romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Má být hoch za lživou výpověď potrestán?

Brno/Břeclav, 1.8.2012 9:57, (ROMEA)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Přiznám bez mučení, že jedno z těch dvou podání na státním zastupitelství v Břeclavi mám na svědomí já, které jsem podal za organizaci, kde pracuji. Nešlo nám o trestní řízení s tím chlapcem, nýbrž o jakousi výzvu k preventivní činnosti státního zastupitelství, o němž se domníváme, že by mělo být naplňováno.

Závěry trestního řízení by se měly dostat do škol, do kterých ten chlapec i spolužáci a kamarádi, kteří ho sledovali při jeho předváděčce na balkoně jakéhosi tamního domu, chodí. Protože jsou i jiné tresty pro mladistvé, než nápravná zařízení. Spolužáci toho chlapce v kuchařské škole by měli vědět, jakého mají kamaráda a co od něho mohou čekat. Na patnáctiletého kluka je to už pěkně vykutálený pacholek. Jeho lež s nezanedbatelnými důsledky by mu neměla projít jen tak. A taky by školáci mohli vědět, jak se jejich otcové a matky v tomto případě zachovali k Romům a jak se nechutně vůči nim otočili zády v momentě, kdy mohli aspoň říci: pardon, byli jsme vůči vám nespravedliví. Příště už jinak!

Znám to z rodiny. Můj táta byl prokurátorem za komunistů ( tím, čím je teď státní zástupce), Bůh mu to odpusť, ale celý život dělal mimo jiné preventivní činnost mezi Cikány, sám jsa moravským Cigánem a přinášel bohaté příklady ze své praxe a poukazoval na jejich dopady. To byla nepochybně dobrá praxe, proč by nemohla být i dnes?

Přečteno: 2601x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Napadení, KomentářHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo