romea - logo
27. února 2021 (sobota)
svátek má Alexandr

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr Chovanec chválí prezidenta za názory na uprchlíky a muslimy. A mluví jako kovaný komunista.

30.10.2015 12:41
Milan Chovanec (FOTO: mvcr.cz)
Milan Chovanec (FOTO: mvcr.cz)

Hlavně klid na práci, který si nenecháme rušit nějakými živly. To byla oblíbená fráze komunistických funkcionářů za minulého režimu. Republiku si rozvracet nedáme, říkali a ministr vnitra Milan Chovanec na ně v souvislosti s uprchlickou krizí organicky navazuje.

V rozhovoru pro Aktuálně.cz říká: „Já vzkazuju české veřejnosti: Děláme všechno pro to, aby tady bylo bezpečno. A to tady je. Nemusí se to vždy líbit, viz OSN, viz paní ombudsmanka Šabatová a další… Rozumím světonázoru těchto lidí, ale pro mě je na prvním místě bezpečnost, která sice musí jít ruku v ruce s lidskými právy, ale v některých situacích je pro mě bezpečnost prostě prioritou číslo jedna.“

Je to jasné? „Sluníčkáři“ typu vládních kolegů Dienstbiera nebo Pelikána, ombudsmanky Šabatové, organizací jako OSN, politiků jako je kancléřka Merkelová, ať si klidně říkají o lidských právech, co chtějí. Nám v Česku jde hlavně o bezpečnost, alias klid na práci.

Jak správně říká pan prezident – muslimští uprchlíci tady zavedou právo šaría, budou kamenovat nevěrné ženy a zlodějům usekávat ruce. Podle ministra Chovance to není šíření paniky, ale popis toho, co si myslí lidé.

„Obávám se, že lidé tyto názory mají a prezident spíš jen z valné části popisuje to, co si lidé myslí. Nemyslím, že šíří paniku. Když dneska v Česku zajdete kamkoliv, tak migrace je téma číslo jedna. Máte pravdu, že Českou republiku to zatím míjí. Jestli je to tím, že se chováme tvrději než ostatní země, nebo tím, že nejsme přirozeně na tranzitní trase, nevím. Ale v každém případě prezident mluví jazykem, kterému lidé rozumějí. Téma migrační krize mu opět zvedá důvěru veřejnosti,“ říká ministr v citovaném rozhovoru.

Neboli: Správný politik mluví jazykem většiny. Přemýšlí jako většina. Svůj úkol chápe, jako ochránění většiny. Žádní uprchlíci nám republiku rozvracet nebudou. Většinu nezajímají nějaká abstraktní lidská práva, ale jejich konkrétní bezpečnost.

Kam až jsme při její ochraně ochotni zajít?

Přečteno: 885x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Xenofobie, Islamofobie, UprchlíciHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo