romea - logo
24. září 2020 (čtvrtek)
svátek má Jaromír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Karel Holomek: Zemana porazí jedině zvýšená míra politické a společenské gramotnosti

1.2.2016 15:10, (ROMEA)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)
Karel Holomek (FOTO: Lukáš Houdek)

Nemusíme si dělat iluzi o tom, na jaké úrovni tato gramotnost je.

Tišnovští občané, kteří dokázali na otevřené scéně tleskat připitomělému bonmotu Zemana o kalašnikovu a jeho případných terčích, nám to ukazují zřetelně. Nic na tom nemění fakt, že za jeden z těch terčů označil prezident i sebe.

Dobře věděl, co říká a jak, a že si touto obezličkou vytváří i úspěšný obranný ústup. Následující dny to jen prokázaly a Zeman z toho vychází, jako vždy, bez poskvrny i následků.

Není pochyb, že takový způsob smýšlení, jaký projevili tišnovští, má nejméně polovina národa. Pokud by se tuto úroveň podařilo dostat alespoň na úroveň žáků základních škol 9. třídy, stačilo by to.

Zeman by pak neměl ani nejmenší šanci. Tím chci navodit prosbu, aby učitelé gramotnost politickou a občanskou u svých žáků posilovali, seč jsou. Možností na to mají dost. A to nemluvím o středních školách a gymnáziích.

Řekl bych, že by to mohli považovat za imperativ angažované občanské ctnosti takto se chovat a učit. Pokud ovšem na to mají. Jejich žáci brzo budou voliči a není konec všem dnům.

Článek vyšel na blog.aktualne.cz

Přečteno: 1333x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Komentář, Miloš Zeman, Názory, Karel HolomekHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo