romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Patrik Banga: Policista, který zbil romské děti na Slovensku, musí u policie skončit. Spoléhal na to, že "cigoši" si stěžovat nebudou

30.4.2020 10:25
Patrik Banga (Koláž: Romea.cz)
Patrik Banga (Koláž: Romea.cz)

Podle Patrika Bangy by policista, který napadl malé romské děti v Krompachách, měl okamžitě u policie skončit. Banga na sociální síti Facebook ocenil vyjádření Petera Polláka ke kauze, ale sám by nebyl tak korektní, protože není politik.

"Mám malou dceru, kdyby jí tohle udělal policista, zasvětím všechno tomu, abych ho sundal z uniformy. Protože tohle bohužel není jen neprofesionální, tohle je ukázka naprosté ignorace jakýchkoliv zásad slušnosti a ten "člověk" co ty děti takhle zbil se spoléhá na to, že "cigoši" si stěžovat nebudou, nebo je zkrátka nikdo nebude brát vážně. V devadesátkách jsme takhle byli biti my, dneska takhle bijou děti na východním Slovensku," uvedl Patrik Banga.

Pokud se tak nestane, bude to mít za důsledek dvě věci. "Dokud nebude policajt pryč z uniformy a neodejde s trestem za napadení a zneužití pravomoci, bude to prostě u tamní policie ok, protože to prošlo," j epodle Bangy první důsledek a za druhé: "Děti budou od malička "zvyklí" na to, že je občas jen tak někdo zbije a v pozdním věku to budou brát jako standard."

Patrik Banga pak uvádí, že jako kluk od policistů dostával běžně, protože oni zkrátka byli naučení to dělat. "Každý z nás na Žižkově občas dostal od policajtů a všem to připadalo prakticky jako normální, protože jsme na to byli od mala zvyklí. A to je ta největší tragédie," píše Banga

"A čistě nekorektně, ten policajt co to udělal, je úplně obyčejný rasista. Čím víc bude takových lidí v řadách policie, tím víc bude podobná situace "normální". Chtěl bych jen připomenout, že je rok 2020 a žijeme v Evropské unii. Nikoliv na Sibiři za bolševika," uzavírá Banga.

V romské osadě Krompachy, která je nyní v karanténě, měl policista v pondělí obuškem zbít pět malých dětí. Podle výpovědi dětí jim měl dokonce vyhrožovat zastřelením. Důvodem mělo být, že děti sbíraly dřevo a hrály si mimo karanténní zónu.

Přečteno: 11047x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Slovensko, Policie, Útok, Rasismus, Útok na romské děti, Osada, COVID-19HLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo