romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Glosa: Jiří Čunek, lidovci a podpora rodiny jako útok na demokracii

17.8.2015 11:23
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Je to náhoda, že se Pochodu pro rodinu, který byl protestem proti festivalu homosexuálů Prague Pride účastnili senátor Jiří Čunek nebo pražský radní Jan Wolf? O vztahu Jiřího Čunka k menšinám není třeba dlouze mluvit, proslavil se zejména svým otevřeným anticikanismem. A Jan Wolf? To je ten radní pro kulturu, který nedávno vzbudil rozruch tím, že chtěl, aby hymnu k oslavám výročí Karla IV. složil Daniel Landa.

Jistě, téma tradiční rodiny je dlouhodobě jedním ze základních témat konzervativních lidovců a je to věc samozřejmě zcela legitimní. Něco jiného ovšem je, když se „tradiční, konzervativní hodnoty“ stanou nástrojem boje proti menšinám. A v některých podobách i proti demokracii samotné.

Tak například na semináři, který pořádali lidovci v den Pochodu za rodinu, tvrdil teolog Dan Drápal, že děti vychovávané homosexuály mají větší tendenci k sebevraždám a kriminalitě. A navrhl také, aby lidé neměli ve volbách jen jeden hlas, ale tolik hlasů, kolik mají dětí. Bez ohledu na to, že takto by si mohly některé menšiny teoreticky volebně polepšit, je to pochopitelně návrh, který útočí na samotné základy moderní demokracie.

Samozřejmě, že ne všichni, kdo protestují proti Prague Pride, to dělají ze stejných důvodů, smýšlejí stejně, jsou stejně radikální, vyznávají stejnou ideologii... Lidovce a svolavatele Pochodu za rodinu určitě nelze ztotožnit s lidmi, kteří přišli podpořit protest extremisty a antisemity Adama B. Bartoše. "Zatímco deviantské oslavy se konají na jiném pražském pahorku - na Letné, praví vlastenci přišli na Vyšehrad," řekl agentuře ČTK Bartoš a nazval své věrné „Blanickými rytíři“.

Určité propojení tu nicméně je. Možná i „konzervativní tradiční hodnoty“ v podání Jiřího Čunka nebo Jana Wolfa mají blízko k obrazu země, kde bílí pro vlast zapalení muži plodí bílé nejlépe modrooké děti s bílými oddanými ženami, které milují svůj život v domácnosti, vaří ve velkém a do veřejného života přinášejí sice jen jeden, zato ale zásadní vklad: Milují svoji bílou rodinu a svoje bílé a samozřejmě heterosexuální děti vedou k lásce k vlasti.

Taková země už ani Blanické rytíře nepotřebuje. Ti mohou klidně spát. Taková země je bezpečná. Žádný temný stín cizáka či devianta neposkvrňuje její čistotu.

Přečteno: 1044x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Čunek, Prague PrideHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo