romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Gyulla Banga: Česká NHL končí

Praha, 8.1.2013 9:24, (ROMEA)
Jaromír Jágr v dresu svého Kladna. (FOTO: Rytíři Kladno)
Jaromír Jágr v dresu svého Kladna. (FOTO: Rytíři Kladno)

Co se šuškalo, se nakonec potvrdilo. Hráčské odbory, společně s majiteli týmů si asi spočítaly, že nadále stávkovat se nevyplatí ani jedné straně. Osobně sice netuším, kdo komu vlastně v čem ustoupil, na druhou stranu, většina příznivců stejně netuší, o jaká čísla se hrála a pro všechny je podstatné, kolik zápasů se ještě stihne odehrát.

Zpráva, že stávka končí, doslova obletěla svět. Není také divu, že všechny významné deníky komentují, kdo co vlastně získal. Všichni, v čele se mnou se shodneme na dvou faktech. Výluka se nemusela táhnout 133 dnů a ať je to jakkoliv, všichni se těšíme, že uvidíme hrát hvězdy v nejlepší lize na světě, v NHL.

Zcela výjimečná část extraligy, okořeněná o borce ze zámořské soutěže, končí. Předvedlo se jich více než třicet posil, kromě českých hráčů jsme měli možnost vidět hráče kanadské, nebo finského brankáře.

Kdyby NHL nezačala, pravděpodobně by stejně většina hráčů prchla do ruské KHL, nebo do Švýcarska, to bylo jasné. Takže bylo víceméně jasné, že play-of se bude hrát již jen s domácími hráči.

Co tedy vlastně díky stávce domácí soutěž získala? Především prestiž, plné stadióny, reklamu na hokej. Fotbalová Gambrinus liga může závidět. Ale třeba také jeden hokejový machr donutil vedení soutěže zamyslet se nad tím, proč technicky vybavení hráči nejsou, stejně jako v NHL, více chráněni před těmi, kteří hokej hrát nechtějí. Jsem zvědavý, zda i po jeho odchodu tento trend rozhodčí budou dodržovat. Tím machrem nebyl nikdo jiný než Jaromír Jágr.

A když už jsem u toho Jágra, jsem sám zvědav, jak dále jeho „Kladýnko“ bojovat proti všem. Teď si na nich bude každý chtít smlsnout. Pravda, sice prohráli poslední čtyři utkání v řadě, ale je rozdíl hrát s Jágrem a bez něj!

Na jednu stranu je škoda, že NHL nakonec začne, mohli jsme zažít třeba další mistrství světa snů, kde by všechny týmy měly to nejlepší, co mají. Budeme si muset počkat do Soči. A je potřeba se modlit, aby vedení NHL startu svých hráčů požehnalo, protože zrovna tato záležitost prý nebyla na pořadu dne. Ovečkin sice před dvěma lety vykřikoval do světa, že pojede a nikdo mu to nezakáže, ale obávám se, že dnes by to už tak nahlas nesděloval.

Alespoň už je jasno, co bude následovat. Zkrácená sezóna, kdoví, možné odpadne pár nudných zápasů a od začátku to bude boj na život a na smrt. Já osobně se nejvíce těším na hráče, který již pár měsíců má pověst, že v Evropě patří k top hráčům, možná k úplně špici. Řeč je samozřejmě o „ Červusovi“ (Roman Červenka), který se konečně dočkal angažmá ve vysněné soutěži. Jsem zvědav, jak se jim společně s Hudlerem a mladým Horákem povede v Calgary Flames. Doufám, že po letech strádání dovedou tým, kterému fandím do vyřazovacích bojů!

Jágra nejspíš v Dallasu čeká opravdu poslední sezóna, tak ať to stojí za to! Ať jen ukáže těm majitelům z Philadelphie, že udělali sakra velkou chybu, když ho pustili ke „ hvězdám“.

Přátelé, přepněte si režimy, můžeme se těšit na noční zábavu v podobě nejlepší hokejové soutěže na světě. NHL nakonec letos bude. A doma truchlit nemusíme, přece jen, jsou tady stále ještě Straka, Nedvěd atd. To jsou taky frajeři, co to umí!

Přečteno: 814x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, HokejHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo