romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ohni hřbet, vyraž vpřed! Aneb Před trůnem čínského bolševika

21.10.2016 11:32
Lidová tvořivost na sociálních sítích se nezastavila ani před servilním prohlášením českých politických špiček vůči čínskému komunistickému režimu. Repro Romea.cz
Lidová tvořivost na sociálních sítích se nezastavila ani před servilním prohlášením českých politických špiček vůči čínskému komunistickému režimu. Repro Romea.cz

Některé vysoké školy včetně Univerzity Karlovy v Praze a Masarykovy univerzity v Brně vyvěsily tibetské vlajky. A někteří poslanci a senátoři se setkali v prostorách Senátu s dalajlámou. Vyprovokovalo je k tomu společné prohlášení nejvyšších českých ústavních činitelů, 反芻動物和僕人, tedy Zemana, Sobotky, Hamáčka a Štecha (vypracované Zaorálkem), kteří ujišťují Čínu, že naše politika vůči ní se návštěvou dalajlámy v Praze nikterak nezmění. Dalajláma si totiž dovolil nehoráznost, sešel se s ministry Hermanem, Bělobrádkem a Dienstbierem.

Mnozí akademici, pravicová opozice i hnutí ANO považují prohlášení za zbytečné, nedůstojné a ponižující. Bývalý diplomat Petr Kolář v České televizi doslova řekl: „Tímto jsme se pasovali do role rohožky, o kterou si mohou (Číňané) otřít podrážky, kdykoliv se jim zamane“. Podle něj nemáme žádnou sebevědomou zahraniční politiku.

Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček zopakoval informace ze zákulisí, že „odkudsi přišlo jisté varování i premiérovi Sobotkovi, aby zmobilizoval ty další pány, kteří pak podepsali to prohlášení, protože v opačném případě by mu mohla vláda brzy skončit.“ O koho jde, Nováček nesdělil, ale u nás asi není moc lidí, kteří mají tu moc, položit vládu. Nejspíše to může souviset s ekonomickými zájmy jednotlivců a skupin v Číně, zkoumejme tedy, kterým konkrétním českým velkým firmám a oligarchům by vadila změna české politiky k Číně. A také: všímejme si, kdo konkrétně bude financovat ČSSD v příštích sněmovních volbách a kdo Zemana v prezidentské kampani. Z toho se dá také lecco odvodit.

Tato v našich končinách velmi neobvyklá podlézavost sklidila nejen oprávněné protesty naší intelektuální elity a politiků, ale i posměch na sociálních sítích. Jeden z razantních domácích výtvorů oběhl celou zemi již několikrát dokolečka - viz hlavní foto k článku nahoře.

A co tomu říkají sami Číňané? Situaci asi nejlépe vystihují tato dvě čínská přísloví:

  • „Každý, kdo mi lichotí, je mým nepřítelem. Každý, kdo mne kritizuje, je mým učitelem.“
  • „Hloupý člověk by udělal nejlépe, kdyby mlčel. Ale kdyby věděl, že má mlčet, nebyl by tak hloupý.“

Prastará a krásná čínská kultura sebou nese hodně moudrosti, je jen škoda, že čínský bolševik jí opovrhuje a čeští rohožkáři o ní nemají ponětí.

Náš vztah k Číně tedy zůstává i nadále vazalský. Zeman, Sobotka a spol. předvedli, jakým způsobem se ve vlastním zájmu a v zájmu několika oligarchů vlastnímu národu ubírá na hrdosti a zdravém sebevědomí. Namísto nápisu Pravda vítězí, bude na prezidentské standartě propříště vlát nápis zplozený našimi patolízači: „Ohni hřbet a vyraž vpřed!“

Přečteno: 412x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

dalajlama, Čína, svoboda, Politika, Zeman, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo