romea - logo
31. března 2020 (úterý)
svátek má Kvido
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ohni hřbet, vyraž vpřed! Aneb Před trůnem čínského bolševika

21.10.2016 11:32
Lidová tvořivost na sociálních sítích se nezastavila ani před servilním prohlášením českých politických špiček vůči čínskému komunistickému režimu. Repro Romea.cz
Lidová tvořivost na sociálních sítích se nezastavila ani před servilním prohlášením českých politických špiček vůči čínskému komunistickému režimu. Repro Romea.cz

Některé vysoké školy včetně Univerzity Karlovy v Praze a Masarykovy univerzity v Brně vyvěsily tibetské vlajky. A někteří poslanci a senátoři se setkali v prostorách Senátu s dalajlámou. Vyprovokovalo je k tomu společné prohlášení nejvyšších českých ústavních činitelů, 反芻動物和僕人, tedy Zemana, Sobotky, Hamáčka a Štecha (vypracované Zaorálkem), kteří ujišťují Čínu, že naše politika vůči ní se návštěvou dalajlámy v Praze nikterak nezmění. Dalajláma si totiž dovolil nehoráznost, sešel se s ministry Hermanem, Bělobrádkem a Dienstbierem.

Mnozí akademici, pravicová opozice i hnutí ANO považují prohlášení za zbytečné, nedůstojné a ponižující. Bývalý diplomat Petr Kolář v České televizi doslova řekl: „Tímto jsme se pasovali do role rohožky, o kterou si mohou (Číňané) otřít podrážky, kdykoliv se jim zamane“. Podle něj nemáme žádnou sebevědomou zahraniční politiku.

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček zopakoval informace ze zákulisí, že „odkudsi přišlo jisté varování i premiérovi Sobotkovi, aby zmobilizoval ty další pány, kteří pak podepsali to prohlášení, protože v opačném případě by mu mohla vláda brzy skončit.“ O koho jde, Nováček nesdělil, ale u nás asi není moc lidí, kteří mají tu moc, položit vládu. Nejspíše to může souviset s ekonomickými zájmy jednotlivců a skupin v Číně, zkoumejme tedy, kterým konkrétním českým velkým firmám a oligarchům by vadila změna české politiky k Číně. A také: všímejme si, kdo konkrétně bude financovat ČSSD v příštích sněmovních volbách a kdo Zemana v prezidentské kampani. Z toho se dá také lecco odvodit.

Tato v našich končinách velmi neobvyklá podlézavost sklidila nejen oprávněné protesty naší intelektuální elity a politiků, ale i posměch na sociálních sítích. Jeden z razantních domácích výtvorů oběhl celou zemi již několikrát dokolečka - viz hlavní foto k článku nahoře.

A co tomu říkají sami Číňané? Situaci asi nejlépe vystihují tato dvě čínská přísloví:

  • „Každý, kdo mi lichotí, je mým nepřítelem. Každý, kdo mne kritizuje, je mým učitelem.“
  • „Hloupý člověk by udělal nejlépe, kdyby mlčel. Ale kdyby věděl, že má mlčet, nebyl by tak hloupý.“

Prastará a krásná čínská kultura sebou nese hodně moudrosti, je jen škoda, že čínský bolševik jí opovrhuje a čeští rohožkáři o ní nemají ponětí.

Náš vztah k Číně tedy zůstává i nadále vazalský. Zeman, Sobotka a spol. předvedli, jakým způsobem se ve vlastním zájmu a v zájmu několika oligarchů vlastnímu národu ubírá na hrdosti a zdravém sebevědomí. Namísto nápisu Pravda vítězí, bude na prezidentské standartě propříště vlát nápis zplozený našimi patolízači: „Ohni hřbet a vyraž vpřed!“

Přečteno: 400x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

dalajlama, Čína, svoboda, Politika, Zeman, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo