romea - logo
18. února 2020 (úterý)
svátek má Gizela
Loading
rozšířené vyhledávaní

Glosa: Jiří Čunek, lidovci a podpora rodiny jako útok na demokracii

17.8.2015 11:23
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Je to náhoda, že se Pochodu pro rodinu, který byl protestem proti festivalu homosexuálů Prague Pride účastnili senátor Jiří Čunek nebo pražský radní Jan Wolf? O vztahu Jiřího Čunka k menšinám není třeba dlouze mluvit, proslavil se zejména svým otevřeným anticikanismem. A Jan Wolf? To je ten radní pro kulturu, který nedávno vzbudil rozruch tím, že chtěl, aby hymnu k oslavám výročí Karla IV. složil Daniel Landa.

Jistě, téma tradiční rodiny je dlouhodobě jedním ze základních témat konzervativních lidovců a je to věc samozřejmě zcela legitimní. Něco jiného ovšem je, když se „tradiční, konzervativní hodnoty“ stanou nástrojem boje proti menšinám. A v některých podobách i proti demokracii samotné.

Tak například na semináři, který pořádali lidovci v den Pochodu za rodinu, tvrdil teolog Dan Drápal, že děti vychovávané homosexuály mají větší tendenci k sebevraždám a kriminalitě. A navrhl také, aby lidé neměli ve volbách jen jeden hlas, ale tolik hlasů, kolik mají dětí. Bez ohledu na to, že takto by si mohly některé menšiny teoreticky volebně polepšit, je to pochopitelně návrh, který útočí na samotné základy moderní demokracie.

Samozřejmě, že ne všichni, kdo protestují proti Prague Pride, to dělají ze stejných důvodů, smýšlejí stejně, jsou stejně radikální, vyznávají stejnou ideologii... Lidovce a svolavatele Pochodu za rodinu určitě nelze ztotožnit s lidmi, kteří přišli podpořit protest extremisty a antisemity Adama B. Bartoše. "Zatímco deviantské oslavy se konají na jiném pražském pahorku - na Letné, praví vlastenci přišli na Vyšehrad," řekl agentuře ČTK Bartoš a nazval své věrné „Blanickými rytíři“.

Určité propojení tu nicméně je. Možná i „konzervativní tradiční hodnoty“ v podání Jiřího Čunka nebo Jana Wolfa mají blízko k obrazu země, kde bílí pro vlast zapalení muži plodí bílé nejlépe modrooké děti s bílými oddanými ženami, které milují svůj život v domácnosti, vaří ve velkém a do veřejného života přinášejí sice jen jeden, zato ale zásadní vklad: Milují svoji bílou rodinu a svoje bílé a samozřejmě heterosexuální děti vedou k lásce k vlasti.

Taková země už ani Blanické rytíře nepotřebuje. Ti mohou klidně spát. Taková země je bezpečná. Žádný temný stín cizáka či devianta neposkvrňuje její čistotu.

Přečteno: 1048x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Čunek, Prague Pride



HLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky







..
romea - logo