romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Michal Kraft, asistent poslance Foldyny, chce zabíjet uprchlíky kulometem. Nesouhlasím, ale nevadí mi to, říká Foldyna

11.7.2019 12:34
Jaroslav Foldyna na setkání motorkářského proputinovského gangu Noční vlci zastrašuje aktivistu Martina Uhlíře. Foto archiv Romea.cz
Jaroslav Foldyna na setkání motorkářského proputinovského gangu Noční vlci zastrašuje aktivistu Martina Uhlíře. Foto archiv Romea.cz

"Přátelé, dokud se nenajde odvaha lodě neziskovek potápět a pašeráky zavírat za organizování převaděčství, tak se nic nezmění. Evropo, probuď se!!!" píše na svém facebookovém profilu poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. Od proslulé policejní mlátičky Ondráčka, který se účastnil represí na demonstranty v roce 1989, asi nemůžeme čekat nic jiného.

Ostatně nápad na potápění lodí neziskovek, které každým rokem zachrání stovky životů uprchlíků, není jeho. Pokud si dobře pamatuji, přišli s ním, či podobným, již Miloš Zeman, Milan Chovanec (ČSSD), Tomio Okamura a dallší politici z české fašizující líhně.

Střílet uprchlíky kulometem

Nyní ještě více přitvrdil asistent poslance Jaroslava Foldyny (ČSSD) Michal Kraft. Jak zjistil Deník N, Kraft publikoval text, v němž vyzval ke střelbě z kulometů na lodě s uprchlíky.

"Prvním krokem musí být okamžité zastavení imigrace. I když se současná evropská politická reprezentace snaží tvrdit, že to není možné, tak se to ve skutečnosti dá zvládnout poměrně rychle. S několika helikoptérami a rychlými čluny vyzbrojenými kulomety a kamerami jde o misi, která by trvala řádově týdny, maximálně měsíce, navíc se zanedbatelným rozpočtem. Lokalizovat lodě s migranty a poslat je ke dnu je z vojenského hlediska triviální záležitostí, která by se dala pojmout jako cvičení kadetů prvního ročníku vojenských škol. Stejně tak není, při dnešních informačních technologiích, problém rozšířit po třetím světě informaci, že každý pokus o vstup do Evropy končí smrtí. Toto řešení je dokonce proveditelné aniž by bylo porušeno mezinárodní právo. V tomto ohledu si ale přesný postup zatím nechám pro sebe," píše autor pod jménem Walter Kraft - jak ovšem potvrdil Foldyna, jde o jeho asistenta Michala Krafta.

Jaroslav Foldyna s těmito výzvami nesouhlasí, s asistentem se ale o řadě věcí radí. „Střílet ty lidi, to ne. Odvézt, potopit loď a zavřít posádku, to určitě,“ řekl poslanec sociální demokracie.

Muslimové a migranti, kteří už v Evropě jsou, by podle Krafta měli být deportováni podobně jako sudetští Němci z poválečného Československa. Odsun by se přitom podle něj měl týkat i těch, kteří už mají občanství některé evropské země.

Jak zjistil komentátor Deníku N Jan Moláček, Kraftův text s titulkem „Je budoucnost Evropy islámská?“ vyšel před několika dny na webových stránkách České společnosti pro civilizační studia. "Navzdory názvu nejde o akademickou instituci, ale o spolek propagující konspirační teorii, podle níž je migrace do Evropy ve skutečnosti islámskou invazí. Založil ho sociolog Petr Hampl, který patří k nejznámějším tvářím české xenofobní a antiislámské scény - spolu s Martinem Konvičkou. Kromě něj ve spolku figurují další známí zastánci podobných názorů, například Petr Žantovský, Benjamin Kuras nebo Michal Semín," píše Jan Moláček.

Jde o známou skupinu lidí, kteří se vesměs pohybují kolem iniciativy Akce dost. Většinou jde o ultrakonzervativce, myšlenkově navazující na ideologii českých předválečných fašistů - i jejich dikce připomíná rok 1938, kdy vznikla tzv. druhá republika, která pěstovala fašismus v praxi. Petr Žantovský je stará normalizační struktura nebo-li známý kolaborant s komunistickým režimem, v každém režimu se dokáže vyšvihnout nahoru. Benjamin Kuras má pro změnu dojem, že se jako konvertovaný Žid musí vymezovat vůči muslimům - náckové mu nevadí. A Michal Semín je ultrakonzervativní náboženský fanatik.

Dehumanizace muslimů a imigrantů

Podle experta na extremismus z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Jana Charváta článek Michala Krafta silně dehumanizuje muslimy a imigranty. „Dehumanizace nepřítele umožňuje proti němu použít takové techniky, které bychom za normálních okolností nepoužili – zde střílení na čluny a následnou plošnou perzekuci všech muslimů a jejich odsun z Evropy,“ napsal Charvát.

Kraft vůči muslimům vyzývá k uplatnění principu kolektivní viny. „Princip zkoumání viny jednotlivce může být uplatňován pouze v případě kriminálních činů, ale není tak možné postupovat v případě války. V té je legitimním cílem každý, kdo nosí uniformu nepřítele. A my jsme ve válce,“ píše Kraft.

„Dehumanizace a přesvědčení o tom, že ‚jsme ve válce‘, je základním stavebním kamenem ideologie všech teroristických skupin, počínaje RAF a tzv. Islámským státem konče... Jde o další z textů, který posouvá veřejnou debatu od racionality směrem k demagogii a legitimizaci násilí,“ dodává k tomu Charvát. 

Deník N krátce po telefonu mluvil také s autorem textu. „Co jsem tam napsal, tak to myslím. Za každým slovem si stojím,“ potvrdil po telefonu Kraft. Další otázky si vyžádal písemně. Deník N mu proto e-mailem poslal dva dotazy:

Chápu to správně, že vyzýváte k masakrování neozbrojených osob, aniž by se dopouštěly násilí nebo něčeho podobného?

Je to tedy tak, že občan ČR, původem třeba ze Sýrie, by měl být zbaven občanství, perzekvován a násilně deportován, i když se nedopustil ničeho protiprávního?

„Ptáte se na to, zda texty, které píši, myslím vážně. Odpověď zní, že své texty myslím vážně, a to přesně tak, jak jsou formulovány mnou, nikoli někým jiným,“ odpověděl na dotazy Foldynův asistent.

Foldynův xenofobní profil

Foldynův xenofobní profil ukazuje spíše na to, že se svým asistentem souhlasí. Ale i kdyby ne, vydalo by to na jedno krásné vyloučení z tradiční dmeokratické strany. Pár příkladů: Foldyna zlehčoval oběti romského holocaustu. V televizi lhal o památníku v Letech (bývalý koncentrák pro Romy), když tvrdil, že bude stát miliardy. Doslova řekl: „Vykupujeme nějaké prasečáky, budeme tam stavět nějaká mauzolea za miliardy.“ Když jej při jeho dalším horlení proti obětem z řad Romů moderátorka upozornila, že by k nim měl mít nějakou úctu, odpověděl: „A k čemu úcta.“ V Rumburku před lety vystoupil demonstraci a štval na ní proti Romům. I z tohoto důvodu přítomní neonacisté a další demonstranti táhli na Romy s úmyslem je napadnout. U jednoho z domů obydlených Romy musela proti davu zasáhnout policie. O Romech mnohokrát lhal a paušalizoval jejich údajné konání. A to stejným či ještě horším způsobem, jako to činí Tomio Okamura nebo předseda neonacistické Dělnické strany Vandas.

O vraždě osmi tisíc neozbrojených Muslimů ve Srebrenici, kterou nařídil srbský velitel Mladič, Foldyna řekl: „Samozřejmě to byl zločin, ale myslím si, že odpovědnost nesou obě strany.“ Výbuch a střelbu v Sarajevu (na městském trhu) podle něj spáchali muslimové, nikoli srbští nacionalisté. Foldyna se také rád vydává na jízdy s Nočními vlky, což je ruský proputinovský motorkářský gang proslulý svým násilím, včetně vražd, a tuhým nacionalismem. A tohoto člověka vysílá místo sebe na Terezínskou tryznu předseda Poslanecké sněmovny za ANO Radek Vondráček.


Foldyna podle svých slov ale nevidí důvod, proč by měl text svého asistenta řešit: „Nevadí mi to, je to jeho věc, já to nepíšu.“ Tak uvidíme, jestli to bude vadit alespoň vedení ČSSD - tedy pokud ještě stále vyznává ty hodnoty, na nichž byla založena.

Přečteno: 1759x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Xenofobie, Násilí z nenávisti, ČSSDHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo