romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Komentář Patrika Bangy: Lži v Břeclavi jako jiskra nad sudem prachu

Praha, 24.5.2012 14:30, (ROMEA)

Patnáctiletý chlapec z Břeclavi se nestal obětí brutálního útoku Romů, jak původně tvrdil. Kvůli zranění přišel o ledvinu a útok si poté vymyslel, protože se bál reakce matky. Událost vyvolala v Břeclavi silné protiromské nálady.

Česká společnost je naladěna anticigánsky, co si budeme namlouvat. Napadení patnáctiletého chlapce v Břeclavi vyvolalo značnou vlnu nevole. Chlapec se stal symbolem utrpení břeclavské majority, která je bita místní romskou menšinou. Ostrá prohlášení matky napadeného chlapce jen podkreslila celou situaci, která vyvrcholila protestním pochodem. Účastnily se ho přes dva tisíce lidí. O snahách Dělnické strany sociální spravedlnosti přiživit se na tomto "incidentu" není třeba psát.

Čas však ukázal, že verze, kterou matka chlapce podala, není úplně pravdivá. Chlapec měnil výpovědi. Nejprve útok spáchali tři Romové, později jen jeden Rom. Do médií nakonec unikla i informace, že motivem mohou být drogy.

Lež jako jiskra nad sudem prachu

Musím uznat, že chlapec vystihl situaci a zvolil správný moment. Silně hořlavý závan prachsprosté paušalizace potřeboval už jen zažehnout, jiskrou se měl stát a také stal vymyšlený útok. Navlas stejnou taktiku použila i dívka v Liberci, kterou údajně také měli napadnout Romové. Ale tam se nekonaly pochody, protože policie reagovala rychle a věc objasnila.

Celý článek čtěte zde.

Přečteno: 1161x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Demonstrace, Extremismus, Kriminalita, Média, Pochod, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo