romea - logo
18. ledna 2020 (sobota)
svátek má Vladislav
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr vnitra se mýlí: Policie neví, že šibenice k demokracii nepatří. A hadi?

2.7.2015 17:25
Milan Chovanec, ministr vnitra:
Milan Chovanec, ministr vnitra: "Šibenice k demokracii nepatří, to si musí uvědomit i policie jako orgán demokratického státu." (koláž: Romea.cz)

Policisté to nemají lehké a ministr vnitra Milan Chovanec zřejmě o náročnosti jejich práce ví velmi málo. Jen si to představte: Někdo přinese na demonstraci makety šibenic, jako se to stalo ve středu. Podle Chovance je hned jasno: „To k demokracii nepatří.“ Ale jak na to přišel, chytrák? Má snad jiný manuál než běžní policisté? Ti se totiž s maketami šibenic na demonstraci ještě nesetkali, v manuálu nic nevyčetli a musí tak logicky celou situaci teprve analyzovat.

„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko-legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla ke sporu o průběh středeční demonstrace mluvčí policejního prezidenta Jana Macalíková. Takže pozor, pane ministře: Ono se taky ještě může ukázat, že ty makety šibenic k demokracii patří. Zatím to prostě nevíme. Nechceme se unáhlit. Počkejme si na verdikt analytiků. Vždyť tu věc prozkoumají už do konce příštího týdne! Nač hysterizovat?

Jistě, z hlediska případného zásahu na demonstraci to není úplně operativní, zato je to důkladné a skutečně demokratické – ctí to presumpci neviny. Přemoudřelý Chovanec by hned lidem bral z rukou šibenice! Neposeda! Bez analýzy!

A ještě pak policisty kritizuje. A co si oni asi tak mají počít? Jen si to vezměte: Mají nějakou zkušenost s demonstracemi. Něco už viděli a umějí to řešit a je to asi i v manuálu, který jim analytici pravidelně aktualizují. Třeba když levicoví aktivisti chtějí zablokovat cestu neonacistům. Tam policisté jednají už s přímo zautomatizovanou jistotou a levičáky odvlečou do antonu.

Ale šibenice? A takových věcí je spousta! A Chovanec si to ve své teplé ministerské kanceláři ani neumí představit. Co když někdo příště přinese gilotinu? Nebo hranici jako pro Husa? Aha? Nebo snad mají policisti každému demonstrantovi rvát z rukou injekci s tím, že by mohla být smrtící? Může demonstrant syčet? Nebo to už je náznak toho, že někoho posílá do plynu? A co když bude chytrý a vezme si jako symbol syčení maketu hada? Jsou hadi na demonstraci povolení?

Z toho, aby se policejní analytici zbláznili! Důležité je, že na tom pracují. Pečlivě, postupně, ne zbrkle jako ministr Chovanec. A někdy i dospívají k dílčím jasným nezpochybnitelným závěrům. Třeba ohledně konopí: Konopná oprátka ano. Joint nikoli.

Haj hou.

Přečteno: 1115x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Tomio Okamura, Milan ChovanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Edita Stejskalová a Petr Torák 10. 9. 2018 během zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Občanští členové "romské rady" se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat vládní zmocněnkyní pro lidská práva

16.1.2020 22:56
Občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (RVZRM) se neshodují v názoru, zda má Helena Válková zůstat ve funkci vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Zpravodajský server Romea.cz oslovil všechny občanské členy rady. Z patnácti členů nám svou odpověď zaslalo pouze šest. Dva Válkovou podpořili a čtyři mají s jejím setrváním na postu vládní zmocněnkyně pro lidská práva problém. Další členové "romské" rady se odmítli veřejně vyjádřit, ostatní na naše otázky nereagovali vůbec. Vyjádření jednotlivých členů, které se nám podařilo získat, uvádíme v plném znění.
 celý článek

Protestující na mítinku kotlebovců Zdroj: Michal Truban, Facebook

Na východním Slovensku protestovala stovka Romů proti kotlebovcům

16.1.2020 10:46
Podporovatelé ĽSNS i odpůrci extremismu se ve středu večer setkali v Sabinově. Během předvolebního mítinku strany přišlo nesouhlas s extremismem vyjádřit přibližně 350 Romů z okresu. Přidali se k nim i členové koalice neparlamentních stran PS/Spolu. Mítink, jak i protest se obešel bez incidentů, lidé z obou stran však na sebe vykřikovali.
 celý článek

Hajlující muž 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Alarm)

Muž, který podle verdiktu hajloval na akci SPD, podal dovolání

15.1.2020 16:10
Nejvyšší soud přezkoumá případ Radka Mansfelda, jenž podle pravomocného verdiktu hajloval na loňské demonstraci hnutí SPD. Pražské soudy mu vyměřily půlroční podmínku a peněžitý trest 30.000 korun. Rozhodnutí je pravomocné. K Obvodnímu soudu pro Prahu 1, který případ řešil jako první instance, dorazilo před koncem roku dovolání, zjistila ČTK z justiční databáze.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo