romea - logo
1. dubna 2020 (středa)
svátek má Hugo
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr vnitra se mýlí: Policie neví, že šibenice k demokracii nepatří. A hadi?

2.7.2015 17:25
Milan Chovanec, ministr vnitra:
Milan Chovanec, ministr vnitra: "Šibenice k demokracii nepatří, to si musí uvědomit i policie jako orgán demokratického státu." (koláž: Romea.cz)

Policisté to nemají lehké a ministr vnitra Milan Chovanec zřejmě o náročnosti jejich práce ví velmi málo. Jen si to představte: Někdo přinese na demonstraci makety šibenic, jako se to stalo ve středu. Podle Chovance je hned jasno: „To k demokracii nepatří.“ Ale jak na to přišel, chytrák? Má snad jiný manuál než běžní policisté? Ti se totiž s maketami šibenic na demonstraci ještě nesetkali, v manuálu nic nevyčetli a musí tak logicky celou situaci teprve analyzovat.

„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko-legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla ke sporu o průběh středeční demonstrace mluvčí policejního prezidenta Jana Macalíková. Takže pozor, pane ministře: Ono se taky ještě může ukázat, že ty makety šibenic k demokracii patří. Zatím to prostě nevíme. Nechceme se unáhlit. Počkejme si na verdikt analytiků. Vždyť tu věc prozkoumají už do konce příštího týdne! Nač hysterizovat?

Jistě, z hlediska případného zásahu na demonstraci to není úplně operativní, zato je to důkladné a skutečně demokratické – ctí to presumpci neviny. Přemoudřelý Chovanec by hned lidem bral z rukou šibenice! Neposeda! Bez analýzy!

A ještě pak policisty kritizuje. A co si oni asi tak mají počít? Jen si to vezměte: Mají nějakou zkušenost s demonstracemi. Něco už viděli a umějí to řešit a je to asi i v manuálu, který jim analytici pravidelně aktualizují. Třeba když levicoví aktivisti chtějí zablokovat cestu neonacistům. Tam policisté jednají už s přímo zautomatizovanou jistotou a levičáky odvlečou do antonu.

Ale šibenice? A takových věcí je spousta! A Chovanec si to ve své teplé ministerské kanceláři ani neumí představit. Co když někdo příště přinese gilotinu? Nebo hranici jako pro Husa? Aha? Nebo snad mají policisti každému demonstrantovi rvát z rukou injekci s tím, že by mohla být smrtící? Může demonstrant syčet? Nebo to už je náznak toho, že někoho posílá do plynu? A co když bude chytrý a vezme si jako symbol syčení maketu hada? Jsou hadi na demonstraci povolení?

Z toho, aby se policejní analytici zbláznili! Důležité je, že na tom pracují. Pečlivě, postupně, ne zbrkle jako ministr Chovanec. A někdy i dospívají k dílčím jasným nezpochybnitelným závěrům. Třeba ohledně konopí: Konopná oprátka ano. Joint nikoli.

Haj hou.

Přečteno: 1125x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Tomio Okamura, Milan ChovanecHLAVNÍ ZPRÁVY

David Beňák v rozhovoru pro ROMEA TV

videoDavid Beňák: Jak postupovat při žádosti o podporu při ztrátě práce a jak dlouho můžeme čerpat ošetřovné na dítě

31.3.2020 16:50
Co zásadního řeší agentura? Co teď připravuje a snaží se prosadit? Co dělat, když příjem rodiny poklesl a vznikly problémy s úhradou nákladů na živobytí? Na co mají lidé ve stavu nouze nárok?
 celý článek

Děti z teplického Klokánku při předávání sbírky (FOTO: Facebook Klokánek Teplice)

Romové v Bílině uspořádali sbírku pro Klokánek v Teplicích. Zapojily se desítky lidí

31.3.2020 14:39
Do pomoci potřebným se v době pandemie zapojili i Romové z Bíliny. Kadeřník Emil Karička zorganizoval sbírku potřebného materiálu pro Klokánek v Teplicích.
 celý článek

Lékař Jakub Jarý (FOTO: repro video Facebook DROM)

videoRomský lékař z infekčního oddělení nabádá k dodržování epidemiologických nařízení, noste roušky!

31.3.2020 13:46
Organizace DROM, romské středisko, zveřejnila na svém facebookovém profilu video, ve kterém romský lékař Jakub Jarý, který pracuje na infekčním oddělení, kde společně s dalšími lékaři vyšetří denně desítky lidí podezřelých z infekce novým typem onemocnění COVID-19, poděkoval všem v romské komunitě, kteří respektují nařízení, aby se zabránilo šíření této nemoci.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo