romea - logo
26. září 2022 (pondělí)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Petr Koubek: Dělníci SS na Šluknovsku prohráli. Jedním z faktorů byla i strategie hnutí PRO! Kraj

Krásná Lípa, 17.10.2012 17:19, (ROMEA)
Shromáždění DSSS ve Varnsdorfu. (15. 9. 2012)
Shromáždění DSSS ve Varnsdorfu. (15. 9. 2012)

Člen pléna volebního sdružení PRO! Kraj Petr Koubek reaguje na text uveřejněný na serveru Novinky.cz a v deníku Právo, který hodnotí výsledky voleb na Šluknovsku. Server Romea.cz zveřejňuje dopis, který Koubek zaslal do redakce.

Vážená redakce,

Jsem členem pléna volebního sdružení PRO! Kraj, hnutí, které získalo v krajských volbách v Ústeckém kraji 8,15 % hlasů. Dovolte mi reagovat na zveřejněný text pana redaktora Otcovského.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Je mi jasné, že novinařina spočívá v tom, najít a pojmenovat trend, nejlépe senzační – radikálové málem v zastupitelstvu, komunistická pomsta voličů a podobně… Nicméně by možná stálo za tu trošku práce zanalyzovat výsledky voleb ve Šluknovském výběžku v kontextu výsledků ostatních stran a hnutí a také v kontextu aktuální situace a jejího mediálního obrazu.

  1. volby ve Šluknovském výběžku DSSS prohrála! Je třeba říci, že po demonstracích, které probíhaly v Rumburku a Varnsdorfu za hlasitého skandování některých mÉdií pod heslem stop nepřizpůsobivým, se jevilo jasným, že nastane výrazný průlom. K tomu ale nedošlo. A důvod?
  2. nástupu DSSS ve Šluknovském výběžku zabránily dvě alternativy – řada voličů sáhla po „záchranné brzdě“ a zvolila KSČM. Komunisti po léta sedí v radách měst, nikdy s ničím nepřišli a nikdy nic nezkazili. Navíc „voní“ starými časy, které já definuji: každý měl zaměstnání (jistoty a sociální status), nikdo nemusel obzvláště pracovat (čest výjimkám jako TOS Varnsdorf…); druhým faktorem neúspěchu DSSS na Šluknovsku byla strategie PRO! Kraj.
  3. úspěšná strategie: starostové měst nejsevernějšího výběžku čelí komplexu problémů, o kterém se novinářům ani nezdá. Vedle nezaměstnanosti a sociální patologie to je také neprofesionalita řízení různých orgánů rozdělujících dotace. Neprofesionalita hraničící někdy s trestnou činností nebo hrubou nedbalostí při zprávě veřejných zdrojů – neprofesionalita není jen v rozkrádání těchto zdrojů, ale též v jejich zcela nekoncepčním a tudíž netransparentním rozdělování. Kraje a ani MPSV či MMR nemají po šesti letech programovacího období zcela jasno o prioritách… proto pořád mění pravidla, požadavky na realizátory projektů apod. Nemluvě o to, že se často mění vedení řídících orgánů, někdy proto, že vedoucí odcházejí do vazby…

Strategie PRO! Kraj tedy byla mít na kandidátce lidi, osobnosti, které tyto problémy řeší a občané o tom vědí. Když se pak lidé rozhodovali, zda mají volit nezaměstnané dělníky a pokladní na kandidátce DSSS nebo starostu, který pro obec maká 15 hodin denně 5, mnohdy ale i 20 let, byla volba u lidí s troškou rozhledu jasná. A výsledek?

Je takovýto:

Výsledky na Šluknovsku: skoro výhra a 14 % ve Varnsdorfu, Šluknově s 22 %, výhra Jiřetíně pod Jednovou, 50 %, v Krásné Lípě 35 %, samozřejmě v Rybništi - 54 %, Dolním Podluží nebo Lipové 27 %, Doubici, 24 %, ani 11 % v Rumburku či Dolní Poustevně nebo Mikulášovicích a 15 % ve Velkém Šenově a Starých Křečanech, 16 % v Horním Podluží nejsou špatné!! Všude jsme porazili Dělníky SS. PRO! Kraj!!!

Je mi jasné, že zabývat se analýzou výsledků do takové šíře a hloubky není pro rychlou redakční práci možné a ani představitelné. PRO! Kraj svou strategií a silným programem podle mne ale zabránil Dělníkům dostat se do zastupitelstva kraje a tam otravovat nesmyslnými řečmi o konečném řešení (ti lidé jsou často na hranici gramotnosti a správnímu řádu, zákonu o krajích a fungování veřejné správy a krajských veřejnoprávních firem nerozumějí; jen nemají rádi „cikány a cizince“, muslimy a lidi, kteří se divně koukaj…) Je třeba v závěru též připomenout, že sdružení PRO! Kraj ve volbách uspělo navzdory neprofesionalitě České televize a Českého rozhlasu, které hnutí nepozvaly do svých předvolebních debat!

Za případné uveřejnění velmi děkuji! S přátelským pozdravem,

Mgr. Petr Koubek

Petr Koubek
Přečteno: 1459x
 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Volby do zastupitelstev krajů 2012, DSSS, Extremismus, Neonacismus, Šluknovsko, PRO! krajHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo