romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Miroslav Hudec: Pokus neonacistů o vojensky organizovanou akci?

Praha, 23.8.2013 12:04, (ROMEA)
Střet extremistů a policie během demostrace DSSS v Duchově
Střet extremistů a policie během demostrace DSSS v Duchově

Na víkend neonacisté ohlásili protestní akce v pěti městech České republiky. Cílem má být ztížit pořádkovým silám zásah speciálních jednotek. Ve skutečnosti ale hlavní úder zřejmě přijde pouze na jednom či dvou z nich.

Neonacisté ohlásili na sobotu 24. srpna nájezdy hned na pět měst v České republice. Na České Budějovice, Duchcov, Jičín, Plzeň a Ostravu. Už před časem se nechali slyšet, že tak chtějí rozdělit síly policie a ztížit jí zásah na ochranu klidu a veřejného pořádku.

Tedy pokus o něco jako vojensky organizovanou akci. Bitevní plány založené na rozdělení nepřátelských sil šířením nejistoty o místě, kde má dojít k rozhodujícímu střetu, jsou od pradávna oblíbenou součástí válečných strategií.

Ovšem osobně silně pochybuji, že by tito pohrobci nacistů všude tam zbubnovali tolik příznivců, aby jejich akce pro nedostatek lidí nevyzněly stejně trapně jako ta 17. srpna v Duchcově. Ten den hrál totiž Baník v Příbrami, což zřejmě byla pro nejednoho radikála přitažlivější akce. Bylo vidět, jak nejistě se ta hrstka zbylých sirotků v ulicích Duchcova cítila. Mimochodem to trochu vypovídá o psychice těchto deprivantů.

Tak si spíš myslím, že informace o pěti městech, na něž se chystají, je záměrně vypuštěná fáma (viz údiv jičínských, proč že se nácci chystají právě na ně). Že ve skutečnosti hlavní úder neonacistů je naplánován jen na jedno, maximálně na dvě z nich. Už z pohledu na mapu je patrné, že deklarované cíle byly vybrány tak, aby pokryly celou republiku.

Budějovice jsou na jihu, Plzeň na jihozápadě, Duchcov na severu, Jičín na východě Čech a Ostrava na Moravě. Neonacisté zřejmě doufají, že pokud by sehnali dostatek příznivců k útoku, zároveň dejme tomu na Plzeň a na Ostravu, ztíží to pořádkovým silám zásah speciálních jednotek.

Zjevně už tu nejde o Romy, vyčpělá hesla typu „proti systému sociálních dávek a černému rasismu“ jsou jen způsobem, jak se vlichotit do přízně nespokojenému a socioekonomickou situací zjitřenému davu, který některé věci prostě chce slyšet, a získat si jeho podporu.

Hlavním protivníkem je stát, reprezentovaný v tomto případě policejními pořádkovými oddíly, které se s neonacisty dokáží vypořádat a tím si vysloužily jejich nenávist. Proto to ublížené pořvávání o „policejní brutalitě“, proto ani slovo o tom, že kdo se pod pendrek záměrně nedere (kdo se programově nejde porvat), ten jím nedostane. Je to až dětsky naivní taktika typu: „Pepíčku, že mě nebouchneš do hlavičky?“ A vzápětí na to: „Mamí, von mě bije!!“.

Mimochodem, 24. srpna se v Gambrinus lize hrají pouze zápasy Znojmo-Slavia, Liberec-Bohemians 1905 a Slovácko-Plzeň, poslední ze jmenovaných ovšem v Uherském Hradišti a až od čtvrt na devět večer. Baník hraje teprve v pondělí 26. srpna a jeho fanoušci v Ostravě, zejména ti neposednější z nich, tudíž možná budou řešit problém, co s načatým víkendem…

Napsáno pro Deník Referendum.

Miroslav Hudec
Přečteno: 869x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miroslav Hudec, Romové, Extremismus, protiromský pochodHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo