romea - logo
30. března 2020 (pondělí)
svátek má Arnošt
Loading
rozšířené vyhledávaní

Karel Holomek: Zemana porazí jedině zvýšená míra politické a společenské gramotnosti

1.2.2016 15:10, (ROMEA)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Nemusíme si dělat iluzi o tom, na jaké úrovni tato gramotnost je.

Tišnovští občané, kteří dokázali na otevřené scéně tleskat připitomělému bonmotu Zemana o kalašnikovu a jeho případných terčích, nám to ukazují zřetelně. Nic na tom nemění fakt, že za jeden z těch terčů označil prezident i sebe.

Dobře věděl, co říká a jak, a že si touto obezličkou vytváří i úspěšný obranný ústup. Následující dny to jen prokázaly a Zeman z toho vychází, jako vždy, bez poskvrny i následků.

Není pochyb, že takový způsob smýšlení, jaký projevili tišnovští, má nejméně polovina národa. Pokud by se tuto úroveň podařilo dostat alespoň na úroveň žáků základních škol 9. třídy, stačilo by to.

Zeman by pak neměl ani nejmenší šanci. Tím chci navodit prosbu, aby učitelé gramotnost politickou a občanskou u svých žáků posilovali, seč jsou. Možností na to mají dost. A to nemluvím o středních školách a gymnáziích.

Řekl bych, že by to mohli považovat za imperativ angažované občanské ctnosti takto se chovat a učit. Pokud ovšem na to mají. Jejich žáci brzo budou voliči a není konec všem dnům.

Článek vyšel na blog.aktualne.cz

Přečteno: 1328x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Miloš Zeman, Názory, Karel HolomekHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo