romea - logo
14. října 2019 (pondělí)
svátek má Agáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Komentář: Schizofrenie ČSSD - integrujme Romy, ale ať nám neposedávají na veřejnosti.

18.3.2015 14:24
Skupinka neonacistů se po skončení jejich provokace 17. 8. 2013 v Duchcově přišla podívat na výstavu o romském holokaustu, kterou společně s Muzeem romské kultury připravila platforma Blokujeme! Statisíce zmařených lidských životů u nich vyvolal smích... (FOTO: Saša Uhlová)
Skupinka neonacistů se po skončení jejich provokace 17. 8. 2013 v Duchcově přišla podívat na výstavu o romském holokaustu, kterou společně s Muzeem romské kultury připravila platforma Blokujeme! Statisíce zmařených lidských životů u nich vyvolal smích... (FOTO: Saša Uhlová)

Město Duchcov vydalo vyhlášku, která bojuje za veřejný pořádek a „zlepšení vzhledu města“ a je oprávněné se domnívat, že „zlepšením vzhledu“ místní radní a velká část občanů rozumějí, aby na veřejnosti neposedávali Romové

Nepřehlédněte:

Vyhlášku logicky podepsal starosta Duchcova Zbyněk Šimbera, který je členem ČSSD. Členem strany zůstal i poté, kdy do koalice přizval DSSS a na radnici spolupracuje s Jindřichem Svobodou, který vede ústeckou organizaci DSSS a do Duchcova svolával protiromské demonstrace. Po útoku Romů na manželský pár v Duchcově si Svoboda před dvěma lety na Facebook napsal „vyvraždit je všechny“ a měl zjevně na mysli Romy.

Ve volbách přál Svobodovi mnoho úspěchů krajský radní za ČSSD Martin Klika, který se v současnosti zajímá také o řešení situace v litvínovském Janově. A ústecká krajská organizace ČSSD také odmítla duchcovskou stranickou buňku zrušit i přes výslovné přání stranického předsedy a premiéra Bohuslava Sobotky. Vedení ČSSD nakonec sice zrušení duchcovské organizace prosadilo, nicméně, Šimbera a jeho kolegové z radnice členy strany zůstali – přešli jen do sousední organizace 

Shrňme si to: Duchcovští sociální demokraté se spojili s extremisty a na jejich politiku „nulové tolerance“ vůči „nepřizpůsobivým“ mohou být hrdí i neonacisté. Nevadí to ovšem ani jejich stranickým kolegům na krajské úrovni.

Mezitím: Ministr pro lidská práva za ČSSD Jiří Dienstbier připravuje Strategii romské integrace do roku 2020, kterou už vláda schválila, podílí se na přípravě zákona o sociálním bydlení, trvá na reformě škol, která by zamezila diskriminaci romských dětí a rokuje v Bruselu v rámci Evropské platfromy romské inkluze. Není důvod pochybovat o tom, že to myslí vážně.

Jenže: Na sjezdu ČSSD, který se konal před týdnem, byl Jiří Dienstbier „největším poraženým“ - od delegátů získal ve volbě prvního místopředsedy daleko nejméně hlasů, pouze 75 a po sjezdu už není součástí nejužšího vedení strany. Za místopředsedu si ho ostatně nepřál ani Bohuslav Sobotka, který mu donedávna byl velmi blízký.

Kdo má v současné ČSSD větší sílu? Kolegové extremistů, kteří šikanují Romy „nulovou tolerancí“ a zakazují jim sedět na veřejnosti? Nebo ministr pro lidská práva, který se snaží prosazovat moderní evropskou otevřenou protidiskriminační politiku?

Jistě – ta moderní politika nestojí a nepadá s osobou Jiřího Dienstbiera, nicméně nejsilnější vládní strana v posledních dnech a měsících vysílá veřejnosti signály, které lze označit minimálně za zmatené. A s větší dávkou skepse je lze vnímat jako posilování konzervativního populistického stranického křídla.

Tedy politiků, kteří spíš než na nějaké řeči o „integracích“ věří na „silnou ruku“ a pořádek. A mají rádi svá města hezká, klidná a čistá. Nezohavená nějakými posedávajícími Romy...

Přečteno: 2434x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Duchcov, Jiří Dienstbier, Diskriminace, Strategie romské integrace do roku 2020HLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo