romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Personální politika usvědčuje KSČM ze lži

Brno, 5.3.2013 13:52, (ROMEA)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Personální politika usvědčuje vedení KSČM z toho, že se programově nezřekla zločinů komunismu. Na své volební kandidátky, nyní ponejvíce v krajských volbách, nominuje bývalé konfidenty StB, profesionálně aktivní pracovníky vojenské kontrarozvědky, důstojníky-politruky pohraniční stráže, bachaře, kteří týrali vězně, a učitelky, které dodnes nejsou schopny přiznat zločiny komunismu.

To nebyli řadoví členové šedé zóny totality, kteří se z mnoha důvodů museli podřizovat podpoře amorálního režimu. To byli aktivní účastníci reálné politiky komunistického režimu. Jejich dnešní prohlášení z postů vysokých funkcí hejtmanství krajů, že neškodili a jen konali svoji práci, na níž jsou dokonce hrdi, je pokryteckou lží, protože i když nemuseli vykonat konkrétní zločin, svojí prací a přístupem ho fakticky umožňovali.

Současná komunistická kamarila tímto způsobem dostává do hry tu nejméně přijatelnou vrstvu obyvatelstva a aktivní politickou sféru zamořuje naprosto nepřijatelnými individui zločinného charakteru. Ve skutečnosti tím dává zcela zřetelně najevo, že není a nikdy nebyla demokratickou stranou, za kterou se prohlašuje, a za níž ji považují i někteří naivní politici. Nic na tom nemění ani okolnost, že podle zákonů byla KSČ nedopatřením zahrnuta mezi politické strany s možností usilovat o podíl na moci v rámci řádného politického boje.
Karel Holomek, blog.aktualne.centrum.cz
Přečteno: 1093x
 

Kam dál:

Štítky:  

KSČM, Lidská práva, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo