romea - logo
9. srpna 2020 (neděle)
svátek má Roman

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Patrik Banga: Policista, který zbil romské děti na Slovensku, musí u policie skončit. Spoléhal na to, že "cigoši" si stěžovat nebudou

30.4.2020 10:25
Patrik Banga (Koláž: Romea.cz)
Patrik Banga (Koláž: Romea.cz)

Podle Patrika Bangy by policista, který napadl malé romské děti v Krompachách, měl okamžitě u policie skončit. Banga na sociální síti Facebook ocenil vyjádření Petera Polláka ke kauze, ale sám by nebyl tak korektní, protože není politik.

"Mám malou dceru, kdyby jí tohle udělal policista, zasvětím všechno tomu, abych ho sundal z uniformy. Protože tohle bohužel není jen neprofesionální, tohle je ukázka naprosté ignorace jakýchkoliv zásad slušnosti a ten "člověk" co ty děti takhle zbil se spoléhá na to, že "cigoši" si stěžovat nebudou, nebo je zkrátka nikdo nebude brát vážně. V devadesátkách jsme takhle byli biti my, dneska takhle bijou děti na východním Slovensku," uvedl Patrik Banga.

Pokud se tak nestane, bude to mít za důsledek dvě věci. "Dokud nebude policajt pryč z uniformy a neodejde s trestem za napadení a zneužití pravomoci, bude to prostě u tamní policie ok, protože to prošlo," j epodle Bangy první důsledek a za druhé: "Děti budou od malička "zvyklí" na to, že je občas jen tak někdo zbije a v pozdním věku to budou brát jako standard."

Patrik Banga pak uvádí, že jako kluk od policistů dostával běžně, protože oni zkrátka byli naučení to dělat. "Každý z nás na Žižkově občas dostal od policajtů a všem to připadalo prakticky jako normální, protože jsme na to byli od mala zvyklí. A to je ta největší tragédie," píše Banga

"A čistě nekorektně, ten policajt co to udělal, je úplně obyčejný rasista. Čím víc bude takových lidí v řadách policie, tím víc bude podobná situace "normální". Chtěl bych jen připomenout, že je rok 2020 a žijeme v Evropské unii. Nikoliv na Sibiři za bolševika," uzavírá Banga.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

Přečteno: 10851x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Policie, Útok, Rasismus, Útok na romské děti, Osada, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo