romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Juliana Vodrážková: Jak vnímám obraz Romů v médiích?

Praha, 28.5.2012 11:03, (Romano voďi)

Mně to přijde směšné, urážející a ponižující pro všechny Romy. Pracuji v současné době ve stavební firmě svého neromského přítele jako sekretářka a starám se mimo jiné i o veřejné zakázky, rámcové smlouvy na odběr – nákup zboží a materiálu atd. Pokud mám dojít osobně na nějakou schůzku, tak raději nejdu, abych tím, že jsem Romka, neodradila zákazníka, prodejce atd.

Není tu vůbec jednoduchý život. Na jednáních s firmami nebo společnostmi, které už znám, padne od ředitelů nebo jednatelů vždy nějaká poznámka na téma Romů (aktuální zprávy z TV), vůbec se nevyjadřuji, jen proto, abychom nepřišli o zakázku. Když jedu na nějaký městský úřad pro dokumentaci k zakázce, nebo odevzdat na úřad nabídku do soutěže, strašně se diví, na jaký odbor chci jít … a cože to tu chci, já, Romka!

Můj názor je ten, že kauzami o Romech se zakrývají větší problémy v této republice. Nic se neřeší, jen se všechno zveličuje a problémy se nabalují. Poslední dobou jsem zaregistrovala kauzu se zbitým ukrajinským chlapcem.

Julie Vodrážková, obchodní zástupce, sekretářka
Přečteno: 1300x
 

Kam dál:

Štítky:  

RV 5/2012, RV, MédiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo