romea - logo
3. dubna 2020 (pátek)
svátek má Richard
Loading
rozšířené vyhledávaní

Glosování: Dávky jen chudým. Tajemné počínání justice. Obušek jako policejní komunikační prostředek

15.2.2019 14:08
Policejní přístroj pro komunikaci s Romy. Foto: Facebook
Policejní přístroj pro komunikaci s Romy. Foto: Facebook

Tento týden přinesl několik pozoruhodných zpráv. Kupříkladu minystryně Maláčová už nechce všechny sociální dávky dávat i miliardářům. Podle dalších podivuhodných informací je naše milá justice čím dál tajemnější. A policie používá ke komunikaci s Romy teleskopický obušek. Podívejme se na to.

MPSV plánuje změny dávek na bydlení, dostat je mají jen nemajetní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) konečně vykročila správným směrem: sociální dávky jen pro ty, kteří je skutečně potřebují. Řídí se dle toho alespoň u dávek na bydlení. Ty by se podle ní mohly od roku 2021 změnit. Nárok by na ně měli mít jen nemajetní. Jednu ze dvou dávek by mohli získat lidé v bytech, druhou obyvatelé ubytoven. Výše podpory od státu by měla odpovídat obvyklému nájemnému v daném místě.

Nedávno Maláčová navrhovala, aby stát hradil obědy všem dětem, tedy i těm z majetných rodin. Takové plýtvání je ovšem nesmyslné. Proč by rodiny, které na obědy mají, měly dostávat od státu peníze? Pomáhat bychom měli těm, kteří to skutečně potřebují. Říká se tomu společenská solidarita. Zneužívání dávek k získávání politických bodů si mohou dovolit jen marnotratníci či skutečně bohaté země - a tou my nejsme.

Terorista, který dostal čtyři roky, bude znovu souzen. Státní zástupce se odvolal, výši trestu přitom sám navrhoval

Tajemný čin státního zástupce Martina Bílého zůstává tajemným, jelikož státní zástupce Martin Bílý je tajemný.

Soud před několika týdny odsoudil důchodce Jaromíra Baldu za teroristický útok na dva vlaky na čtyři roky. Bílý se nyní proti rozsudku odvolal a oznámil, že nesouhlasí se čtyřletým trestem. Cožpak o to, takové postupy mají státní zástupci v popisu práce. Bílý se ovšem odvolává proti trestu, který soudci sám navrhoval a jenž soudce akceptoval. A jelikož to Bílý zatím nechce komentovat, patří tento jeho podivuhodný tah do archivu tajemných počinů naší justice.

Použitím obušku na romského brigádníka policista podle soudu zákon neporušil

A když už jsme u oněch tajemných počinů naší milé justice, vězte, že do Roma si od teď může bouchnout obuškem každý policista, jelikož mlácení Romů obušky není trestným činem. Týká se to prozatím obušků teleskopických, kovových. Odhalil to krom soudu první instance i odvolací soud.

Liberecký odvolací soud potvrdil zprošťující rozsudek nad sedmatřicetiletým policistou Jiřím Stejskalem. V září 2015 na poli v Písečné u Dobranova použil teleskopický obušek vůči sběrači legálního technického konopí. Podle předsedy odvolacího senátu Františka Jahůdky sice v první fázi jeho zákrok přiměřený nebyl, nešlo ale trestný čin. Chudák policista byl podle něj tak vystresovaný, že bezdůvodné mlácení druhého člověka bylo pochopitelné.

Incident se stal 29. září 2015, kdy romští brigádníci na poli u Dobranova sbírali technické konopí, které neobsahuje psychoaktivní látky THC. Šest policistů tam tehdy vyjelo na žádost kolegy z kriminální policie, aby prověřili případný sběr marihuany. Pochybnosti o oprávněnosti takového výjezdu zmínil dokonce (!) i sám soudce. Zmlácený Rom se měl provinit tím, že pokyn na místo přišedších policistů uposlechl „příliš pomalu“.

Jinak řečeno, jeden hloupý a líný kriminalista, který si sám mohl ověřit, že nejde o marihuanu, vyslal na místo bandu uniformovaných troglodytů cvičených na „zákonné mlácení lidí“ (nejspíš z výcvikového tábora v Severní Koreji). Soud jim to napřed vyčetl a jejich počínání zpochybnil - a poté ty hodné bílé mlátičky ochránil před řádným trestem. Ochrana bílých mlátiček je už taková téměř obvyklá jahůdka na dortu naší skvělé justice.

No ale řekněte sami, není takové kouzlení s paragrafy tajemné?

Přečteno: 981x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, Policie, Násilí, Romové, Sociálně vyloučené lokality, sociální bydlení, Sociální dávkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo