romea - logo
29. listopadu 2021 (pondělí)
svátek má Zina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pavel Kurej: Překonat příkopy rozdílů je nadlidský výkon

Česká Lípa, 14.11.2012 11:03, (ROMEA)

S plánovanou demonstrací na 17. listopad 2012 mne nenechává klidu, jak markantní rozdíl je mezi virtuálními příznivci demonstrací proti vládě, mezi těmi, kteří sedí doma u počítačů, a skutečnou fyzickou účastí na demonstracích.

Je zřejmé, že virtuálních účastníků je více než těch fyzických a demonstrace proti současné vládě, proti systému, který slouží jen úzké elitě vyvolených, se zpravidla míjí účinkem.

Společnost se podařilo nebývale rozdělit. A chtít po společnosti, aby i přes velké příkopy rozdílů a různého vymezování se jednoho vůči druhému opět společně spojila síly, je téměř nadlidský výkon. Stejně jako uspořádat generální stávku v situaci, kdy nikdo z pracujících lidí neví, zda ho zítra zaměstnavatel nevyhodí do fronty nezaměstnaných. Ke konci tohoto roku někteří o práci samozřejmě přijdou ...

Bohužel mne současný rozdělený stav společnosti nepřekvapuje, ale jeden potenciál vidím. V ČR je 178 obcí, v nichž je přes 300 ghett, ve kterých žije kolem 80 tisíc lidí. Tyto lokality vznikly za posledních 10 let - a kdo byl posledních 10 let u moci, je také zjevné.

Interaktivní mapa sociálně vyloučených lokalit: http://www.esfcr.cz/mapa/int_CR.html

Interaktivní mapa ukazuje počet lidí a také místa, kam stačí přistavit autobusy zdarma. Nejdříve bych okamžitě kontaktoval všechny romské předáky a požádal je o to, aby Vám pomohli spojit to, co bylo rozděleno. Jsem toho názoru, že nejen romští předáci, ale i samotní lidé ze sociálně vyloučených míst s vámi do Prahy 17. Listopadu rádi pojedou. Nemyslím si, že je na to málo času a stejný postup bych volil u vyhladovělých regionů, postižených nezaměstnaností.

Pavel Kurej
Přečteno: 889x
 

Kam dál:

Štítky:  

17. listopad, Demonstrace, Sociální vyloučení, Nezaměstnanost, NázoryHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo