romea - logo
15. října 2019 (úterý)
svátek má Tereza
Loading
rozšířené vyhledávaní

Glosa: Jiří Čunek, lidovci a podpora rodiny jako útok na demokracii

17.8.2015 11:23
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Je to náhoda, že se Pochodu pro rodinu, který byl protestem proti festivalu homosexuálů Prague Pride účastnili senátor Jiří Čunek nebo pražský radní Jan Wolf? O vztahu Jiřího Čunka k menšinám není třeba dlouze mluvit, proslavil se zejména svým otevřeným anticikanismem. A Jan Wolf? To je ten radní pro kulturu, který nedávno vzbudil rozruch tím, že chtěl, aby hymnu k oslavám výročí Karla IV. složil Daniel Landa.

Jistě, téma tradiční rodiny je dlouhodobě jedním ze základních témat konzervativních lidovců a je to věc samozřejmě zcela legitimní. Něco jiného ovšem je, když se „tradiční, konzervativní hodnoty“ stanou nástrojem boje proti menšinám. A v některých podobách i proti demokracii samotné.

Tak například na semináři, který pořádali lidovci v den Pochodu za rodinu, tvrdil teolog Dan Drápal, že děti vychovávané homosexuály mají větší tendenci k sebevraždám a kriminalitě. A navrhl také, aby lidé neměli ve volbách jen jeden hlas, ale tolik hlasů, kolik mají dětí. Bez ohledu na to, že takto by si mohly některé menšiny teoreticky volebně polepšit, je to pochopitelně návrh, který útočí na samotné základy moderní demokracie.

Samozřejmě, že ne všichni, kdo protestují proti Prague Pride, to dělají ze stejných důvodů, smýšlejí stejně, jsou stejně radikální, vyznávají stejnou ideologii... Lidovce a svolavatele Pochodu za rodinu určitě nelze ztotožnit s lidmi, kteří přišli podpořit protest extremisty a antisemity Adama B. Bartoše. "Zatímco deviantské oslavy se konají na jiném pražském pahorku - na Letné, praví vlastenci přišli na Vyšehrad," řekl agentuře ČTK Bartoš a nazval své věrné „Blanickými rytíři“.

Určité propojení tu nicméně je. Možná i „konzervativní tradiční hodnoty“ v podání Jiřího Čunka nebo Jana Wolfa mají blízko k obrazu země, kde bílí pro vlast zapalení muži plodí bílé nejlépe modrooké děti s bílými oddanými ženami, které milují svůj život v domácnosti, vaří ve velkém a do veřejného života přinášejí sice jen jeden, zato ale zásadní vklad: Milují svoji bílou rodinu a svoje bílé a samozřejmě heterosexuální děti vedou k lásce k vlasti.

Taková země už ani Blanické rytíře nepotřebuje. Ti mohou klidně spát. Taková země je bezpečná. Žádný temný stín cizáka či devianta neposkvrňuje její čistotu.

Přečteno: 1045x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Jiří Čunek, Prague PrideHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo