romea - logo
12. července 2020 (neděle)
svátek má Bořek
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Zemana porazí jedině zvýšená míra politické a společenské gramotnosti

1.2.2016 15:10, (ROMEA)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Nemusíme si dělat iluzi o tom, na jaké úrovni tato gramotnost je.

Tišnovští občané, kteří dokázali na otevřené scéně tleskat připitomělému bonmotu Zemana o kalašnikovu a jeho případných terčích, nám to ukazují zřetelně. Nic na tom nemění fakt, že za jeden z těch terčů označil prezident i sebe.

Dobře věděl, co říká a jak, a že si touto obezličkou vytváří i úspěšný obranný ústup. Následující dny to jen prokázaly a Zeman z toho vychází, jako vždy, bez poskvrny i následků.

Není pochyb, že takový způsob smýšlení, jaký projevili tišnovští, má nejméně polovina národa. Pokud by se tuto úroveň podařilo dostat alespoň na úroveň žáků základních škol 9. třídy, stačilo by to.

Zeman by pak neměl ani nejmenší šanci. Tím chci navodit prosbu, aby učitelé gramotnost politickou a občanskou u svých žáků posilovali, seč jsou. Možností na to mají dost. A to nemluvím o středních školách a gymnáziích.

Řekl bych, že by to mohli považovat za imperativ angažované občanské ctnosti takto se chovat a učit. Pokud ovšem na to mají. Jejich žáci brzo budou voliči a není konec všem dnům.

Článek vyšel na blog.aktualne.cz

Přečteno: 1330x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Miloš Zeman, Názory, Karel HolomekHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo