romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Gyulla Banga
Gyulla Banga

Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.

Například zpěvák Feri Bartoš. Netuším, jak je na tom se zdravím, ale je mu 40 a je to chlap jak hora. Z článku na Romea.cz je zřejmé, že to u něj bylo vážnější. Mohu všechny ubezpečit, že ani ta „light“ verze opravdu není legrace.

"Velké horečky kolem čtyřicítky, nemohl jsem ani vstát z postele, totální vyčerpání, především svalové. Už jsem v pořádku, teď už se cítím normálně. Měl jsem také řeči o tom, jaká je to blbost, podvod atd. Věřte mi, od té doby mluvím a píši už jinak."

Málokdy jsem nemocný, jen tak mě něco nepoloží. Zhruba před měsícem to ale udeřilo. Nebyl jsem na testech, tak nemohu stoprocentně tvrdit, že to bylo ono. Ovšem s jistotou vám mohu říct, že běžný vir to rozhodně nebyl. Navíc pár známých mi psalo, že měli totožný průběh jako já, ovšem dostali na to razítko, že to opravdu byl ten virus.

Velké horečky kolem čtyřicítky, nemohl jsem ani vstát z postele, totální vyčerpání, především svalové. Fakt, nemohl jsem pomalu ani dojít na záchod. Zimnice, poté návaly vedra, myslel jsem, že mi praskne hlava. Tenhle stav trval dva dny. Tohle mít deset dnů jak jiní, tak bych "zdechnul".

Pravda, dal jsem se celkem rychle dohromady, což považuji za zázrak. Ale musím k tomu dodat, že ještě několik dnů poté jsem byl abnormálně unavený. Prošel jsem se pár metrů a měl jsem pocit, že jsem uběhl maraton. Co jsem za poslední měsíc naspal, to jsem nenaspal nikdy v životě.

Už jsem v pořádku, teď už se cítím normálně. Měl jsem také řeči o tom, jaká je to blbost, podvod atd. Věřte mi, od té doby mluvím a píši už jinak.

Někdo má kliku, že to chytne a třeba fakt o tom ani neví. Obzvlášť frajer, kterému je třeba dvacet. Kdyby mi bylo o dvacet víc, asi bych to zvládnul opravdu hůř.

Mistr plukovník a jeho parta mě taky štve, podle mne současné situace zneužívají a vydělávají na tom. Ale na rovinu, kdyby tam byl někdo jiný, myslíte, že by se nechoval stejně? Každý by se na tom snažil vydělat, bohužel, to je prostě politika.

Ale opravdu ta nemoc není výmysl, je to realita. Všichni, co tady pořád máte pochyby, dáváte sem příspěvky o tom, kolik lidí umírá na rakoviny a jiné choroby, máte svým způsobem pravdu. Ujišťuji vás, kdybyste to chytli i v té lehčí verzi, mluvili byste jinak. Kdyby to nedej bože chytli třeba vaši rodiče, mohl by to být malér, to mi věřte.

Nemám v úmyslu šířit paniku. Jen fakt trochu přemýšlejte, než něco začnete zase psát o tom, jaký je to podvod.

Všem vám přeji, abyste byli zdraví a mohli v klidu nadávat na Facebooku. Snad to do konce roku nějak opadne a poté už budeme mít na jaře možnost zase normálně žít!

Přečteno: 1832x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, NemocniceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo