romea - logo
3. března 2021 (středa)
svátek má Kamil

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petr Koubek: Dělníci SS na Šluknovsku prohráli. Jedním z faktorů byla i strategie hnutí PRO! Kraj

Krásná Lípa, 17.10.2012 17:19, (ROMEA)
Shromáždění DSSS ve Varnsdorfu. (15. 9. 2012)
Shromáždění DSSS ve Varnsdorfu. (15. 9. 2012)

Člen pléna volebního sdružení PRO! Kraj Petr Koubek reaguje na text uveřejněný na serveru Novinky.cz a v deníku Právo, který hodnotí výsledky voleb na Šluknovsku. Server Romea.cz zveřejňuje dopis, který Koubek zaslal do redakce.

Vážená redakce,

Jsem členem pléna volebního sdružení PRO! Kraj, hnutí, které získalo v krajských volbách v Ústeckém kraji 8,15 % hlasů. Dovolte mi reagovat na zveřejněný text pana redaktora Otcovského.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Je mi jasné, že novinařina spočívá v tom, najít a pojmenovat trend, nejlépe senzační – radikálové málem v zastupitelstvu, komunistická pomsta voličů a podobně… Nicméně by možná stálo za tu trošku práce zanalyzovat výsledky voleb ve Šluknovském výběžku v kontextu výsledků ostatních stran a hnutí a také v kontextu aktuální situace a jejího mediálního obrazu.

  1. volby ve Šluknovském výběžku DSSS prohrála! Je třeba říci, že po demonstracích, které probíhaly v Rumburku a Varnsdorfu za hlasitého skandování některých mÉdií pod heslem stop nepřizpůsobivým, se jevilo jasným, že nastane výrazný průlom. K tomu ale nedošlo. A důvod?
  2. nástupu DSSS ve Šluknovském výběžku zabránily dvě alternativy – řada voličů sáhla po „záchranné brzdě“ a zvolila KSČM. Komunisti po léta sedí v radách měst, nikdy s ničím nepřišli a nikdy nic nezkazili. Navíc „voní“ starými časy, které já definuji: každý měl zaměstnání (jistoty a sociální status), nikdo nemusel obzvláště pracovat (čest výjimkám jako TOS Varnsdorf…); druhým faktorem neúspěchu DSSS na Šluknovsku byla strategie PRO! Kraj.
  3. úspěšná strategie: starostové měst nejsevernějšího výběžku čelí komplexu problémů, o kterém se novinářům ani nezdá. Vedle nezaměstnanosti a sociální patologie to je také neprofesionalita řízení různých orgánů rozdělujících dotace. Neprofesionalita hraničící někdy s trestnou činností nebo hrubou nedbalostí při zprávě veřejných zdrojů – neprofesionalita není jen v rozkrádání těchto zdrojů, ale též v jejich zcela nekoncepčním a tudíž netransparentním rozdělování. Kraje a ani MPSV či MMR nemají po šesti letech programovacího období zcela jasno o prioritách… proto pořád mění pravidla, požadavky na realizátory projektů apod. Nemluvě o to, že se často mění vedení řídících orgánů, někdy proto, že vedoucí odcházejí do vazby…

Strategie PRO! Kraj tedy byla mít na kandidátce lidi, osobnosti, které tyto problémy řeší a občané o tom vědí. Když se pak lidé rozhodovali, zda mají volit nezaměstnané dělníky a pokladní na kandidátce DSSS nebo starostu, který pro obec maká 15 hodin denně 5, mnohdy ale i 20 let, byla volba u lidí s troškou rozhledu jasná. A výsledek?

Je takovýto:

Výsledky na Šluknovsku: skoro výhra a 14 % ve Varnsdorfu, Šluknově s 22 %, výhra Jiřetíně pod Jednovou, 50 %, v Krásné Lípě 35 %, samozřejmě v Rybništi - 54 %, Dolním Podluží nebo Lipové 27 %, Doubici, 24 %, ani 11 % v Rumburku či Dolní Poustevně nebo Mikulášovicích a 15 % ve Velkém Šenově a Starých Křečanech, 16 % v Horním Podluží nejsou špatné!! Všude jsme porazili Dělníky SS. PRO! Kraj!!!

Je mi jasné, že zabývat se analýzou výsledků do takové šíře a hloubky není pro rychlou redakční práci možné a ani představitelné. PRO! Kraj svou strategií a silným programem podle mne ale zabránil Dělníkům dostat se do zastupitelstva kraje a tam otravovat nesmyslnými řečmi o konečném řešení (ti lidé jsou často na hranici gramotnosti a správnímu řádu, zákonu o krajích a fungování veřejné správy a krajských veřejnoprávních firem nerozumějí; jen nemají rádi „cikány a cizince“, muslimy a lidi, kteří se divně koukaj…) Je třeba v závěru též připomenout, že sdružení PRO! Kraj ve volbách uspělo navzdory neprofesionalitě České televize a Českého rozhlasu, které hnutí nepozvaly do svých předvolebních debat!

Za případné uveřejnění velmi děkuji! S přátelským pozdravem,

Mgr. Petr Koubek

Petr Koubek
Přečteno: 1418x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby do zastupitelstev krajů 2012, DSSS, Extremismus, Neonacismus, Šluknovsko, PRO! krajHLAVNÍ ZPRÁVY

Zleva: Jan Blatný, Michal Miko, Alena Gronzíková a Cyril Koky

Povinné respirátory? Pro sociálně vyloučené lokality a chudé velký finanční problém. Pokud je vláda vyžaduje, měla by je rozdávat zdarma

22.2.2021 10:30
Ministerstvo zdravotnictví dnes vydá mimořádné opatření, ve kterém kvůli šíření epidemie covidu-19 zpřísní povinnost ochrany dýchacích cest. Podle dřívějšího vyjádření ministra Jana Blatného (za ANO) bude nařízení platit od půlnoci z dneška na úterý, týkat se bude veřejných míst s větší koncentrací lidí. Lidem v nich už nebude stačit textilní rouška, ale budou muset nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky. Podle některých opozičních politiků by měl dávat občanům respirátory zdarma. To navrhují i redakcí serveru Romea.cz oslovení odborníci pracující v sociálně vyloučených lokalitách nebo s Romy.
 celý článek

Video na podporu očkování natočila i skupina celebrit z menšinových komunit, mezi nimi například herec Adil Ray či komik Romesh Ranganathan (FOTO: Repro Youtube)

videoBritská studie: Příslušníci etnických menšin mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19, méně se očkují, více umírají. V ČR podobná data nemáme

19.2.2021 16:25
Příslušníci etnických menšin žijících v Anglii mají menší důvěru k vakcíně proti covidu-19 než většinová populace. To se promítá i do počtu očkovaných. Zatímco bělochů ve věku 70 až 79 let naočkovali angličtí zdravotníci již 86 procent, v případě černochů je to jen 55 procent, vyplývá ze studie, o které informovala agentura Reuters.
 celý článek

Lékařka Marie Nejedlá v rozhovoru pro ROMEA TV vysvětluje popis výroby vakcíny proti COVID-19, foto: romeatv

videoLékařka pro ROMEA TV vysvětluje nejasnosti kolem očkování: Z čeho je vakcína složená? Jak funguje?

19.2.2021 13:40
Ochota občanů České republiky nechat se očkovat proti nemoci COVID-19 od konce roku mírně vzrostla. Na konci ledna mělo o vakcínu zdarma zájem 54 procent dospělých v ČR. Jak ukazují průzkumy ze zahraničí, mezi etnickými menšinami je však ochota k očkování nižší. Platí to zřejmě i u Romů v České republice. Poměrně často se opakuje několik otázek a názorů, které jsou s vakcinací spojené. Z čeho jsou vakcíny proti COVID-19 složené? Vakcíny byly vyvinuty velmi rychle, jsou proto nekvalitní? Do jaké míry jsou vakcíny účinné? ROMEA TV přináší sérii videí, kde na tyto otázky odpovídá lékařka Marie Nejedlá ze Státního zdravotního ústavu.  
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo