romea - logo
25. února 2021 (čtvrtek)
svátek má Liliana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

KOMENTÁŘ: Křečku, Křečku... i kdybyste tisíckrát opakoval stejnou lež, nestane se pravdou

13.9.2020 19:41
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)
Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Commons)

Tak jsem se zase dozvěděl, že nemusím ve středu do práce. Pan ombudsman Křeček totiž tvrdí, že Romové ve středu do práce nechodí. Zajímavé, já chodím do práce dokonce i ve čtvrtek, v pátek a divili byste se, kolikrát jsem byl v práci v sobotu, neděli, ve dne i v noci. Já totiž podnikám a co si nevydělám, to nemám. Tak že technicky vzato, jsem v práci pořád.  Samozřejmě kecám. Jak jinak.  Chodím do práce jen v pondělí a úterý. Říká to totiž ombudsman. Zase je to ale lepší, než když prezident tvrdil, že do práce nechodím vůbec. V tomhle směru celkem pokrok.

A nebyli to pane Křečku náhodou socani, kdo tady totálně zpackal sociální systém a nastavil pravidla proto, aby se lidem vyplatilo sedět doma?

Fakt nevím, jak mám pořád dokola vyvracet ty lži o tom, že Romové nepracují. Já fakt neznám žádného Roma, který by se válel doma na dávkách. Jako, ne že by tací Romové neexistovali, a ne že by nebyli (někteří) Roma vyčůraní a neseděli raději doma na dávkách. Ale...jako fakt si myslíte, že dávky jsou problém Romů? Tak to jste fakt vedle holenkové, Zemane i Křečku (a SPD, DSSS, Trikoloro a hromada dalších fašounů v řadě).

A stačí k tomu obyčejná selská matematika. Výdaje na dávky za loňský rok jsou cca 880 miliard korun. Padesát šest procent z toho jsou důchody, tak že se dostaneme na nějakých 492 miliard a nějaké drobné. Nemá asi smysl dál rozdělovat dávky na sociální podpory, mateřské, příspěvky na bydlení a nevím co ještě. Romů je tu 300 000. Jako fakt si někdo myslí, že každý Rom včetně nemluvňat dostane 1,6 milionu korun ročně na dávkách? No to asi ne, že jo. To bych byl doma na dávkách taky a válel se ve svém luxusním bazénu. I na hypotéku by to super vyšlo.

Že neexistují gádžové (nebo Romové, to máte fuk), co jsou líní jako prasata a raději sedí doma na dávkách? Tak to snad taky nikdo nemyslí vážně. Tak jak se jmenuje problém? Je to problém Rom – nebo problém chudoba, nezaměstnanost, diskriminace, vzdělání? A kolik bylo romských poslanců, kteří hlasovali pro zákony, které umožňují lidem sedět doma na zadku a brát za to peníze? Že žádný? Jasně, žádný!

A kolik je romských poslanců, co tvrdě bojují za to, aby Romové nebyli diskriminováni na trhu práce? Odpovím si sám, ŽÁDNÝ. Protože tady to nikoho nezajímá, lepší je nadávat, že Romové nepracují. A nebyli to pane Křečku náhodou socani, kdo tady totálně zpackal sociální systém a nastavil pravidla proto, aby se lidem vyplatilo sedět doma? Tak co si teď sakra stěžujete, že (podle mě někteří – podle Vás všichni) Romové nepracují? To je stejné, jako kdyby si Kajínek stěžoval, že lidi kradou!

Kdybych nevěděl, že jste socan, vsadil byl na fašouny. DSSS nebo SPD. Ta rétorika je totiž stejná. Někdo říká, že populistická a já věřím tomu, že část méně inteligentních obyvatel ČR na tuhle udičku skutečně zareaguje. Ale co je horší, než populista? Rasista, co se tváří jako lidumil. A demagog k tomu. Gratuluju, plníte všechny (aktuální) náležitosti k tomu, abyste mohl kandidovat na prezidenta ČR. Ještě že se toho nedožil Václav Havel, ten by asi koukal, co se tu děje.

Že podnikatelé mají zkušenosti s Romy a proto je nezaměstnávají? No neblázněte. Kolektivní vina v roce 2020? Teď bych tu mohl napsat deset odstavců o tom, kolik jsem vyhodil z práce gádžů, co nechtěli pracovat a když už dělali, tak špatně. Mohl bych tu napsat, kolik gádžů šlo marodit a já za ně musel pracovat, zatímco jsem je potkával, když šli z hospody. A že raději pracuju sám, protože mám prostě tak negativní zkušenosti s lidmi (obecně), že najít kvalitního zaměstnance je jako výhra v loterii.

Ale napadlo Vás, pane Křečku, že přesně těmito ohranými klišé naprosto legitimizujete právě tu diskriminaci, o které tady třicet let mluvíme?

Ale napadlo Vás, pane Křečku, že přesně těmito ohranými klišé naprosto legitimizujete právě tu diskriminaci, o které tady třicet let mluvíme? Jak má mladý Rom po škole pochopit, že kvalitní práci s kvalitní mzdou prostě nedostane, protože Křeček vypráví, že ve středu nepřijde do práce?

Ok, když ve středu skutečně nepřijde do práce, ven. Vyhodit bez kompromisů. Na to přesně je zkušební doba.  Ale jak to asi zkusit, když zaměstnavatel zkrátka Roma nepřijme, protože Křeček na internetu vykládá, že ostatní mají „zkušenosti“? A že to není rasismus? Nenechte se vysmát, pane Křečku. Tohle je právě ukázkový rasismus a Vy jste jeho ukázkovým reprezentantem.

A že Romové mají vzít odpovědnost? No super, hned to udělám! Zařiďte, ať mám absolutní rovnost v přidělování zakázek a stejné podmínky k hodnocení, jako ostatní. A já slibuju, že dám práci dalším Romům. A zařiďte, ať zakázku dostanu, když splním všechny podmínky a zároveň nabídnu nejvýhodnější cenu. Ale věřte mi, pane Křečku. Já mám taky zkušenosti. A ty říkají, že v 90% případů zakázku nedostanu, protože se automaticky předpokládá, že budu krást a lidi co najmu, už ve středu nepřijdou do práce. Těch ostatních 10% jsou lidi, co Vás nesnáší, nevolí Zemana, SPD a ani Babiše.

A totéž se týká i těch vyloučených lokalit. Zařiďte, ať každý slušný Rom má stejná práva na trhu s byty. Zařiďte, ať nikdo nemůže diskriminovat pracujícího Roma a já Vám zaručuji, že vyloučené lokality přestanou existovat.

Vy (Křečku, Zemane, Okamuro a dalších asi tak tisíc rasistů v řadě) si fakt myslíte, že ti Romové tam chtějí žít, když mají IQ minimálně v průměru a mají tu kliku, že dostanou i práci? Prozradím vám tajemství, nechtějí. Chtějí žít jako lidi. Což jim právě (mimo jiné) Vy svým plkáním znemožňujete. Jako degeša (si najděte ve slovníku) chtějí žít jen ti, kdo degeša z principu jsou. A takových gádžovských degešů znám taky hafo. Kapišto?

Giňa Tabarik
Přečteno: 1514x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ombudsman, Rasismus, Extremismus, XenofobieHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo