v každé sociální skupině, tedy i mezi senátory, najdou zištní vychytralci. Senátor Doubrava (Severočeši.cz) mezi ně rozhodně patří. Ačkoliv musí vědět, že je naše společnost ve velkém a dlouhodobě rozkrádána politicko-ekonomickými mafiemi, tak se vychytrale vytasil s "reportáží", jak to dle jeho osobní zkušenosti chodí na sociálce.

Svým potencionálním voličům na jedné straně představil etnicky čistou matku nemocného dítěte, neboť nezmínil její národnost, která prý do doby než bude podrobena úřední prověrce své skutečné sociální potřebnosti nemá v podstatě na nic nárok, a na druhé straně, řečeno jeho slovy, cikánku, která si prý po usednutí v čekárně okamžitě sundala zlaté prsteny a čas si krátila telefonováním z mobilu za dvacet tisíc. Tím potencionálním voličům hrdinně ukázal, že jím senátorsky "korektně" etnicky pojmenovaní nepřizpůsobiví vědí jak na to.

Pan senátor je podle mého soudu stejně fikaný jako slovenský extremista Kotleba, neboť místo legislativní iniciativy a pranýřování skutečných ekonomických škůdců naší společnosti, což bohužel jen na oko dělá většina politiků, předkládá svým obdivovatelům, přesněji řečeno stejným srabům jako je on, kteří si troufnou jen na bezvýznamné řadové občany, etnického nepřítele, na kterém dokazuje, že toto etnikum zneužívá sociální systém tak sofistikovaně, že na chudáky z řad dolních deseti milionů "původních obyvatel" a jejich nemocné děti už nic nezbude.

Aby bylo jasno. Byť si tento příběh podle mne senátor Doubrava vykrášlil k obrazu svému, pak připouštím, že se stát mohl. To však neznamená, že se smířím s jeho mimořádně škodlivým lovem voličských hlasů na principu šíření etnické nenávisti. Povinností všech politiků by podle mého soudu měl být nekompromisní boj proti politicko-ekonomickým mafiím a cílené legislativní bezmocnosti, díky které u nás chybí peníze na vše smysluplné a státotvorné. Jsem bezvýhradně přesvědčený, že jestli něco naše společnost nepotřebuje, tak zbabělé politiky, kteří loví voličské hlasy u zbabělých občanů, kteří si 24 roků nechají od horních deseti tisíc kálet na hlavu. O to víc si bohužel troufnou, zřejmě aby si mohli myslet, že zbabělí nejsou, na paušální etnickou nenávist. K vylepšení života jim to v žádném případě nepomůže. Ba naopak, neboť zvolí politiky jako je senátor Doubrava, kteří se skutečnou zlodějnou nic dělat nechtějí, neboť jim na získání politického vlivu (platu senátora) stačí pohodlné ukazování na nepřizpůsobivé etnikum.

Psáno pro server Vaševěc.cz, publikováno se souhlasem autora

František Štván
Přečteno: 2081x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, SenátHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo