romea - logo
6. července 2020 (pondělí)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ministr vnitra se mýlí: Policie neví, že šibenice k demokracii nepatří. A hadi?

2.7.2015 17:25
Milan Chovanec, ministr vnitra:
Milan Chovanec, ministr vnitra: "Šibenice k demokracii nepatří, to si musí uvědomit i policie jako orgán demokratického státu." (koláž: Romea.cz)

Policisté to nemají lehké a ministr vnitra Milan Chovanec zřejmě o náročnosti jejich práce ví velmi málo. Jen si to představte: Někdo přinese na demonstraci makety šibenic, jako se to stalo ve středu. Podle Chovance je hned jasno: „To k demokracii nepatří.“ Ale jak na to přišel, chytrák? Má snad jiný manuál než běžní policisté? Ti se totiž s maketami šibenic na demonstraci ještě nesetkali, v manuálu nic nevyčetli a musí tak logicky celou situaci teprve analyzovat.

„Co se týká nošení maket šibenic, jde o nový prvek, a proto jsme požádali analyticko-legislativní odbor o stanovisko, jak jej posuzovat,“ uvedla ke sporu o průběh středeční demonstrace mluvčí policejního prezidenta Jana Macalíková. Takže pozor, pane ministře: Ono se taky ještě může ukázat, že ty makety šibenic k demokracii patří. Zatím to prostě nevíme. Nechceme se unáhlit. Počkejme si na verdikt analytiků. Vždyť tu věc prozkoumají už do konce příštího týdne! Nač hysterizovat?

Jistě, z hlediska případného zásahu na demonstraci to není úplně operativní, zato je to důkladné a skutečně demokratické – ctí to presumpci neviny. Přemoudřelý Chovanec by hned lidem bral z rukou šibenice! Neposeda! Bez analýzy!

A ještě pak policisty kritizuje. A co si oni asi tak mají počít? Jen si to vezměte: Mají nějakou zkušenost s demonstracemi. Něco už viděli a umějí to řešit a je to asi i v manuálu, který jim analytici pravidelně aktualizují. Třeba když levicoví aktivisti chtějí zablokovat cestu neonacistům. Tam policisté jednají už s přímo zautomatizovanou jistotou a levičáky odvlečou do antonu.

Ale šibenice? A takových věcí je spousta! A Chovanec si to ve své teplé ministerské kanceláři ani neumí představit. Co když někdo příště přinese gilotinu? Nebo hranici jako pro Husa? Aha? Nebo snad mají policisti každému demonstrantovi rvát z rukou injekci s tím, že by mohla být smrtící? Může demonstrant syčet? Nebo to už je náznak toho, že někoho posílá do plynu? A co když bude chytrý a vezme si jako symbol syčení maketu hada? Jsou hadi na demonstraci povolení?

Z toho, aby se policejní analytici zbláznili! Důležité je, že na tom pracují. Pečlivě, postupně, ne zbrkle jako ministr Chovanec. A někdy i dospívají k dílčím jasným nezpochybnitelným závěrům. Třeba ohledně konopí: Konopná oprátka ano. Joint nikoli.

Haj hou.

Přečteno: 1133x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Tomio Okamura, Milan ChovanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo