romea - logo
28. ledna 2021 (čtvrtek)
svátek má Otýlie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Glosa Emila Voráče: Politici zneužívají nevědomost lidí. Zlo, bezcitnost, nenávist a lež vítězí

10.11.2020 15:15
Emil Voráč (FOTO: Jan Tichý)
Emil Voráč (FOTO: Jan Tichý)

Konspirační teorie, které se nyní šíří kolem onemocnění COVID-19, nejsou jediné na sítích. V současné době se naučili zneužívat vědomi lidí politici, kteří chtějí získat voliče a chtějí na nejvyšších místech zůstat co nejdéle.

Politici a politika ve světě dávají návody jak neskrývaně a špinavě se dá pro vysoké cíle zneužívat nevědomost lidí, jak zamořovat čistou a zdravou mysl člověka. Lidé si pomalu a jistě osvojují zlo, bezcitnost, nenávist a hlavně lež. Zvykají si na to, že ne pravdou se dostáváš nejdál, ale falešností a bezcitností.

Důkazem, že lidé si tyto neduhy osvojili dost rychle, jsou například současné povolební diskuze v USA. Ale nemusíme chodit až tak daleko. Příklady mohou být i u nás doma. Například druhé kolo prezidentských voleb, ale vlastně i další volby.

Od revoluce a pádu totalitního režimu se u koryt drží "staré struktury". Ani 31 let nestačilo je z politiky přesunout na slepou kolej. Naopak se jim dává prostor, aby nás vedli k totalitě a návratu do područí Ruska a nově Číny.

Na onemocnění COVID-19 již Němci vynalezli účinnou vakcínu, která by měla být účinná na 90%. Brzy budeme o koronaviru hovořit jako o minulosti, ale na blbost ještě žádná vakcína vymyšlena nebyla.

Blbost nevymýtíme, zlo a nenávist je a bude všudypřítomná. I proto, že jsou lidé náchylní nechat se opít rohlíkem a mají radost z neštěstí druhých.

Přečteno: 891x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Politika, manipulace, Sociální sítě, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

Na jaře Irena šila zdarma roušky, nyní nemá šanci si pronajmout byt... je totiž Romka (FOTO: Archiv autorky)

Alena Gronzíková: Romové nemají šanci si pronajmout byt. Beznadějný příběh Ireny, která má doporučení od minulé majitelky, stálý příjem a poctivě pracuje

26.1.2021 16:37
Když se mi známá Irena prvně zmínila, že si bude muset hledat nové bydlení, protože se majitelka bytu, který má v současné době v pronájmu, chce vrátit zpět do svého bytu, věděla jsem, že nebude jednoduché v Břeclavi najít pro ni a její dvě děti vhodné bydlení. Ale že to bude až takový oříšek, to jsem vážně nečekala.
 celý článek

Rudolf Bagár (FOTO: Facebook Muzea romské kultury)

Zemřel legendární romský hudebník Rudolf Bagár

26.1.2021 14:43
Zemřel legendární hudebník Rudolf Bagár. Na svém oficiální facebookovém účtu o tom informovalo Muzeum romské kultury, se kterým dlouhodobě spolupracoval.
 celý článek

Jarmila Balážová a Karel Karika (FOTO: ROMEA TV)

videoKarel Karika pro ROMEA TV: Situace lidí v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli koronaviru rychle zhoršuje. Nejchudší lidé se očkovat nechají, dezinformace šíří spíše střední vrstva

25.1.2021 17:00
Situace v sociálně vyloučených lokalitách se kvůli onemocnění COVID-19 výrazně zhoršila. "Chudé lidi zasáhla pandemie ze všech nejvíce," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Karel Karika, staronový místostarosta městského obvodu Ústí nad Labem - město. Ten se na post vrátil po dvou letech po rozpadu dosavadní koalice. Chce pro město pracovat s vizí, ne jako úředník, ale jako někdo, kdo je zvolený občany. "Chci se soustředit na plnění jejich potřeb," uvedl Karel Karika.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo