romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr vnitra se mýlí: Policie neví, že šibenice k demokracii nepatří. A hadi?

2.7.2015 17:25
Milan Chovanec, ministr vnitra:
Milan Chovanec, ministr vnitra: "Šibenice k demokracii nepatří, to si musí uvědomit i policie jako orgán demokratického státu." (koláž: Romea.cz)

Policisté to nemají lehké a ministr vnitra Milan Chovanec zřejmě o náročnosti jejich práce ví velmi málo. Jen si to představte: Někdo přinese na demonstraci makety šibenic, jako se to stalo ve středu. Podle Chovance je hned jasno: „To k demokracii nepatří.“ Ale jak na to přišel, chytrák? Má snad jiný manuál než běžní policisté? Ti se totiž s maketami šibenic na demonstraci ještě nesetkali, v manuálu nic nevyčetli a musí tak logicky celou situaci teprve analyzovat.

„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko-legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla ke sporu o průběh středeční demonstrace mluvčí policejního prezidenta Jana Macalíková. Takže pozor, pane ministře: Ono se taky ještě může ukázat, že ty makety šibenic k demokracii patří. Zatím to prostě nevíme. Nechceme se unáhlit. Počkejme si na verdikt analytiků. Vždyť tu věc prozkoumají už do konce příštího týdne! Nač hysterizovat?

Jistě, z hlediska případného zásahu na demonstraci to není úplně operativní, zato je to důkladné a skutečně demokratické – ctí to presumpci neviny. Přemoudřelý Chovanec by hned lidem bral z rukou šibenice! Neposeda! Bez analýzy!

A ještě pak policisty kritizuje. A co si oni asi tak mají počít? Jen si to vezměte: Mají nějakou zkušenost s demonstracemi. Něco už viděli a umějí to řešit a je to asi i v manuálu, který jim analytici pravidelně aktualizují. Třeba když levicoví aktivisti chtějí zablokovat cestu neonacistům. Tam policisté jednají už s přímo zautomatizovanou jistotou a levičáky odvlečou do antonu.

Ale šibenice? A takových věcí je spousta! A Chovanec si to ve své teplé ministerské kanceláři ani neumí představit. Co když někdo příště přinese gilotinu? Nebo hranici jako pro Husa? Aha? Nebo snad mají policisti každému demonstrantovi rvát z rukou injekci s tím, že by mohla být smrtící? Může demonstrant syčet? Nebo to už je náznak toho, že někoho posílá do plynu? A co když bude chytrý a vezme si jako symbol syčení maketu hada? Jsou hadi na demonstraci povolení?

Z toho, aby se policejní analytici zbláznili! Důležité je, že na tom pracují. Pečlivě, postupně, ne zbrkle jako ministr Chovanec. A někdy i dospívají k dílčím jasným nezpochybnitelným závěrům. Třeba ohledně konopí: Konopná oprátka ano. Joint nikoli.

Haj hou.

Přečteno: 1109x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Tomio Okamura, Milan ChovanecHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo