romea - logo
24. května 2022 (úterý)
svátek má Jana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Mladý romský aktivista z Ukrajiny: Zastavte tuto válku! Apelujte na své představitele, aby vyzvali Rusko ke stažení vojsk z Ukrajiny

27.2.2022 8:17
Volodymyr Yakovenko, ředitel organizace “ARCA”
Volodymyr Yakovenko, ředitel organizace “ARCA”

Volodymyr Yakovenko, ředitel ukrajinské Mládežnické agentury pro podporu romské kultury (ARCA), požádal na sociální síti o pomoc pro ukrajinské obyvatele, kteří v současné době v důsledku invaze Ruské armády čelí humanitární katastrofě. "Žádám celé světové společenství, aby apelovalo na své představitele, aby vyzvali Rusko a Bělorusko ke stažení svých vojenských jednotek z Ukrajiny. Zastavte tuto válku! Nechceme tuto válku, chceme zůstat naživu!" uvedl v prohlášení, které zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění.

Prohlášení k situaci na Ukrajině

Ještě před pár dny jsem jsem všechny uklidňoval: "Žádná válka nebude! Rusko se jen snaží ukázat svou sílu, oni se jen se předvádí se svými svaly."

Už několik dní jsem nespal. Televize v našem domě běží po celý den. Když sleduji zprávy, zdá se mi, že jde o nějaký hororový sen nebo sci-fi film. Tohle nemůže být pravda! Ale přes všechny mé pochyby je moje země v plamenech! Moje země je bombardována!

Jsem v kontaktu se svými příbuznými a přáteli, kteří žijí po celé Ukrajině. Moje sestra a moji synovci strávili noc v protileteckém krytu, kde se skrývali před bombami a raketami. Je to noční můra!

Dnes večer jsem ve svém malém domě přijal 9 uprchlíků z Charkova! Lidé, kteří nespali tři dny, protože nemohli najít žádný úkryt a rozhodli se opustit své domovy. Mezi těmito lidmi jsou prakticky jen děti a ženy. Nejsou jediní, takových lidí je kolem nás mnoho.

Žádám celé světové společenství, aby apelovalo na své představitele, aby vyzvali Rusko a Bělorusko ke stažení svých vojenských jednotek z Ukrajiny. Zastavte tuto válku! Nechceme tuto válku, chceme zůstat naživu!

V důsledku ozbrojených střetů na Ukrajině hrozí humanitární katastrofa. Lidé nemají práci, docházejí jim prostředky, všechna síla státu se soustředí na obranu, obyvatelstvo prchá před válkou a opouští své domovy!

Já i mí kolegové neustále dostáváme dotazy a zprávy od našich přátel a známých “Jak se máš? Jak ti mohu pomoci?”

Abych to shrnul, přátelé, představenstvo naší Mládežnické agentury pro podporu romské kultury (ARCA) se rozhodlo otevřít speciální účet. Prostředky budou využity na překlenutí této humanitární katastrofy a pomoc komukoli v nouzi. Budeme denně informovat o financích přicházejících na tento účet a způsobu jejich využití.

Jestli máte možnost pomoci finančně, prosím pošlete na náš účet peníze. Každá částka má nyní velkou hodnotu a my za ni budeme vděční.

Pokud nám chcete pomoc jiným způsobem, prosím kontaktujte naši organizaci.

Volodymyr Yakovenko, ředitel organizace “ARCA”

Přečteno: 1941x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Romové, Rusko, Válka, NNOHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo