romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jaroslav Miko: Hrozí účast protiromských Okamurovců ve vládě. Romové by se měli zmobilizovat a jít volit demokratické koalice

13.9.2021 9:57
Tomio Okamura a Jaroslav Miko (koláž: Romea.cz)
Tomio Okamura a Jaroslav Miko (koláž: Romea.cz)

Předseda poslanecké sněmovny a člen hnutí ANO Radek Vondráček v diskuzním pořadu televize CNN Prima News sdělil, že hnutí ANO se nebrání možné vládní koalici s SPD Tomia Okamury. Za mě bohužel nic překvapivého. Babiš bude chtít zkrátka příští vládu sestavit s kýmkoliv to jen půjde.

Co je alarmující?

Z posledního volebního průzkumu vychází, že skutečně může vzejít takový volební výsledek, kdy ANO společně s SPD dají dohromady více jak 100 křesel a to znamená většinu v parlamentu.

Takováto vládní koalice složená z SPD je bezpochyby tou nejhorší variantou pro Českou republiku a její směrování.

V Česku ale existuje jedna minorita, která je největší menšinou a tato menšina by nejvíce pocítila všechny negativní důsledky vlády SPD a ANO.

Touto minoritou jsou Romové a právě Romové mají zároveň skutečně nemalý potenciál ovlivnit výsledek letošních sněmovních voleb.

Všichni Romové v této zemi by si měli skutečně plně uvědomit co je v sázce.

Nejde zdaleka jen o oklešťování sociálních dávek těm sociálně nejslabším, jde o celkový společenský postoj majority vůči Romům. Pokud budeme mít ve vládě politický subjekt, který tak otevřeně vystupuje proti romské komunitě, podněcuje nenávist vůči Romům, šíří dezinformace a prohlubuje zažité předsudky vůči Romům, nic dobrého z toho pro české Romy nekouká.

Samozřejmě pokud se budou prohlubovat sociální problémy a rozdělovat společnost, nebude to nic dobrého ani pro českou společnost jako celek.

Romale, je na čase se skutečně občansky zmobilizovat, jít k volbám a volit jednu z demokratických parlamentních opozičních stran tak, aby žádný z těchto hlasů nepřišel nazmar a aby možnost, že Okamura bude v příští české vládě zůstala jen v teoretické rovině.

Roma, letos jít k volbám znamená také mít lepší budoucnost pro naše děti a o to nám jde přece vždy nejvíce!

Me džav! A so tu?

Jaroslav Miko
Přečteno: 4588x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Extremismus, Rasismus, Romové, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Xenofobie, Parlament, Vláda, ANO, volby 2021HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo