romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Glosa Emila Voráče: Politici zneužívají nevědomost lidí. Zlo, bezcitnost, nenávist a lež vítězí

10.11.2020 15:15
Emil Voráč (FOTO: Jan Tichý)
Emil Voráč (FOTO: Jan Tichý)

Konspirační teorie, které se nyní šíří kolem onemocnění COVID-19, nejsou jediné na sítích. V současné době se naučili zneužívat vědomi lidí politici, kteří chtějí získat voliče a chtějí na nejvyšších místech zůstat co nejdéle.

Politici a politika ve světě dávají návody jak neskrývaně a špinavě se dá pro vysoké cíle zneužívat nevědomost lidí, jak zamořovat čistou a zdravou mysl člověka. Lidé si pomalu a jistě osvojují zlo, bezcitnost, nenávist a hlavně lež. Zvykají si na to, že ne pravdou se dostáváš nejdál, ale falešností a bezcitností.

Důkazem, že lidé si tyto neduhy osvojili dost rychle, jsou například současné povolební diskuze v USA. Ale nemusíme chodit až tak daleko. Příklady mohou být i u nás doma. Například druhé kolo prezidentských voleb, ale vlastně i další volby.

Od revoluce a pádu totalitního režimu se u koryt drží "staré struktury". Ani 31 let nestačilo je z politiky přesunout na slepou kolej. Naopak se jim dává prostor, aby nás vedli k totalitě a návratu do područí Ruska a nově Číny.

Na onemocnění COVID-19 již Němci vynalezli účinnou vakcínu, která by měla být účinná na 90%. Brzy budeme o koronaviru hovořit jako o minulosti, ale na blbost ještě žádná vakcína vymyšlena nebyla.

Blbost nevymýtíme, zlo a nenávist je a bude všudypřítomná. I proto, že jsou lidé náchylní nechat se opít rohlíkem a mají radost z neštěstí druhých.

Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

Politika, manipulace, Sociální sítě, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo