romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gyulla Banga: Česká NHL končí

Praha, 8.1.2013 9:24, (ROMEA)
Jaromír Jágr v dresu svého Kladna. (FOTO: Rytíři Kladno)
Jaromír Jágr v dresu svého Kladna. (FOTO: Rytíři Kladno)

Co se šuškalo, se nakonec potvrdilo. Hráčské odbory, společně s majiteli týmů si asi spočítaly, že nadále stávkovat se nevyplatí ani jedné straně. Osobně sice netuším, kdo komu vlastně v čem ustoupil, na druhou stranu, většina příznivců stejně netuší, o jaká čísla se hrála a pro všechny je podstatné, kolik zápasů se ještě stihne odehrát.

Zpráva, že stávka končí, doslova obletěla svět. Není také divu, že všechny významné deníky komentují, kdo co vlastně získal. Všichni, v čele se mnou se shodneme na dvou faktech. Výluka se nemusela táhnout 133 dnů a ať je to jakkoliv, všichni se těšíme, že uvidíme hrát hvězdy v nejlepší lize na světě, v NHL.

Zcela výjimečná část extraligy, okořeněná o borce ze zámořské soutěže, končí. Předvedlo se jich více než třicet posil, kromě českých hráčů jsme měli možnost vidět hráče kanadské, nebo finského brankáře.

Kdyby NHL nezačala, pravděpodobně by stejně většina hráčů prchla do ruské KHL, nebo do Švýcarska, to bylo jasné. Takže bylo víceméně jasné, že play-of se bude hrát již jen s domácími hráči.

Co tedy vlastně díky stávce domácí soutěž získala? Především prestiž, plné stadióny, reklamu na hokej. Fotbalová Gambrinus liga může závidět. Ale třeba také jeden hokejový machr donutil vedení soutěže zamyslet se nad tím, proč technicky vybavení hráči nejsou, stejně jako v NHL, více chráněni před těmi, kteří hokej hrát nechtějí. Jsem zvědavý, zda i po jeho odchodu tento trend rozhodčí budou dodržovat. Tím machrem nebyl nikdo jiný než Jaromír Jágr.

A když už jsem u toho Jágra, jsem sám zvědav, jak dále jeho „Kladýnko“ bojovat proti všem. Teď si na nich bude každý chtít smlsnout. Pravda, sice prohráli poslední čtyři utkání v řadě, ale je rozdíl hrát s Jágrem a bez něj!

Na jednu stranu je škoda, že NHL nakonec začne, mohli jsme zažít třeba další mistrství světa snů, kde by všechny týmy měly to nejlepší, co mají. Budeme si muset počkat do Soči. A je potřeba se modlit, aby vedení NHL startu svých hráčů požehnalo, protože zrovna tato záležitost prý nebyla na pořadu dne. Ovečkin sice před dvěma lety vykřikoval do světa, že pojede a nikdo mu to nezakáže, ale obávám se, že dnes by to už tak nahlas nesděloval.

Alespoň už je jasno, co bude následovat. Zkrácená sezóna, kdoví, možné odpadne pár nudných zápasů a od začátku to bude boj na život a na smrt. Já osobně se nejvíce těším na hráče, který již pár měsíců má pověst, že v Evropě patří k top hráčům, možná k úplně špici. Řeč je samozřejmě o „ Červusovi“ (Roman Červenka), který se konečně dočkal angažmá ve vysněné soutěži. Jsem zvědav, jak se jim společně s Hudlerem a mladým Horákem povede v Calgary Flames. Doufám, že po letech strádání dovedou tým, kterému fandím do vyřazovacích bojů!

Jágra nejspíš v Dallasu čeká opravdu poslední sezóna, tak ať to stojí za to! Ať jen ukáže těm majitelům z Philadelphie, že udělali sakra velkou chybu, když ho pustili ke „ hvězdám“.

Přátelé, přepněte si režimy, můžeme se těšit na noční zábavu v podobě nejlepší hokejové soutěže na světě. NHL nakonec letos bude. A doma truchlit nemusíme, přece jen, jsou tady stále ještě Straka, Nedvěd atd. To jsou taky frajeři, co to umí!

Přečteno: 885x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, HokejHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo