romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ministr vnitra se mýlí: Policie neví, že šibenice k demokracii nepatří. A hadi?

2.7.2015 17:25
Milan Chovanec, ministr vnitra:
Milan Chovanec, ministr vnitra: "Šibenice k demokracii nepatří, to si musí uvědomit i policie jako orgán demokratického státu." (koláž: Romea.cz)

Policisté to nemají lehké a ministr vnitra Milan Chovanec zřejmě o náročnosti jejich práce ví velmi málo. Jen si to představte: Někdo přinese na demonstraci makety šibenic, jako se to stalo ve středu. Podle Chovance je hned jasno: „To k demokracii nepatří.“ Ale jak na to přišel, chytrák? Má snad jiný manuál než běžní policisté? Ti se totiž s maketami šibenic na demonstraci ještě nesetkali, v manuálu nic nevyčetli a musí tak logicky celou situaci teprve analyzovat.

„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko-legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla ke sporu o průběh středeční demonstrace mluvčí policejního prezidenta Jana Macalíková. Takže pozor, pane ministře: Ono se taky ještě může ukázat, že ty makety šibenic k demokracii patří. Zatím to prostě nevíme. Nechceme se unáhlit. Počkejme si na verdikt analytiků. Vždyť tu věc prozkoumají už do konce příštího týdne! Nač hysterizovat?

Jistě, z hlediska případného zásahu na demonstraci to není úplně operativní, zato je to důkladné a skutečně demokratické – ctí to presumpci neviny. Přemoudřelý Chovanec by hned lidem bral z rukou šibenice! Neposeda! Bez analýzy!

A ještě pak policisty kritizuje. A co si oni asi tak mají počít? Jen si to vezměte: Mají nějakou zkušenost s demonstracemi. Něco už viděli a umějí to řešit a je to asi i v manuálu, který jim analytici pravidelně aktualizují. Třeba když levicoví aktivisti chtějí zablokovat cestu neonacistům. Tam policisté jednají už s přímo zautomatizovanou jistotou a levičáky odvlečou do antonu.

Ale šibenice? A takových věcí je spousta! A Chovanec si to ve své teplé ministerské kanceláři ani neumí představit. Co když někdo příště přinese gilotinu? Nebo hranici jako pro Husa? Aha? Nebo snad mají policisti každému demonstrantovi rvát z rukou injekci s tím, že by mohla být smrtící? Může demonstrant syčet? Nebo to už je náznak toho, že někoho posílá do plynu? A co když bude chytrý a vezme si jako symbol syčení maketu hada? Jsou hadi na demonstraci povolení?

Z toho, aby se policejní analytici zbláznili! Důležité je, že na tom pracují. Pečlivě, postupně, ne zbrkle jako ministr Chovanec. A někdy i dospívají k dílčím jasným nezpochybnitelným závěrům. Třeba ohledně konopí: Konopná oprátka ano. Joint nikoli.

Haj hou.

Přečteno: 1140x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Tomio Okamura, Milan ChovanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo