romea - logo
25. října 2021 (pondělí)
svátek má Beáta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Gyulla Banga: Co trápí českou společnost

ČR, 10.6.2013 16:12, (ROMEA)
Gyulla Banga
Gyulla Banga

Dnes začnu trochu jinak. Volba nového předsedy fotbalové asociace mě opravdu zajímala. Bedlivě jsem tedy sledoval, jak nakonec dopadne. Předseda byl dle očekávání zvolen a kromě toho se také volil místopředseda za Čechy, Moravu a další funkcionáři.

Předpokládám, že tato informace by pro tento server a pro většinu jeho čtenářů vypadala poněkud mimo téma.

Zkusím to však přiblížit z jiné strany. Mafiánská organizace v podobě FAČR má nového kmotra, byla zvolena také jeho pravá ruka a zbytek rodiny. Na čtyři roky tak mohou mít kontrolu nad českými kraji.

V době, kdy komunistickému režimu všichni hrdě cinkali s klíči v ruce na „Venclu“, jsem chodil do čtvrté třídy. Pravý význam souvětí „Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější“ nám nevysvětlila soudružka učitelka, ani poté paní učitelka.

Po nějaké době jsem poprvé v televizi slyšel jakéhosi pana Klause, který tvrdil, že do dvaceti let budeme ekonomická velmoc, platy 25 000 korun, blahobyt.

Dnes jsme dospělí a je to již 24 let, možná o něco méně, kdy jsem tato slova slyšel.

Ano, tehdy měl dnes již bývalý pan prezident pravdu, skutečně máme dle ČSÚ téměř 25 000 korun.

Akorát netuším, zda tím myslel hrubou, nebo čistou mzdu? A ještě, prosím, o jaké kraje se jednalo? Praha předpokládám. A zbytek?

Blahobyt? Znovu se ptám, jak to tehdy myslel? Jako, že Rakušané k nám budou jezdit za prací, budeme v top evropské desítce, koruna bude silnou měnou, práce bude dost pro všechny, regionální rozdíly budou minimální?

No, netuším, jak to tehdy myslel, alespoň jsem ale po pár letech pochopil, co mi tehdejší učitelky nevysvětlily - a to jaký význam má souvětí „Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější“.

Mafiánské subjekty, které se neštítí používat různé formy násilí a nátlaku, se dostaly k moci díky tomu, že si své kontakty budovaly již za komunistů. Byly si dobře vědomy, že režim se zhroutí a byly na to dobře připraveny, na rozdíl od většiny obyvatel, kteří si dodnes myslí, že to snad opravdu byla revoluce. Byla, ale ve skutečnosti socialistická, protože první podnikatelé byli ti, kteří republiku vykradli, jak jim to jen režim umožnil.

Dnes jsou všude, ovládají všechno. Mnoho z nich pouze převléklo kabát, někteří se tím ani netají. Někteří se maskují v podobě VZP a jejich exekutorů, jiní dělají do politiky, další sedí jako šéfové v nejvyšších a nejatraktivnějších podnicích. Mají neskutečné příjmy, umí si nakrást tak, že již nikdy nemusí normálně pracovat.

Kupují si vzdělání, poté berou platy, které jim ani nepatří, dokonce si ani nepamatují, kde studovali, smějí se všem do tváře.

Pouze přihlížíme, jak se všude ve velkém krade. Většina zaměstnavatelů, včetně firem, které mají zvuk, zaměstnancům napíše na výplatní pásku minimální mzdu a zbytek pěkně na ruku. To vše proto, aby státu zaměstnavatel odváděl co nejméně na daních. Okrádají ve velkém. Komu to vadí? Všichni to vědí, nikdo s tím ovšem nic neudělá.

Chcete pořádnou zakázku? Ano, možná jí dostanete, ale musíte dobře podplatit správnou osobu, jinak nemáte šanci. Běžná to praxe, kdo z nás o tom neví?

Každá vláda slibuje boj s korupcí. Skutečnost? Maximálně odstraní pouze ty nepohodlné, to je vše.

Nový předseda asociace také slibuje, jak očistí fotbal. Přijde vám normální, aby to občanům sděloval ten, který byl v korupční aféře zamotaný až po uši? Jako obhajobu na svou osobu používá, že mu nebylo nic prokázáno a k tomu ještě dodává, že si své již odpracoval.

Jeho pravá ruka, Roman Berbr, tak to ani nemám slov. Malé regionální kluby si jej dovolily nepodpořit a tak jim to vrátil přes rozhodčí. To ovšem není vše! Poté jim v klidu přes média po jejich stížnostech vzkázal, že když se jim to nelíbí, ať si jdou hrát fotbal jinam. Zkrátka, praktiky hodné STB, což přesně sedí. Pan Berbr je tak drzý, že se ještě vytahuje tím, že pracoval několik roků pro kontrarozvědku, kde se leccos naučil, což je vidět.

Asi vás zajímá, proč to vše zmiňuji. Asi proto, že to všem přijde tak všední a nikoho z nás to netrápí. Máme fotbalové vedení, vedou ho „kmotři“. A to je ukázkou toho, co jsme to za společnost a co jsme všem takovým lidem umožnili.

Vládu, pravou nebo levou, to vyjde na stejno, to ani nebudu komentovat. VZP, společně s jejich exekutory rovná se vyděračské organizace, podporované státem. Máme nejdražší bankovní poplatky v Evropě (to jsme je dohnali, alespoň v něčem), zaměstnavatelé lidi nutí podepisovat nevýhodné pracovní smlouvy, každý, kdo jen může, okrádá stát, co to jde.

Čest všem poctivým podnikatelům, mají to ovšem dnes sakra složité. Být poctivým, to je vnímáno jako být hloupý.

Mgr. Ing. Ivana Řápková, příklad za všechny. Bývalá chomutovská primátorka, dnes poslankyně parlamentu. Je absolventkou naší nejslavnější právnické fakulty v Plzni. Server iDnes.cz jí před třemi léty připravil kvíz, který se skládal z devíti otázek. Neznala odpověď na jedinou otázku, včetně toho, kde sídlí plzeňská fakulta! Její vyjadřovací schopnosti byly na úrovni žáka sedmé třídy, který stojí u tabule a netuší, na co se ho učitelka vlastně ptá. Přesto, taková „elitní právnička“ o titul nepřišla. Dále bere peníze, které jí nepatří a dokonce je v parlamentu, kde vytváří zákony, o kterých nic neví.

Taková je dnes Česká republika. A já tak přemýšlím, vážně to většinu netrápí, že žije v takových poměrech? Je nám úplně jedno jaké běžné praktiky se u nás používají?

Kde jsou masové demonstrace? Pochody? Protesty? Támhle se porve pár lidí, narodí se paterčata, někdo ukradne kus železa a to občany donutí k demonstracím?

Já vůbec nechápu, proč si vlastně tady hrajeme na to, kdo žije slušně, kdo je nepřizpůsobivý, hlučný, anebo nedej bože, když někdo „okrádá“ stát tím, že je na dávkách. Jen si spočítejme, o kolik stát okrade běžný zaměstnavatel, který napíše na smlouvu zaměstnanci plat 9 000 Kč a zbytek mu doplácí hotově na ruku.

Co vlastně občany skutečně trápí? Že rodina paterčat dostala kočárky zdarma? To je strašná nespravedlnost? Před dvěma lety byl snížen rodičovský příspěvek (místo 7 600 Kč dnes 3 700 Kč). Nemusím snad ani dodávat, že pro mnoho rodin to bylo likvidační. Reakce občanů? Žádná, jakoby se to nikoho netýkalo.

Obchodníci slibovali, že mírně podraží před zvýšením DPH, poté již nikdo ceny nahoru dávat nebude. Reality? Před zvýšením sazby skutečně podražily, poté pro jistotu ještě jednou, kdyby se to snad někomu mohlo zdát málo. Protesty? Ale kdepak!

Mohu takhle pokračovat dál, ale to je zbytečné, to bych psal do rána.

Zamysleme se alespoň jednou, v čem to vlastně žijeme. Na komentáře typu „tak si běž jinam“ vám kašlu, protože tohle není o těch, kteří žijí z dávek.

Demonstrace, pochody, protesty? ANO! Ale co se třeba zamyslet, proti čemu vlastně chci protestovat? Až jednou budou takové demonstrace jako reakce na to, že drtivá většina severočeského regionu je bez práce, jsem si jistý, že romští spoluobčané se rádi přidají. Až se matky s dětmi začnou bouřit, že mají žebračenky, romské ženy se také rádi přidají. Pochod proti exekutorům a jejich mafiánských metodám? Rád se přidám do první řady!

Skutečně vás baví „demonstrovat“ tak šikovně, že si to stejně musíme platit z daní? Vylézat do ulic a nechat se vést kriminálními živly, co se nenaučily efektivně krást a mají z toho komplex? Dalšími, kteří vás klamou sociální rovností, spravedlností pro všechny, přitom ve skutečnosti pochází ze zámožných rodin?

„Někteří jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější“.
Přečteno: 3017x
 

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, DiskriminaceHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo